Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
1
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Tuhkatriinu" Michiel Dijkema (Holland) Gioacchino Rossini koomiline ooper kahes vaatuses 10.11.2006 Arvo Volmer Claudia Damm (Saksamaa) Michiel Dijkema, Bas Berensen Teele Jõks (Angelina, Tisbe), Annely Peebo (Angelina), Annaliisa Pillak (Angelina), Kestutis Alcauskis (don Ramiro), Juhan Tralla (don Ramiro), Taavi Tampuu (Dandini), Jouni Kokora (don Magnifico)
"Kiri nõudmiseni" Sulev Nõmmik Ülo Raudmäe muusikaline lugu [muusikal] 3 vaatuses 05.12.1965 Ülo Raudmäe Lembit Roosa Leida Klaus
"Kollane jakk" Alfred Sällik Franz Lehari operett 3 vaatuses 10.12.1925 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
"Lühike elu" Neeme Kuningas Manuel de Falla ooper 2 vaatuses 21.09.2001 Jüri Alperten Pille Jänes Airi Eras Bernardo Villalobos (Paco), Aleksandrs Antonenko (Paco), Julia Botvina (Carmela), Jaan Arder (Hääl), Meelis Milli (Kitarrist), Claudia Ševtšenko (Tantsija), Heidi Rajang (Tantsija), Indrek Arula (Tantsija), Anni Pikk (Tantsija)
"Wilhelm Tell" Gioacchino Rossini ooper kahe vaheajaga 12.12.2008 Arvo Volmer Neeme Jõe Mario Zeffiri (Arnold Melcthal)
"Pähklipureja" Tamara Ramonova (Moskva) Pjotr Tšaikovski ballett 2 vaatuses 31.12.1952 Vallo Järvi Natalie Mei Natalie Mei
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Aleksandr Viner Modest Mussorgski rahvalik muusikaline draama [muusikaline rahvadraama] 07.10.1952 Roman Matsov Voldemar Haas Maria Krull
"Salome" Francoise Terrone, Philippe Godefroid Richard Straussi ooper 2 vaatuses 03.03.2000 Paul Mägi Jüri Alperten Philippe Godefroid (Prantsusmaa) Francoise Terrone Philippe Mombellet, Francoise Terrone, Philippe Godefroid (Prantsusmaa) Tatjana Järvi Ieva Kepe (Salome)
"Luikede järv" Tiit Härm Pjotr Tšaikovski ballett 4 vaatuses 28.11.2002 Arvo Volmer Aivo Välja Eldor Renter Eldor Renter Airi Eras Tiit Härm
"Mariza" Valter Luts Imre Kalmani operett 3 vaatuses 29.05.1959 Vallo Järvi
"Sevilla habemeajaja" Georg Malvius Gioacchino Rossini koomiline ooper kahes vaatuses 23.02.1994 Vello Pähn, Jüri Alperten Lars-Erik Lindén Mathias Clason Mats Lyberg Tomi Kuusisto (Almaviva), Taisto Noor (Figaro), Taimo Toomast (Figaro)
"Nablotski karjäär" Paul Pinna Pilkenali, komöödia 4 vaatuses 08.10.1908
"Elav surnukeha" ("Elav laip") Paul Pinna Sõnalavastus 21.04.1912
"Mäekaevaja" ["Mäekaevur"] Paul Pinna Carl Zelleri operett 3 vaatuses 13.10.1910 Adalbert Wirkhaus
"Pajatsid" Paul Pinna Ruggiero Leoncavallo ooper-draama 2 vaatuses 10.12.1915 Raimund Kull
"Lõbus lesk" Paul Pinna Franz Lehari operett 3 vaatuses 29.09.1915 Raimund Kull
"Mamselle Nitouche" ["Mam´zelle Nitouche"] Paul Pinna Hervé operett 3 vaatuses 17.11.1916 Raimund Kull
"Sabiini naiste röövimine" Ants Lauter Sõnalavastus 14.05.1922
"Figaro pulm" Marco Gandini (Itaalia) Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 03.02.2017 Risto Joost, Vello Pähn, Lauri Sirp Maria Rossi Franchi (Itaalia), Andrea Tocchio (Itaalia) Simona Morresi (Itaalia) Rasmus Rembel Marge Ehrenbusch (Tantsupööning) Jevgeni Chrebtov (Figaro), Elina Shimkus (Susanna), Marie Fajtova (Krahvinna)
"Öö veneetsias" Monika Wiesler (Austria) Johann Straussi operett 3 vaatuses 06.10.2000 Paul Mägi Endel Nõgene, Erki Pehk Liina Keevallik Eldor Renter Airi Eras
"Kean" Paul Pinna Sõnalavastus 18.02.1916
"Äpardunud pulmaöö" Paul Pinna Sõnalavastus 07.12.1928
"Hurraa - poiss" Paul Pinna Sõnalavastus 04.05.1928
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas" MIMi ooper Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöös 19.01.2018 Kaspar Mänd