Sündmus
Lavastaja
1
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
2
Koreograaf
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Salakütt" Paul Pinna Albert Lortzingi koomikaline ooper 3 vaatuses 12.01.1911 Adalbert Wirkhaus
Tsaar ja puusepp Aarne Viisimaa Albert Lortzingi ooper 3 vaatuses, 4 pildis 28.10.1939
Vürst Igor Hanno Kompus Aleksandr Borodini ooper 3 vaatuses 31.01.1932
Vürst Igor Aleksandr Viner Aleksandr Borodini ooper 4 vaatuses 11.04.1951
"Näkineid" Dmitri Arbenin Aleksandr Dargomõžki ooper 4 vaatuses 26.02.1929 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Rahel Olbrei
Näkineid Aleksandr Viner Aleksandr Dargomõžki ooper 4 vaatuses, 6 pildis 05.12.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Maria Krull (kostüümid) Alkeksandr Baturin (Mölder)
"Raimonda" Viktor Päri Aleksandr Glazunovi ballett 3 vaatuses 21.09.1957 dirigent Vallo Järvi Eldor Renter
Raimonda Konstantin Sergejev Aleksandr Glazunovi ballett 3 vaatuses, 6 pildis 26.09.1983 Sergei Vikulov (Jean de Brienne)
Laurencia Anna Ekston Aleksandr Kreini ballett 4 vaatuses 20.10.1949
Nõmmekingsepad Andres Särev Aleksis Kivi komöödia 5 vaatuses 09.01.1942
Tundmatu naisterahvas Karl Jungholz Alexander Bissoni draama 09.04.1918
"Kolmeneitsi maja" ["Kolme neitsi maja"] Hanno Kompus Alfred Maria Willneri, Heinz Reicherti laulumäng 3 vaatuses 08.11.1928 Raimund Kull Albert Vahtram [Vahtramäe] Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mignon" Hanno Kompus Ambroise Thomas' ooper 3 vaatuses 10.05.1927 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Minu poeg - minister" Paul Pinna André Mirabeau komöödia neljas vaatuses 16.10.1938 Albert Vahtramäe Liidia Viidas
Pesa Paul Pinna André Mirabeau' komöödia kolmes vaatuses 02.02.1940 Voldemar Haas (dekoratsioonid), Silvia Leitu (kostüümid)
"Maailma loomine" Natalia Kassatkina, Vladimir Vassiljov Andre Petrovi ballett 3 vaatuses 16.10.1976 Vallo Järvi Kustav-Agu Püüman
Elu ja armastus Andres Särev Andres Särevi dramatiseering 3 vaatuses, 9 pildis A. H. Tammsaare samanimelise romaani järgi 04.03.1942
Õitsev meri Hugo Laur Andres Särevi dramatiseering 8 pildis August Mälgu samanimelise romaani järgi 10.05.1942
Andres ja Pearu Ants Lauter Andres Särevi kolmevaatuseline dramatiseering A. H. Tammsaare romaanist Tõde ja õigus 18.02.1938
Õnne peab olema Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Anton Profesi operett 3 vaatuses, 15 pildis 16.12.1933 Raimund Kull, Peeter Paul Lüdig Aleksander Tuurand (dekoratsioonid), Natalie Mei (kostüümid) Rahel Olbrei
"Däämon" ["Deemon"] Hanno Kompus Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses 20.05.1924 Artur Kapp Olga Oboljaninova-Krümmer (dekoratsioonid ja kostüümid) Olga Oboljaninova-Krümmer
Deemon Pjotr Melnikov Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses, 7 pildis 23.11.1933
Deemon Eino Uuli Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses, 7 pildis 10.05.1945
Lauluisa ja Kirjaneitsi Hanno Kompus Arthur Adsoni näidend kolmes vaatuses 09.01.1931
Neli kuningat Ants Lauter Arthur Adsoni vaatemäng 12 pildis 01.11.1931