Sündmus
Lavastaja
4
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
2
Kunstnik
1
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
Liikumisjuht
3
Külalissolistid
"Danton" Ants Lauter R. Rollandu näidend 13.03.1923 Peet Aren
"Bajadeer" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 04.11.1924 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Albert Vahtramäe skitsede järgi Olga Oboljaninova-Krümmer
"Däämon" ["Deemon"] Hanno Kompus Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses 20.05.1924 Artur Kapp Olga Oboljaninova-Krümmer (dekoratsioonid ja kostüümid) Olga Oboljaninova-Krümmer
Võluflööt Hanno Kompus Wolfgang Amadeus Mozarti ooper 2 vaatuses 19.09.1936 Raimund Kull Nina Tokumbet (Saksamaa, dekoratsioonid), Karin Siim-Juse (kostüümid)
"Tramm nimega Iha" Nancy Meckler (Ameerika Ühendriigid/Suurbritannia) Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa ballett Tennessee Williamsi samanimelise näidendi ainetel 04.11.2017 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Niki Turner (Suurbritannia) Tim Mitchell (Suurbritannia)
"Laul maast" Grant Coyle Kenneth MacMillani lühiballett Gustav Mahleri kantaat-sümfooniale "Das Lied von der Erde" Glen Cortese seades 04.11.2016 Lauri Sirp Nicholas Georgiadis. Kunstniku ideede ja valguse teostaja: Lady Deborah MacMillan Kenneth MacMillan
"Don Pasquale" Giorgio Bongiovanni Ooper 25.09.2020 Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd Maria Carla Ricotti Claudio de Pace Pavlo Balakin, Mirjam Mesak, Nico Darmanin
"Kratt" Enn Suve Eduard Tubina ballett 2 vaatuses, 4 pildis 01.12.1966 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Küürselg-sälg" Enn Suve Rodion Štšedrini ballett 3 vaatuses 30.11.1967 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Hallo, Dolly!" Ingo Normet Muusikal 2 vaatuses 10.03.1996 Erki Pehk Elmo Tiisvald Mare Raidma Maldar-Mikk Kuusk Laine Mägi Tõnu Tepandi (Vandergelder), Tõnno Linnas (Barnaby), Angelina Semjonova (Irene Molloy), Liisa Aibel (Minnie)
Pööningtants / Burning Dance Toomas Edur (kunstiline juht) Koreograafilised etüüdid pööningul 08.06.2016 Malle Valli (valgus), Kalev Timuska (heli)
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas" Mihkel Koldits Karl Saksa ja Raul Kelleri ooper, helilooja /arranžeerija Tatjana Kozlova-Jhannes 19.01.2018 Dirigendid: Risto Joost, Kaspar Mänd Maike Lond Malmborg Oksana Tralla, Karl Saks
"Kratt" Mai Murdmaa Eduard Tubina ballett 2 vaatuses 3 pildis 08.10.1999 Paul Mägi Endel Nõgene, Aivo Välja, Arvo Volmer Mai Murdmaa, Jane Kaas Airi Eras Mai Murdmaa Aivar Kallaste (Kratt)
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
"Patseba Saaremaal" Garmen Tabor Eestikeelne draama ja soomekeelne ooper ühel õhtul 13.03.2009 Liina Unt, Aime Unt Leila Säälik, Piret Rauk, Margus Prangel (Draamatrupp)
"Sugar" Neeme Kuningas Jule Styne' muusikal 25.03.2000 Elmo Tiisvald Norman Illis Reintamm Liina Keevallik (dekoratsioonid), Iir Hermeliin (kostüümid), Airi Eras (valguskunstnik) Kristjan Kurm Siiri Sisask (miss Sugar Kane), Sepo Seeman (Jerry/Daphne), Julia Botvina (Olga)
"Katariina I" Toomas Edur Toomas Eduri ballett Tauno Aintsi muusikale 15.03.2018 Jüri Alperten, Vello Pähn Liina Keevallik Rasmus Rembel
"Imelaps" Garmen Tabor Piret Ripsi ja Leelo Tungla minimuusikal lastele 07.12.2008 Mihhail Gerts Liina Keevallik Klarika Verliin (teostus) Airi Eras Tatjana Järvi Terje Pennie (Alexanderi ema), Andero Ermel (päkapikk Mati), Arete Teemets (Hele-Mall), Mirjam Mesak (Hele-Mall)
"Uinuv kaunitar" Viktor Päri Pjotr Tšaikovski ballett 3 vaatuses 31.12.1962 Kirill Raudsepp Lembit Roosa (dekoratsioonid), Leida Klaus (kostüümid)
"Cyrano de Bergerac" Udo Väljaots Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses 02.07.1976 Eri Klas, Peeter Lilje Lembit Roosa
"Figaro pulm" Arne Mikk Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 15.05.1976 Vallo Järvi Lembit Roosa
"Nahkhiir" Sulev Nõmmik Johann Straussi operett 3 vaatuses 26.05.1973 Eri Klas Lembit Roosa Ervin Abel (Konn)
"Verine pulm" Udo Väljaots Sandor Szokolay ooper 3 vaatuses, 7 pildis 31.03.1971 Kirill Raudsepp Lembit Roosa Udo Väljaots Erzsebet Komlossy (Ema), Erzsebet Hazy (Mõrsja), Andras Farago (Leonardo)
"Madame Butterfly" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 14.10.1963 Neeme Järvi Lembit Roosa Mieko Takidzava (Butterfly), Liljana Molnar-Talajic (Butterfly), Milkana Nikolova (Butterfly), Lucia Stanescu (Butterfly)
"West Side Story" Vello Rummo Muusikal 2 vaatuses 30.12.1964 Vallo Järvi Eri Klas Lembit Roosa Peep Seppik (Riff), Uno Vark (Riff), Rudolf Allabert (Löömamees), Kalev Tammin (Rüblik), Tõnu Tamm (Väike John), Peep Seppik (Diisel), Uno Vark (Diisel), Tõnu Mikk (Linalakk), Kalju Komissarov (Tiiger), Milvi Jõe (Velma), Ivi Lepik (Graziella)