Sündmus
3
Lavastaja
4
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
1
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
2
Koreograaf
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Maskiball" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses 13.02.2009 Arvo Volmer Eri Klas, Jüri Alperten, Mihhail Gerts Ralf Forsström (Soome) Neeme Jõe Oksana Titova [Tralla] Senol Talinli (Kuningas), Merle Silmato (Ulrica), Taavi Tampuu (Silvano)
"Mustlaste mängupealik" ["Mustaspriimaš"] Paul Pinna Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 24.01.1914 Raimund Kull Nina Smirnova
"Sügisene manöver" ["Sügismanöövrid"] Paul Pinna Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 17.09.1913 Raimund Kull Nina Smirnova
"Unenägu kujuraiuja töökojas" Ballett-pantomiim 10.04.1914 Nina Smirnova
"Linnukaupleja" Marko Matvere Carl Zelleri operett 26.05.2017 Lauri Sirp Kristi Leppik Margus Vaigur (Pärnu Endla) Marina Kesler
"Linnukaupleja" Marko Matvere Carl Zelleri operett 26.05.2017 Lauri Sirp Kaspar Mänd, Vello Pähn Kristi Leppik Margus Vaigur (Endla Teater) Marina Kesler Reigo Tamm (Teater Vanemuine), Argo Aadli (Tallinna Linnateater), Terje Pennie (Ugala Teater)
"Eesti pidu" Marko Matvere Kontsertlavastus kahes vaatuses tantsu, sooja söögi ja kange joogiga 15.02.2018 Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp, Kaspar Mänd, Elmo Tiisvald Kristel Linnutaja Rasmus Rembel Marina Kesler Ain Anger
"Anna Karenina" Marina Kesler Ballett Dmitri Šostakovitši muusikale 01.09.2020 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Reili Evart Rasmus Rembel Marina Kesler
"Tsaari mõrsja" Juri Aleksandrov (Peterburi Kammerooper) Nikolai Rimski-Korsakovi ooper 25.01.2019 Jüri Alperten, Kaspar Mänd Viktor Gerasimenko (Moskva Novaja Opera) Ritšard Bukin Marina Kesler
"Kratt" Mai Murdmaa Eduard Tubina ballett 2 vaatuses 3 pildis 08.10.1999 Paul Mägi Endel Nõgene, Aivo Välja, Arvo Volmer Mai Murdmaa, Jane Kaas Airi Eras Mai Murdmaa Aivar Kallaste (Kratt)
"Arm lumes" Alfred Sällik Ralph Benatxky operett 3 vaatuses 15.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Lilian Looring
"Meedi" Alfred Sällik Robert Stolzi operett 3 vaatuses 03.11.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Lilian Looring
"Marion" ["Mascottchen"] Alfred Sällik Walter Bromme operett 3 vaatuses 14.03.1922 Raimund Kull Albert Vahtramäe Lilian looring
"Maskiball" Hendrik Krumm Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses 21.12.1985 Eri Klas, Peeter Lilje Jüri Alperten Riina Vanhanen Liikumisjuht: Mait Agu Karlis Zarinś (Gustav), Solveig Raja (Amelia), Elga Brahmane (Oscar), Vladimir Okuns (René), Anna Šnukute (Ulrika), Irina Arhipova (Ulrika), Marianne Häggander (Amelia), Christina Angelakova (Ulrika), Karlis Žarins (Gustav), Anatoli Glavin (Gustav)
"Silva" Neeme Kuningas Imre Kálmáni operett 3 vaatuses 09.09.1995 Erki Pehk Kustav-Agu Püüman Liikumisjuht George Gessler (Ungari), balleti repetiitorid: Berta Krumm, Tatjana Kilgas [Järvi]
"Hallo, Dolly!" Ingo Normet Muusikal 2 vaatuses 10.03.1996 Erki Pehk Elmo Tiisvald Mare Raidma Maldar-Mikk Kuusk Laine Mägi Tõnu Tepandi (Vandergelder), Tõnno Linnas (Barnaby), Angelina Semjonova (Irene Molloy), Liisa Aibel (Minnie)
"Sugar" Neeme Kuningas Jule Styne' muusikal 25.03.2000 Elmo Tiisvald Norman Illis Reintamm Liina Keevallik (dekoratsioonid), Iir Hermeliin (kostüümid), Airi Eras (valguskunstnik) Kristjan Kurm Siiri Sisask (miss Sugar Kane), Sepo Seeman (Jerry/Daphne), Julia Botvina (Olga)
"Laul maast" Grant Coyle Kenneth MacMillani lühiballett Gustav Mahleri kantaat-sümfooniale "Das Lied von der Erde" Glen Cortese seades 04.11.2016 Lauri Sirp Nicholas Georgiadis. Kunstniku ideede ja valguse teostaja: Lady Deborah MacMillan Kenneth MacMillan
Onegin John Cranko (koreograaf-lavastaja), Jane Bourne (lavale seadnud) John Cranko ballett Aleksandr Puškini ainetel 19.03.2015 Vello Pähn, Jüri Alperten, Kaspar Mänd Thomas Mika (Saksamaa). Valguskunstnik: Steen Bjarke (Taani) John Cranko
Giselle Niina Ulanova Adami ballett 2 vaatuses 15.09.1966 Vallo Järvi Fritz Matt (dekoratsioonid), Leida Klaus (kostüümid) Jean Coralli, Jules Perrot' ja Marius Petipa koreograafia
Tasuleegid Eino Uuli Eugen Kapi ooper 3 vaatuses, 5 pildis 21.07.1945 Priit Nigula Voldemar Haas (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Helmi Tohvelman
Pühajärv Eino Uuli Gustav Ernesaksa ooper 3 vaatuses, 6 pildis 19.07.1946 Gustav Ernesaks (dirigent) Voldemar Haas (lavakujundus), Natalie Mei ja Leida Klaus (kostüümid) Helmi Tohvelman
"Krahv Luxemburg" Thomas Mika Franz Lehari operett 24.01.2020 Kaspar Mänd, Jüri Alperten, Risto Joost Thomas Mika Steen Bjarke Hedi Pundonen
Othello Ralf Långbacka (Soome) Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses 08.09.2005 Arvo Volmer Gintaras Rinkevićius (Leedu) Lavakujundus ja kostüümid: Ralf Forsström (Soome), valguskuntstnik: Ville Syrjäe (Soome) Hanna Rosendahl, Samuli Roininen (Soome) Badri Maisuradze (Othello), Sergei Nayda (Othello), Sergei Leiferkus (Jago), Oksana Dyka (Desdemona), Jelena Zelenskaja (Desdemona)
"Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi" Gyula Harangozó (Viini Riigiooper) Gyula Harangozó ja Tibor Kocsàki lasteballett kahes vaatuses 01.02.2008 Jüri Alperten, Risto Joost, Mikk Murdvee, Kaspar Mänd, Erki Pehk, Lauri Sirp, Kaspar Mänd Lava- ja valguskujundus: Kentaur (Ungari), kostüümid: Rita Velich (Ungari), kunstnik-valgustaja: Tiit Urvik Gyula Harangozó