Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
3
Kunstnik
1
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
Liikumisjuht
2
Külalissolistid
"Casanova" Sulev Nõmmik Muusikal 2 vaatuses 14.06.1981 Peeter Saul Uno Kärbis
"Vaikivad monoloogid" Toomas Edur Toomas Eduri lühiballett 04.11.2016 Toomas Edur Malle Valli Toomas Edur
"Romeo ja Julia" Tiit Härm Sergei Prokofjevi ballett 3 vaatuses 25.01.1990 Paul Mägi Tõnu Virve
"Kalevite kange poega" Tiit Härm Eugen Kapi ballett 2 vaatuses, 6 pildis 01.05.1986 Paul Mägi Jüri Alperten Tõnu Virve
Pähklipureja Timothy O'Keefe Pjotr Tšaikovski ballett kahes vaatuses 03.12.2010 Jüri Alperten Jüri Alperten, Mihhail Gerts, Risto Joost, Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Arvo Volmer Tom Boyd (Houstoni Ballett). Valguskuntsnik: Tiit Urvik Ben Stevenson (Texase Balletiteater)
Onegin John Cranko (koreograaf-lavastaja), Jane Bourne (lavale seadnud) John Cranko ballett Aleksandr Puškini ainetel 19.03.2015 Vello Pähn, Jüri Alperten, Kaspar Mänd Thomas Mika (Saksamaa). Valguskunstnik: Steen Bjarke (Taani) John Cranko
Luikede järv Toomas Edur Pjotr Tšaikovski ballett 15.04.2016 Vello Pähn, Lauri Sirp, Kaspar Mänd Thomas Mika (Saksamaa)
"Krahv Luxemburg" Thomas Mika Franz Lehari operett 24.01.2020 Kaspar Mänd, Jüri Alperten, Risto Joost Thomas Mika Steen Bjarke Hedi Pundonen
"Teatridirektor" Ago-Endrik Kerge Wolfgang Amadeus Mozarti komöödia muusikaga 1 vaatuses 18.09.1981 Tõnu Kaljuste Riina Babitševa [Vanhanen]
"Anna Karenina" Marina Kesler Ballett Dmitri Šostakovitši muusikale 01.09.2020 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Reili Evart Rasmus Rembel Marina Kesler
Aida Tobias Kratzer Giuseppe Verdi ooper 22.01.2016 Vello Pähn, Jüri Alperten, Risto Joost Rainer Sellmaier, Priidu Adlas (valguskunstnik)
Bajadeer Toomas Edur Ludwig Minkuse ballett 16.05.2013 Risto Joost, Lauri Sirp Peter Docherty
"Kauged rannad" Ilmar Tammur Villem Reimanni ooper 4 vaatuses 23.04.1959 dirigent Kirill Raudsepp Peeter Linzbach (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) ballettmeister Senta Ots
"Danton" Ants Lauter R. Rollandu näidend 13.03.1923 Peet Aren
"Ihnus" Ants Lauter Moliére' näidend 02.10.1923 Peet Aren
"Bajadeer" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 04.11.1924 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Albert Vahtramäe skitsede järgi Olga Oboljaninova-Krümmer
"Däämon" ["Deemon"] Hanno Kompus Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses 20.05.1924 Artur Kapp Olga Oboljaninova-Krümmer (dekoratsioonid ja kostüümid) Olga Oboljaninova-Krümmer
Võluflööt Hanno Kompus Wolfgang Amadeus Mozarti ooper 2 vaatuses 19.09.1936 Raimund Kull Nina Tokumbet (Saksamaa, dekoratsioonid), Karin Siim-Juse (kostüümid)
"Tramm nimega Iha" Nancy Meckler (Ameerika Ühendriigid/Suurbritannia) Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa ballett Tennessee Williamsi samanimelise näidendi ainetel 04.11.2017 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Niki Turner (Suurbritannia) Tim Mitchell (Suurbritannia)
"Laul maast" Grant Coyle Kenneth MacMillani lühiballett Gustav Mahleri kantaat-sümfooniale "Das Lied von der Erde" Glen Cortese seades 04.11.2016 Lauri Sirp Nicholas Georgiadis. Kunstniku ideede ja valguse teostaja: Lady Deborah MacMillan Kenneth MacMillan
"Kratt" Enn Suve Eduard Tubina ballett 2 vaatuses, 4 pildis 01.12.1966 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Küürselg-sälg" Enn Suve Rodion Štšedrini ballett 3 vaatuses 30.11.1967 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
Pööningtants / Burning Dance Toomas Edur (kunstiline juht) Koreograafilised etüüdid pööningul 08.06.2016 Malle Valli (valgus), Kalev Timuska (heli)
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas" Mihkel Koldits Karl Saksa ja Raul Kelleri ooper, helilooja /arranžeerija Tatjana Kozlova-Jhannes 19.01.2018 Dirigendid: Risto Joost, Kaspar Mänd Maike Lond Malmborg Oksana Tralla, Karl Saks
"Katariina I" Toomas Edur Toomas Eduri ballett Tauno Aintsi muusikale 15.03.2018 Jüri Alperten, Vello Pähn Liina Keevallik Rasmus Rembel