3
Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
2
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
1
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Eesti pidu" Marko Matvere Kontsertlavastus kahes vaatuses tantsu, sooja söögi ja kange joogiga 15.02.2018 Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp, Kaspar Mänd, Elmo Tiisvald Kristel Linnutaja Rasmus Rembel Marina Kesler Ain Anger
"Elav surnukeha" ("Elav laip") Paul Pinna Sõnalavastus 21.04.1912
"Ema" Andres Särevi dramatiseering 3 vaatuses, 10 pildid Maksim Gorki romaani põhjal Maksim Gorki 23.02.1941
"Ettevaatust, värskelt värvitud!" Harri Paris R. Fauchois' näidend 23.05.1941 Voldemar Haas ja Fritz Matt (dekoratsioonid), Lydia Viidas (kostüümid)
"Figaro pulm" Arne Mikk Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 15.05.1976 Vallo Järvi Lembit Roosa
"Giselle" Tiit Härm Adolphe Adami ballet 2 vaatuses 26.09.1991 Jüri Alperten, Endel Nõgene, Norman Illis Reintamm Eldor Renter
"Giselle" Alla Šelest (Leningrad), Rafail Vagabov (Leningrad) Adolphe Adami ballet 2 vaatuses 23.05.1975 Vallo Järvi Kustav-Agu Püüman Astrid Strüwer (Giselle), Jekaterine Maksimova (Giselle), Maris Liepa (Krahv Albert), Manola Acensio (Giselle), Hans Mayster (Albert), Lilla Partay (Giselle), Imre Dosza (Prints Albert), Margherita Parilla (Giselle), Salvatore Capozzi (Prints Albert)
"Giselle" Mary Skeaping Adolphe Adami ballett 2 vaatuses 07.04.2017 Vello Pähn, Lauri Sirp, Kaspar Mänd David Walker (originaalkujundus, Inglismaa), Alex Lowde (kujunduse teostaja, Inglismaa) David Richardson (Inglismaa)
"Haljal oksal" Hanno Kompus Sõnalavastus 06.03.1932 Aleksander Tuurand
"Hamlet" Karl Jungholz Sõnalavastus 24.08.1913
"Hästi õmmeldud sabakuub" Karl Jungholz Sõnalavastus 07.11.1913
"Hurraa - poiss" Paul Pinna Sõnalavastus 04.05.1928
"I Capuleti e i Montecchi" Vincenzo Bellini ooperi kontsertettekanne 11.11.2010 Risto Joost Irina Dubrovskaja (Giulietta), Annely Peebo (Romeo)
"Ihnus" Ants Lauter Moliére' näidend 02.10.1923 Peet Aren
"Iluduskuninganna" Hanno Kompus Sõnalavastus 18.11.1932 Aleksander Tuurand
"Ilumäe piimatüdruk" Paul Pinna Wilhelm Mannstaedti laulumäng 4 vaatuses 06.11.1912
"Jevgeni Onegin" Neeme Kuningas Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses 21.03.1986 Vello Pähn, Endel Nõgene Eldor Renter Vladimir Okun (Onegin), Kioko Hirata (Tatjana), Samsons Izjumovs (Onegin), Larissa Ševtšenko (Tatjana), Valeri Lebed (Onegin), Anatoli Duda (Lenski), Vladimir Tšernov (Onegin), Jorma Hynninen (Onegin), Janis Sprogis (Lenski), Solveig Raja (Tatjana)
"Jevgeni Onegin" Paul Mägi Pjotr Tšaikovski lüürilised stseenid 3 vaatuses 25.05.1972 Vallo Järvi, Endel Nõgene Eldor Renter Galina Kalinina (Tatjana), Larissa Ševtsenko (Tatjana), Aleksandr Nenadovski (Onegin), Vladimir Atlantov (Lenski), Makvala Kasrašvili (Tatjana), Erszebet Hazy (Tatjana), Külliki Nuut (Tatjana), Solveig Raja (Tatjana), Sirje Villems (Olga)
"Kaks leeri" Ants Lauter August Jakobsoni näidend 7 pildis 26.09.1948
"Käsikivi kosmosest" Garmen Tabor Olav Ehala ja Leelo Tungla muusikaline lastelavastus 23.07.2010 Anneliis Kits (Siri), Tuuli Rand (Siri), Ilja Massalov (Priidu), Kristo Ukanis (Priidu), Kadri-Liis Kukk (Piret), Marta Paklar (Piret), Maarja Aarma (Laura), Ingrid Rabi (Laura), Kaarel Kukk (Peeter), Ivo Rosenberg (Peeter), Lili Kirikal (Vaeslaps)
"Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood" Uku Uusberg (Eesti Draamateater) Muusikalavastus 14.12.2017 Hirvo Surva Kaspar Jancis Ritšard Bukin Märt Agu
"Katariina I" Toomas Edur Toomas Eduri ballett Tauno Aintsi muusikale 15.03.2018 Jüri Alperten, Vello Pähn Liina Keevallik Rasmus Rembel
"Kauged rannad" Fritz (Priit) Põldroos Marcel Pagnol'i näidend neljas vaatuses (6 pildis) 04.10.1933
"Kean" Paul Pinna Sõnalavastus 18.02.1916
"Keelepeksukool" Andres Särev Richard Brinsley Sheridan'i komöödia 5 vaatuses 23.03.1945