6
Sündmus
2
Lavastaja
Žanr
7
Aeg/Esietendus
4
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
3
Kostüümikunstnik
5
Valguskunstnik
Koreograaf
1
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Unenägu kujuraiuja töökojas" Ballett-pantomiim 10.04.1914 Nina Smirnova
"Tsaari mõrsja" Nikolai Rimski-Korsakovi neljavaatuseline ooper 10.02.2011 Roman Polisadov (Vassili Sobakin), Marina Šagutš (Marfa), Eltšin Azizov (Grigori Grjaznoi), Mihhail Gubski (Ivan Lõkov), Angelina Švatška (Ljubaša)
"Tannhäuser" Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 19.09.2003 Carlos Spierer (Saksamaa) Heikki Siukola (Tannhäuser), Markus Eiche (Wolfram), Juha Lehmus (Walther), Kirsi Tiihonen (Elisabeth)
"Romeo ja Julia" Sergei Prokofjevi ballet 3 vaatuses, 13 pildis 18.07.1965 Kirill Raudsepp Eldor Renter Ülo Vilimaa (Mercutio)
"Pärlipüüdjad" Georges Bizet' ooperi kolmes vaatuses kontsertettekanne 15.04.2010 Arvo Volmer Virginia Wagner (Léila), Ray M. Wade (Nadir)
"Norma" Vincenzo Bellini ooperi kontsertettekanne 11.02.2012 Alberto Hold-Garrido (Hispaania) Virginia Wagner (Norma), Kaludi Kaludow (Pollione)
"Muusikamehe tütar" ["Helilooja tütar"] Georg Jarno operett 3 vaatuses 28.03.1912
"Mare ja ta poeg" Tauno Pülkkäneni ooperi kontsertesitus 10.09.2004 Kirsi Tiihonen Imant (Mare), Raimo Sirkiä (Imant), Juho Uusitalo (Goswin von Herike), Esa Ruuttunen (Mango), Juha Riihimäki (Leigar), Kai Valtonen (Lossivaht)
"Kerjus üliõpilane" ["Kerjusüliõpilane"] Carl Millöckeri operett 3 vaatuses 16.01.1910
"I Capuleti e i Montecchi" Vincenzo Bellini ooperi kontsertettekanne 11.11.2010 Risto Joost Irina Dubrovskaja (Giulietta), Annely Peebo (Romeo)
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas" MIMi ooper Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöös 19.01.2018 Kaspar Mänd
"Anna Bolena" Donizetti ooperi kontsertettekanne 12.11.2016 Arvo Volmer Tatiana Lisnic, Oksana Volkova, Juhan Tralla
"Simon Boccanegra" Giuseppe Verdi ooperi kontsertettekanne 15.03.2008 Arvo Volmer Arvo Volmer Raimo Laukka, Oksana Dyka, Badri Maisuradze
"Koreograafiliste etüüdide õhtu" Ballett 2 vaatuses Durand', Raimund Kulli, Beethoveni, Pugni, Noskovsky, Meyer 25.11.1919 Raimund Kull Veera Berting
“Kuldne klassika: Tšaikovski” sümfooniakontsert 20.02.2016 Vello Pähn (dirigent)
"Punamütsike" Auri Jürna Muusikaline lastelavastus 15.11.2019 Elmo Tiisvald - Illimar Vihmar Illimar Vihmar Illimar Vihmar Ritsard Bukin Allar Valge - Lydia Roos
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin] Aleksandr Viner Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis 30.04.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Aleksander Peek Natalie Mei Boris Blinov Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
"Lahutatud naine" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 20.04.1917 Raimund Kull [?] Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
"Rigoletto" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 15.05.1968 Vallo Järvi, Neeme Järvi Eldor Renter Garibaldi Kivisalu Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Trubaduur" Neeme Kuningas Ooper 03.02.2021 Arvo Volmer, Kaspar Mänd, Vello Pähn Anna Kontek Rasmus Rembel, Neeme Kuningas Hedi Pundonen Luc Robert, Silja Aalto, Monika-Evelin Liiv, Charlotte-Anne Shipley, Maria Berezovska, Dimitris Paksoglou
"Romeo ja Julia" Stephen Barlow Charles Gounod' ooper 20.09.2019 Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd Yannis Thavoris Yannis Thavoris Yannis Thavoris Matt Haskins Indrek Sammul (Eesti Draamateater) Nico Darmanin, Perrine Madoeuf, Valentin Dytiuk
"Macbeth" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 19.01.2001 Paul Mägi Aivo Välja, Jüri Alperten, Endel Nõgene Eldor Renter Airi Eras Juhani Rytkölä (Soome), assistent Tatjana Järvi Samsons Izjumovs (Macbeth), Ieva Viluma (Leedi Macbeth), Sigute Stonyté (Leedi Macbeth), Cynthia Makris (Leedi Macbeth), Raimo Sirkiä (Macduff)
"Lucia di Lammermoor" Arne Mikk Gaetano Donizetti ooper 3 vaatuses 30.12.1984 Eri Klas Paul Mägi Eldor Renter Mait Agu
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)