Sündmus
2
Lavastaja
Žanr
3
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
1
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Esmeralda" Vladimir Burmeister Ballett 3 vaatuses, 8 pildis 23.06.1951 Kirill Raudsepp Voldemar Haas Leida Klaus
"Luikede järv" Vladimir Burmeister Pjotr Tšaikovski ballett 4 vaatuses 03.02.1954 Claude Bessy, Attilio Labis
"Minu veetlev leedi" Voldemar Panso Frederick Loewe' muusikal 30.12.1963 Helmut Orusaar Lembit Roosa Melanie Kaarma Linda Rummo (Eliza)
Così fan tutte Walter Sutcliffe Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 2 vaatuses Lorenzo da Ponte libretole 17.10.2009
"Carmen" Walter Sutcliffe (Inglismaa) Georges Bizet' ooper Henri Meilhaci ja Ludovic Halévy libretole 26.05.2011 Katarina Bradic (Carmen), Stella Grigorjan (Carmen), Valter Borin (Don José), Fulvio Oberto (Don José), Luc Robert (Don José), Mickael Spadaccini (Don José), Michael Wade Lee (Don José), Elina Volkmane (Micaela), Simo Breede (Dancaire)
Rinaldo William Relton Georg Friedrich Händeli ooper 18.09.2014
"Punamütsike" Auri Jürna Muusikaline lastelavastus 15.11.2019 Elmo Tiisvald - Illimar Vihmar Illimar Vihmar Illimar Vihmar Ritsard Bukin Allar Valge - Lydia Roos
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin] Aleksandr Viner Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis 30.04.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Aleksander Peek Natalie Mei Boris Blinov Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
"Lahutatud naine" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 20.04.1917 Raimund Kull [?] Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
"Rigoletto" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 15.05.1968 Vallo Järvi, Neeme Järvi Eldor Renter Garibaldi Kivisalu Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Romeo ja Julia" Stephen Barlow Charles Gounod' ooper 20.09.2019 Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd Yannis Thavoris Yannis Thavoris Yannis Thavoris Matt Haskins Indrek Sammul (Eesti Draamateater) Nico Darmanin, Perrine Madoeuf, Valentin Dytiuk
"Macbeth" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 19.01.2001 Paul Mägi Aivo Välja, Jüri Alperten, Endel Nõgene Eldor Renter Airi Eras Juhani Rytkölä (Soome), assistent Tatjana Järvi Samsons Izjumovs (Macbeth), Ieva Viluma (Leedi Macbeth), Sigute Stonyté (Leedi Macbeth), Cynthia Makris (Leedi Macbeth), Raimo Sirkiä (Macduff)
"Lucia di Lammermoor" Arne Mikk Gaetano Donizetti ooper 3 vaatuses 30.12.1984 Eri Klas Paul Mägi Eldor Renter Mait Agu
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
"Kolme neitsi maja" ehk "Vaikselt anuvad mu laulud" Arne Mikk Kammeroperett (laulumäng) 2 vaatuses 12.11.2005 Aivo Välja Kustav-Agu Püüman Andres Pajumäe Marina Kesler
"Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood" Uku Uusberg (Eesti Draamateater) Muusikalavastus 14.12.2017 Hirvo Surva Kaspar Jancis Ritšard Bukin Märt Agu
"Kollane jakk" Alfred Sällik Franz Lehari operett 3 vaatuses 10.12.1925 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Teresina" Alfred Sällik Oscar Strausi operett 3 vaatuses 09.09.1926 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Evangeelimees" ["Evangeeliumimees"] Hanno Kompus Wilhelm Kienzli ooper 2 vaatuses 01.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mustlase parun" ["Mustlasparun"] Hanno Kompus Johann Straussi operett kolmes vaatuses 04.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"] Hanno Kompus Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses 29.08.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Sevilla habemeajaja" Hanno Kompus Gioacchino Rossini ooper 3 vaatuses 23.10.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mignon" Hanno Kompus Ambroise Thomas' ooper 3 vaatuses 10.05.1927 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"West Side Story" Georg Malvius (Rootsi) Leonard Bernsteini muusikal 24.05.2019 Lauri Sirp, Jüri Alperten, Kaspar Mänd Ellen Cairns (Šotimaa) Palle Palmé (Rootsi) Adrienne Åbjörn (Rootsi) Rein Oja (Eesti Draamateater)