5
Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
4
Dirigent
8
Kunstnik
6
Lavakujundus
2
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
7
Koreograaf
1
Liikumisjuht
3
Külalissolistid
"Yvette ja ta sõbrad" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Michael Krauszi operett 3 vaatuses 20.09.1928 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"No, no, Nanette" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Vincent Youmansi operett 3 vaatuses 16.05.1929 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer, moeateljee "Bato", M. Andreeseni rätsepaäri
"Adieu Mimi" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Ralph Benatzky operett 3 vaatuses 21.02.1928 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer, rätsepaäri M. Andreesen
"Ernani" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 27.01.2002 Paul Mägi Jüri Alperten Liina Keevallik Reili Evart Airi Eras Mihhail Agafonov (Ernani), Oleg Orlov (Ernani), Hyoung-Kyoo Kang (don Carlo), Asta Krikšciunaite (Elvira), Vladrimir Tšernov (don Carlo)
„Tütarlaps kuldsest läänest“ José Cura (Argentina) Giacomo Puccini ooper 21.09.2018 José Cura (Argentina) José Cura (Argentina), Jüri Alperten, Vello Pähn José Cura José Cura, Silvia Collazuol (Itaalia) Silvia Collazuol José Cura
"Roxy ja tema imemeeskond" Agu Lüüdik Paul Abrahami [Pál Ábrahám] operett 3 vaatuses, 9 pildis 17.02.1940 Verner Nerep, Tiiu Targama Silvia Leitu Boris Blinoff [Blinov]
"Figaro pulm" Marco Gandini (Itaalia) Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 03.02.2017 Risto Joost, Vello Pähn, Lauri Sirp Maria Rossi Franchi (Itaalia), Andrea Tocchio (Itaalia) Simona Morresi (Itaalia) Rasmus Rembel Marge Ehrenbusch (Tantsupööning) Jevgeni Chrebtov (Figaro), Elina Shimkus (Susanna), Marie Fajtova (Krahvinna)
"Alice imedemaal" Gianluca Schiavoni Ballett 29.11.2019 Kaspar Mänd, Risto Joost, Lauri Sirp Andrea Tocchio Simona Morresi, Annamari Ruocco Valerio Tiberi Gianluca Schiavoni
"Lõbus lesk" André Heller-Lopes Operett 19.08.2021 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Renato Theobaldo Sofia Di Nunzio Gonzalo Cordova Hedi Pundonen
"Buratino" Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater) Olav Ehala muusikal 26.05.2018 Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Andres Kaljuste Triinu Pungits Triinu Pungits Rasmus Rembel Kristin Murula, Villiko Kruuse Karmo Nigula (Eesti Draamateater)
"Operetikuningas Imre Kálmán" Jaak Jõekallas Kontsertlavastus Imre Kálmáni elust ja loomingust 09.01.2019 Lauri Sirp, Jüri Alperten Reili Evart Reili Evart Ülle Kogerman Rasmus Rembel Hedi Pundonen
"Punamütsike" Auri Jürna Muusikaline lastelavastus 15.11.2019 Elmo Tiisvald - Illimar Vihmar Illimar Vihmar Illimar Vihmar Ritsard Bukin Allar Valge - Lydia Roos
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin] Aleksandr Viner Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis 30.04.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Aleksander Peek Natalie Mei Boris Blinov Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
"Lahutatud naine" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 20.04.1917 Raimund Kull [?] Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
"Rigoletto" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 15.05.1968 Vallo Järvi, Neeme Järvi Eldor Renter Garibaldi Kivisalu Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Trubaduur" Neeme Kuningas Ooper 03.02.2021 Arvo Volmer, Kaspar Mänd, Vello Pähn Anna Kontek Rasmus Rembel, Neeme Kuningas Hedi Pundonen Luc Robert, Silja Aalto, Monika-Evelin Liiv, Charlotte-Anne Shipley, Maria Berezovska, Dimitris Paksoglou
"Romeo ja Julia" Stephen Barlow Charles Gounod' ooper 20.09.2019 Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd Yannis Thavoris Yannis Thavoris Yannis Thavoris Matt Haskins Indrek Sammul (Eesti Draamateater) Nico Darmanin, Perrine Madoeuf, Valentin Dytiuk
"Macbeth" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 19.01.2001 Paul Mägi Aivo Välja, Jüri Alperten, Endel Nõgene Eldor Renter Airi Eras Juhani Rytkölä (Soome), assistent Tatjana Järvi Samsons Izjumovs (Macbeth), Ieva Viluma (Leedi Macbeth), Sigute Stonyté (Leedi Macbeth), Cynthia Makris (Leedi Macbeth), Raimo Sirkiä (Macduff)
"Lucia di Lammermoor" Arne Mikk Gaetano Donizetti ooper 3 vaatuses 30.12.1984 Eri Klas Paul Mägi Eldor Renter Mait Agu
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
"Kolme neitsi maja" ehk "Vaikselt anuvad mu laulud" Arne Mikk Kammeroperett (laulumäng) 2 vaatuses 12.11.2005 Aivo Välja Kustav-Agu Püüman Andres Pajumäe Marina Kesler
"Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood" Uku Uusberg (Eesti Draamateater) Muusikalavastus 14.12.2017 Hirvo Surva Kaspar Jancis Ritšard Bukin Märt Agu
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"] Hanno Kompus Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses 29.08.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Evangeelimees" ["Evangeeliumimees"] Hanno Kompus Wilhelm Kienzli ooper 2 vaatuses 01.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei