Sündmus
5
Lavastaja
Žanr
4
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
3
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
1
Liikumisjuht
2
Külalissolistid
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Aleksandr Viner Modest Mussorgski rahvalik muusikaline draama [muusikaline rahvadraama] 07.10.1952 Roman Matsov Voldemar Haas Maria Krull
"Esmeralda" Vladimir Burmeister Ballett 3 vaatuses, 8 pildis 23.06.1951 Kirill Raudsepp Voldemar Haas Leida Klaus
"Kratt" Rahel Olbrei Eduard Tubina ballett 4 vaatuses 24.02.1944 Priit Veebel Voldemar Haas Natalie Mei
"Operetikuningas Imre Kálmán" Jaak Jõekallas Kontsertlavastus Imre Kálmáni elust ja loomingust 09.01.2019 Lauri Sirp, Jüri Alperten Reili Evart Reili Evart Ülle Kogerman Rasmus Rembel Hedi Pundonen
"Pähklipureja" Tamara Ramonova (Moskva) Pjotr Tšaikovski ballett 2 vaatuses 31.12.1952 Vallo Järvi Natalie Mei Natalie Mei
"Öö veneetsias" Monika Wiesler (Austria) Johann Straussi operett 3 vaatuses 06.10.2000 Paul Mägi Endel Nõgene, Erki Pehk Liina Keevallik Eldor Renter Airi Eras
"Kiri nõudmiseni" Sulev Nõmmik Ülo Raudmäe muusikaline lugu [muusikal] 3 vaatuses 05.12.1965 Ülo Raudmäe Lembit Roosa Leida Klaus
„Tütarlaps kuldsest läänest“ José Cura (Argentina) Giacomo Puccini ooper 21.09.2018 José Cura (Argentina) José Cura (Argentina), Jüri Alperten, Vello Pähn José Cura José Cura, Silvia Collazuol (Itaalia) Silvia Collazuol José Cura
"Lõbus talupoeg" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 11.11.1909 Adalbert Wirkhaus Jaan Metua
"Öömaja Granadas" Paul Pinna Konradin Kreutzeri ooper 2 vaatuses 14.11.1908 Adalbert Wirkhaus Jaan Metua
"Geisha ehk Juhtumine ühes Jaapani teemajas" ["Geiša"] Paul Pinna Sidney Jones'i operett 3 vaatuses 02.04.1908 Otto Hermann Jaan Metua Marta Kampfe
"Romeo ja Julia" Toomas Edur Sergei Prokofjevi ballett 29.03.2019 Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Vello Pähn Iir Hermeliin Iir Hermeliin Iir Hermeliin Rasmus Rembel Toomas Edur
"Hoffmanni lood" Hanno Kompus Jacques Offenbachi ooper 3 vaatuses 20.09.1923 Raimund Kull Hanno Kompus.Albert Vahtramäe
"Luikede järv" Tiit Härm Pjotr Tšaikovski ballett 4 vaatuses 28.11.2002 Arvo Volmer Aivo Välja Eldor Renter Eldor Renter Airi Eras Tiit Härm
"Alice imedemaal" Gianluca Schiavoni Ballett 29.11.2019 Kaspar Mänd, Risto Joost, Lauri Sirp Andrea Tocchio Simona Morresi, Annamari Ruocco Valerio Tiberi Gianluca Schiavoni
"Dolly" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Hugo Hirschi operett 3 vaatuses 10.05.1931 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat. Mey [Natalie Mei]
"Modell" Alfred Sällik Franz von Suppé operett 3 vaatuses 13.01.1927 Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Robert Rood
"Halka" Franciszek Freszel Stanislaw Moniuszko ooper 4 vaatuses 13.02.1937 Raimund Kull Albert Vahtram Karin Siim-Juse
"Kaupo" Hanno Kompus Adolf Vedro ooper 4 vaatuses, 5 pildis 03.09.2032 Raimund Kull Aleksander Tuurand (dekoratsioonid), Natalie Mei (kostüümid)
"Lakmé" Hanno Kompus Léo Delibes'i ooper 3 vaatuses 06.11.2030 Raimund Kull Dekoratsioonid Karl Hoerschelmanni eskiiside järgi, Natalie Mei (kostüümid) ballettmeister Rahel Olbrei
"Anna Karenina" Marina Kesler Ballett Dmitri Šostakovitši muusikale 01.09.2020 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Reili Evart Rasmus Rembel Marina Kesler
"Krahv Luxemburg" Thomas Mika Franz Lehari operett 24.01.2020 Kaspar Mänd, Jüri Alperten, Risto Joost Thomas Mika Steen Bjarke Hedi Pundonen
"Tsaari mõrsja" Juri Aleksandrov (Peterburi Kammerooper) Nikolai Rimski-Korsakovi ooper 25.01.2019 Jüri Alperten, Kaspar Mänd Viktor Gerasimenko (Moskva Novaja Opera) Ritšard Bukin Marina Kesler
"Balletiõhtu. Eesti ballett 100" Tiit Helimets, Eve Mutso, Jevgeni Grib Lühiballetid "Lõng", "Kaja" ja "Valgus aknas" 08.11.2018
"Aken orkestrimaailma" Mart Mikk Teatriseiklus orkestri ja Georg Udukübaraga 08.04.2018 Toomas Edur