4
Sündmus
6
Lavastaja
10
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
5
Dirigent
3
Kunstnik
Lavakujundus
7
Kostüümikunstnik
8
Valguskunstnik
2
Koreograaf
1
Liikumisjuht
9
Külalissolistid
"Can-Can" Endrik Kerge 19.12.1993 Tarmo Leinatamm Georg Sander Mari Ann Ahas Tõnu Kattai (Boris), Tõnis Lepp (Modell)
"Boriss Godunov" Neeme Kuningas Mussorgski ooper 27.04.2001 Paul Mägi Jüri Alperten, Aivo Väälja Anna Kontek (Soome) Marina Sokolova (Venemaa), Anna Konterk (Soome) Philippe Mombellet (Prantsusmaa) Julia Botvina (Fjodor), Maila Plooman (Fjodor), Katrin Pintsaar (Ksenja), Jan Oja (Grigori/Jurodivõi), Jekaterina Gubanova (Marina Mniszek), Carmen Puis (kõrtsiperenaine), Juhan Tralla (Jurodivõi), Märt Jakobson (Pristav kõrtsis)
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Aleksandr Viner Modest Mussorgski rahvalik muusikaline draama [muusikaline rahvadraama] 07.10.1952 Roman Matsov Voldemar Haas Maria Krull
"Boheem" Ran Arthur Braun Giacomo Puccini ooper neljas vaatuses 29.10.2010 Arvo Volmer Jüri Alperten, Mihhail Gerts, Risto Joost, Viktor Ploskina (Valgevene), Lauri Sirp Ran Arthur Braun, Ricardo Gallino (Itaalia) Elo Soode Neeme Jõe Liisi Kasenõmm (Mimi),Tatiana Lisnic (Mimi), Adam Diegel (Rodolfo), Giordano Luca (Rodolfo), George Oniani (Rodolfo), Luc Robert (Rodolfo), Gregory Warren (Rodolfo), Taimo Toomast (Benoit), Roman Chervinko (Rodolfo), Gints Sterinovics (Tolliametnik)
"Balletiõhtu. Eesti ballett 100" Tiit Helimets, Eve Mutso, Jevgeni Grib Lühiballetid "Lõng", "Kaja" ja "Valgus aknas" 08.11.2018
"Arthur ja Anna" Theodor Altermann Sõnalavastus 25.08.2013
"Armas Augustin" Alfred Sällik Leo Falli operett 3 vaatuses 20.01.1920 Raimund Kull
"Armas Augustin" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 12.09.1912 Raimund Kull
"Äpardunud pulmaöö" Paul Pinna Sõnalavastus 07.12.1928
"Anna Bolena" Donizetti ooperi kontsertettekanne 12.11.2016 Arvo Volmer Tatiana Lisnic, Oksana Volkova, Juhan Tralla
"Punamütsike" Auri Jürna Muusikaline lastelavastus 15.11.2019 Elmo Tiisvald - Illimar Vihmar Illimar Vihmar Illimar Vihmar Ritsard Bukin Allar Valge - Lydia Roos
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin] Aleksandr Viner Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis 30.04.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Aleksander Peek Natalie Mei Boris Blinov Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
"Lahutatud naine" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 20.04.1917 Raimund Kull [?] Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
"Rigoletto" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 15.05.1968 Vallo Järvi, Neeme Järvi Eldor Renter Garibaldi Kivisalu Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Trubaduur" Neeme Kuningas Ooper 03.02.2021 Arvo Volmer, Kaspar Mänd, Vello Pähn Anna Kontek Rasmus Rembel, Neeme Kuningas Hedi Pundonen Luc Robert, Silja Aalto, Monika-Evelin Liiv, Charlotte-Anne Shipley, Maria Berezovska, Dimitris Paksoglou
"Romeo ja Julia" Stephen Barlow Charles Gounod' ooper 20.09.2019 Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd Yannis Thavoris Yannis Thavoris Yannis Thavoris Matt Haskins Indrek Sammul (Eesti Draamateater) Nico Darmanin, Perrine Madoeuf, Valentin Dytiuk
"Macbeth" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 19.01.2001 Paul Mägi Aivo Välja, Jüri Alperten, Endel Nõgene Eldor Renter Airi Eras Juhani Rytkölä (Soome), assistent Tatjana Järvi Samsons Izjumovs (Macbeth), Ieva Viluma (Leedi Macbeth), Sigute Stonyté (Leedi Macbeth), Cynthia Makris (Leedi Macbeth), Raimo Sirkiä (Macduff)
"Lucia di Lammermoor" Arne Mikk Gaetano Donizetti ooper 3 vaatuses 30.12.1984 Eri Klas Paul Mägi Eldor Renter Mait Agu
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
"Kolme neitsi maja" ehk "Vaikselt anuvad mu laulud" Arne Mikk Kammeroperett (laulumäng) 2 vaatuses 12.11.2005 Aivo Välja Kustav-Agu Püüman Andres Pajumäe Marina Kesler
"Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood" Uku Uusberg (Eesti Draamateater) Muusikalavastus 14.12.2017 Hirvo Surva Kaspar Jancis Ritšard Bukin Märt Agu
"Teresina" Alfred Sällik Oscar Strausi operett 3 vaatuses 09.09.1926 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Sevilla habemeajaja" Hanno Kompus Gioacchino Rossini ooper 3 vaatuses 23.10.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mustlase parun" ["Mustlasparun"] Hanno Kompus Johann Straussi operett kolmes vaatuses 04.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei