Sündmus
Lavastaja
4
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
3
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
2
Koreograaf
1
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Ihnus" Ants Lauter Moliére' näidend 02.10.1923 Peet Aren
"Danton" Ants Lauter R. Rollandu näidend 13.03.1923 Peet Aren
"Bajadeer" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 04.11.1924 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Albert Vahtramäe skitsede järgi Olga Oboljaninova-Krümmer
"Däämon" ["Deemon"] Hanno Kompus Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses 20.05.1924 Artur Kapp Olga Oboljaninova-Krümmer (dekoratsioonid ja kostüümid) Olga Oboljaninova-Krümmer
Võluflööt Hanno Kompus Wolfgang Amadeus Mozarti ooper 2 vaatuses 19.09.1936 Raimund Kull Nina Tokumbet (Saksamaa, dekoratsioonid), Karin Siim-Juse (kostüümid)
"Tramm nimega Iha" Nancy Meckler (Ameerika Ühendriigid/Suurbritannia) Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa ballett Tennessee Williamsi samanimelise näidendi ainetel 04.11.2017 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Niki Turner (Suurbritannia) Tim Mitchell (Suurbritannia)
"Don Pasquale" Giorgio Bongiovanni Ooper 25.09.2020 Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd Maria Carla Ricotti Claudio de Pace Pavlo Balakin, Mirjam Mesak, Nico Darmanin
"Kratt" Enn Suve Eduard Tubina ballett 2 vaatuses, 4 pildis 01.12.1966 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Küürselg-sälg" Enn Suve Rodion Štšedrini ballett 3 vaatuses 30.11.1967 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
Pööningtants / Burning Dance Toomas Edur (kunstiline juht) Koreograafilised etüüdid pööningul 08.06.2016 Malle Valli (valgus), Kalev Timuska (heli)
"Patseba Saaremaal" Garmen Tabor Eestikeelne draama ja soomekeelne ooper ühel õhtul 13.03.2009 Liina Unt, Aime Unt Leila Säälik, Piret Rauk, Margus Prangel (Draamatrupp)
"Katariina I" Toomas Edur Toomas Eduri ballett Tauno Aintsi muusikale 15.03.2018 Jüri Alperten, Vello Pähn Liina Keevallik Rasmus Rembel
"Uinuv kaunitar" Viktor Päri Pjotr Tšaikovski ballett 3 vaatuses 31.12.1962 Kirill Raudsepp Lembit Roosa (dekoratsioonid), Leida Klaus (kostüümid)
"Cyrano de Bergerac" Udo Väljaots Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses 02.07.1976 Eri Klas, Peeter Lilje Lembit Roosa
"Madame Butterfly" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 14.10.1963 Neeme Järvi Lembit Roosa Mieko Takidzava (Butterfly), Liljana Molnar-Talajic (Butterfly), Milkana Nikolova (Butterfly), Lucia Stanescu (Butterfly)
"Nahkhiir" Sulev Nõmmik Johann Straussi operett 3 vaatuses 26.05.1973 Eri Klas Lembit Roosa Ervin Abel (Konn)
"West Side Story" Vello Rummo Muusikal 2 vaatuses 30.12.1964 Vallo Järvi Eri Klas Lembit Roosa Peep Seppik (Riff), Uno Vark (Riff), Rudolf Allabert (Löömamees), Kalev Tammin (Rüblik), Tõnu Tamm (Väike John), Peep Seppik (Diisel), Uno Vark (Diisel), Tõnu Mikk (Linalakk), Kalju Komissarov (Tiiger), Milvi Jõe (Velma), Ivi Lepik (Graziella)
"Figaro pulm" Arne Mikk Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 15.05.1976 Vallo Järvi Lembit Roosa
Süda Neeme Kuningas R. Kangro ooper 26.11.1999 Paul Mägi. Dirigent Endel Nõgene Lavakujundus: Airi Eras, Neeme Kuningas. Kostüümid ja valgus Airi Eras
"Anna Karenina" Jurijus Smoriginas (Leedu) Rodion Štšedrini ballett (lüürilised stseenid) 2 vaatuses 20.04.2000 Jüri Alperten Aivo Välja Lavakujundus ja valgus: Ivars Noviks (Läti), kostüümid: Juozas Statkevićius (Leedu) Edvardas Smalakys (Vronski)
"Giselle" Alla Šelest (Leningrad), Rafail Vagabov (Leningrad) Adolphe Adami ballet 2 vaatuses 23.05.1975 Vallo Järvi Kustav-Agu Püüman Astrid Strüwer (Giselle), Jekaterine Maksimova (Giselle), Maris Liepa (Krahv Albert), Manola Acensio (Giselle), Hans Mayster (Albert), Lilla Partay (Giselle), Imre Dosza (Prints Albert), Margherita Parilla (Giselle), Salvatore Capozzi (Prints Albert)
"Maailma loomine" Natalia Kassatkina, Vladimir Vassiljov Andre Petrovi ballett 3 vaatuses 16.10.1976 Vallo Järvi Kustav-Agu Püüman
Rigoletto Neeme Kuningas Giuseppe Verdi ooper 09.11.2007 Arvo Volmer Arvo Volmer, Jüri Alperten, Erki Pehk, Lauri Sirp Kustav-Agu Püüman Neeme Jõe Hannu Niemelä (Rigoletto), Bernarda Bobro (Gilda), Kädy Plaas (Gilda), Irina Dubrovskaja (Gilda), Kristine Gailite (Gilda), Sirkka Lampimäki (Gilda), Rosanna Savoia (Gilda), Rame Lahaj (Mantua hertsog), Dmyto Popov (Mantua hertsog),
"Sipsik ja vana aja asjad" Kati Kivitar Katri Rebase muusikaline lastelavastus Eno Raua „Sipsiku“ ainetel 16.11.2016 Helikujundus: Raido Linkmann (NO99) Kunstnik: Kati Kivitar, video: Peeter Ritso Malle Valli
Pikk jõulueine Arne Mikk Paul Hindemithi kammerooper 12.04.2014 Mihhail Gerts, Vello Pähn Kristi Soe