Sündmus
Lavastaja
6
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
5
Lavakujundus
3
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
2
Koreograaf
1
Liikumisjuht
4
Külalissolistid
"Lendav hollandlane" Hanno Kompus Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 20.10.1925 Raimund Kull Albert Vahtramäe Olga Oboljaninova-Krümmer
"Lohengrin" Hanno Kompus Richard Wagneri romantiline ooper 3 vaatuses 27.09.1927 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer
"Üks ainus öö" ["Üksainus öö"] Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Robert Stolzi operett 3 vaatuses 15.05.1928 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer
"Madame Flirt" Alfred Sällik Walter Bromme operett 3 vaatuses 02.10.1926 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer
"No, no, Nanette" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Vincent Youmansi operett 3 vaatuses 16.05.1929 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer, moeateljee "Bato", M. Andreeseni rätsepaäri
"Adieu Mimi" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Ralph Benatzky operett 3 vaatuses 21.02.1928 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer, rätsepaäri M. Andreesen
"Ernani" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 27.01.2002 Paul Mägi Jüri Alperten Liina Keevallik Reili Evart Airi Eras Mihhail Agafonov (Ernani), Oleg Orlov (Ernani), Hyoung-Kyoo Kang (don Carlo), Asta Krikšciunaite (Elvira), Vladrimir Tšernov (don Carlo)
„Tütarlaps kuldsest läänest“ José Cura (Argentina) Giacomo Puccini ooper 21.09.2018 José Cura (Argentina) José Cura (Argentina), Jüri Alperten, Vello Pähn José Cura José Cura, Silvia Collazuol (Itaalia) Silvia Collazuol José Cura
"Punamütsike" Auri Jürna Muusikaline lastelavastus 15.11.2019 Elmo Tiisvald - Illimar Vihmar Illimar Vihmar Illimar Vihmar Ritsard Bukin Allar Valge - Lydia Roos
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin] Aleksandr Viner Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis 30.04.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Aleksander Peek Natalie Mei Boris Blinov Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
"Lahutatud naine" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 20.04.1917 Raimund Kull [?] Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
"Rigoletto" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 15.05.1968 Vallo Järvi, Neeme Järvi Eldor Renter Garibaldi Kivisalu Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Trubaduur" Neeme Kuningas Ooper 03.02.2021 Arvo Volmer, Kaspar Mänd, Vello Pähn Anna Kontek Rasmus Rembel, Neeme Kuningas Hedi Pundonen Luc Robert, Silja Aalto, Monika-Evelin Liiv, Charlotte-Anne Shipley, Maria Berezovska, Dimitris Paksoglou
"Romeo ja Julia" Stephen Barlow Charles Gounod' ooper 20.09.2019 Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd Yannis Thavoris Yannis Thavoris Yannis Thavoris Matt Haskins Indrek Sammul (Eesti Draamateater) Nico Darmanin, Perrine Madoeuf, Valentin Dytiuk
"Macbeth" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 19.01.2001 Paul Mägi Aivo Välja, Jüri Alperten, Endel Nõgene Eldor Renter Airi Eras Juhani Rytkölä (Soome), assistent Tatjana Järvi Samsons Izjumovs (Macbeth), Ieva Viluma (Leedi Macbeth), Sigute Stonyté (Leedi Macbeth), Cynthia Makris (Leedi Macbeth), Raimo Sirkiä (Macduff)
"Lucia di Lammermoor" Arne Mikk Gaetano Donizetti ooper 3 vaatuses 30.12.1984 Eri Klas Paul Mägi Eldor Renter Mait Agu
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
"Kolme neitsi maja" ehk "Vaikselt anuvad mu laulud" Arne Mikk Kammeroperett (laulumäng) 2 vaatuses 12.11.2005 Aivo Välja Kustav-Agu Püüman Andres Pajumäe Marina Kesler
"Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood" Uku Uusberg (Eesti Draamateater) Muusikalavastus 14.12.2017 Hirvo Surva Kaspar Jancis Ritšard Bukin Märt Agu
"Mignon" Hanno Kompus Ambroise Thomas' ooper 3 vaatuses 10.05.1927 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Kollane jakk" Alfred Sällik Franz Lehari operett 3 vaatuses 10.12.1925 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Sevilla habemeajaja" Hanno Kompus Gioacchino Rossini ooper 3 vaatuses 23.10.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mustlase parun" ["Mustlasparun"] Hanno Kompus Johann Straussi operett kolmes vaatuses 04.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Teresina" Alfred Sällik Oscar Strausi operett 3 vaatuses 09.09.1926 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei