Sündmus
5
Lavastaja
8
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
3
Dirigent
2
Kunstnik
7
Lavakujundus
4
Kostüümikunstnik
6
Valguskunstnik
1
Koreograaf
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Imelaps" Garmen Tabor Piret Ripsi ja Leelo Tungla minimuusikal lastele 07.12.2008 Mihhail Gerts Liina Keevallik Klarika Verliin (teostus) Airi Eras Tatjana Järvi Terje Pennie (Alexanderi ema), Andero Ermel (päkapikk Mati), Arete Teemets (Hele-Mall), Mirjam Mesak (Hele-Mall)
"Katariina I" Toomas Edur Toomas Eduri ballett Tauno Aintsi muusikale 15.03.2018 Jüri Alperten, Vello Pähn Liina Keevallik Rasmus Rembel
"Patseba Saaremaal" Garmen Tabor Eestikeelne draama ja soomekeelne ooper ühel õhtul 13.03.2009 Liina Unt, Aime Unt Leila Säälik, Piret Rauk, Margus Prangel (Draamatrupp)
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
Pööningtants / Burning Dance Toomas Edur (kunstiline juht) Koreograafilised etüüdid pööningul 08.06.2016 Malle Valli (valgus), Kalev Timuska (heli)
"Kratt" Enn Suve Eduard Tubina ballett 2 vaatuses, 4 pildis 01.12.1966 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Küürselg-sälg" Enn Suve Rodion Štšedrini ballett 3 vaatuses 30.11.1967 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Tramm nimega Iha" Nancy Meckler (Ameerika Ühendriigid/Suurbritannia) Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa ballett Tennessee Williamsi samanimelise näidendi ainetel 04.11.2017 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Niki Turner (Suurbritannia) Tim Mitchell (Suurbritannia)
Võluflööt Hanno Kompus Wolfgang Amadeus Mozarti ooper 2 vaatuses 19.09.1936 Raimund Kull Nina Tokumbet (Saksamaa, dekoratsioonid), Karin Siim-Juse (kostüümid)
"Däämon" ["Deemon"] Hanno Kompus Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses 20.05.1924 Artur Kapp Olga Oboljaninova-Krümmer (dekoratsioonid ja kostüümid) Olga Oboljaninova-Krümmer
"Bajadeer" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 04.11.1924 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Albert Vahtramäe skitsede järgi Olga Oboljaninova-Krümmer
"Ihnus" Ants Lauter Moliére' näidend 02.10.1923 Peet Aren
"Danton" Ants Lauter R. Rollandu näidend 13.03.1923 Peet Aren
Bajadeer Toomas Edur Ludwig Minkuse ballett 16.05.2013 Risto Joost, Lauri Sirp Peter Docherty
Aida Tobias Kratzer Giuseppe Verdi ooper 22.01.2016 Vello Pähn, Jüri Alperten, Risto Joost Rainer Sellmaier, Priidu Adlas (valguskunstnik)
"Loomade karneval" Marina Kesler haridusprojekt 26.03.2022 Jaan Ots Reili Evart Rasmus Rembel
"Teatridirektor" Ago-Endrik Kerge Wolfgang Amadeus Mozarti komöödia muusikaga 1 vaatuses 18.09.1981 Tõnu Kaljuste Riina Babitševa [Vanhanen]
"Pipi Pikksukk" Andres Dvinjaninov Ülo Vinteri ja Ülo Raudmäe muusikal 05.03.2011 Priit Aimla Risto Joost, Erki Pehk Riina Degtjarenko Anton Kulagin Ingel Marlen Mikk (Pipi Pikksukk), Merit Männiste (Pipi Pikksukk), Nele-Liis Vaiksoo (Pipi Pikksukk), Jaanus Tepomees (Tommy), Kristo Ukanis (Tommy), Agnes Aaliste (Annika), Maris Liloson (Annika), Terje Pennie (Preili Rosenblom),
"Parsifal" Nicola Raab (Saksamaa) Richard Wagneri lavamüsteerium kolmes vaatuses 25.08.2011 Robert Innes Hopkins (Suurbritannia) David Cunningham (Šotimaa) Richard Decker (Parsifal), Roman Sadnik (Parsifal), Manfred Hemm (Gurnemanz), Richard Wiegold (Gurnemanz), Magdalena Anna Hofmann (Kundry), Irmgard Vilsmaier (Kundry), Eike Wilm Schulte (Amfortas), Martin Winkler (Klingsor), Koit Soasepp (Titurel)
"Tosca" Raimundas Banionis (leedu) Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 13.05.2005 Arvo Volmer Jüri Alperten Sergejus Bocullo (Leedu) Neeme Jõe Tatjana Järvi Oksana Dyka (Tosca), Julia Semjonova (Tosca), Pille Lill (Tosca), Algirdas Janutas (Cavaradossi), Badri Maisuradze (Cavaradossi), Sergei Leiferkus (Scarpia)
Luikede järv Toomas Edur Pjotr Tšaikovski ballett 15.04.2016 Vello Pähn, Lauri Sirp, Kaspar Mänd Thomas Mika (Saksamaa)
"Romeo ja Julia" Tiit Härm Sergei Prokofjevi ballett 3 vaatuses 25.01.1990 Paul Mägi Tõnu Virve
"Hoffmanni lood" Neeme Kuningas Jacques Offenbachi fantastiline ooper 3 vaatuses proloogi ja epiloogiga 17.01.1988 Paul Mägi Jüri Alperten Tõnu Virve Jukka Salminen (Hoffmann)
"Kalevite kange poega" Tiit Härm Eugen Kapi ballett 2 vaatuses, 6 pildis 01.05.1986 Paul Mägi Jüri Alperten Tõnu Virve
"Casanova" Sulev Nõmmik Muusikal 2 vaatuses 14.06.1981 Peeter Saul Uno Kärbis