Sündmus
Lavastaja
Žanr
6
Aeg/Esietendus
8
Muusikajuht
4
Dirigent
2
Kunstnik
7
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
5
Valguskunstnik
1
Koreograaf
Liikumisjuht
3
Külalissolistid
Aida Tobias Kratzer Giuseppe Verdi ooper 22.01.2016 Vello Pähn, Jüri Alperten, Risto Joost Rainer Sellmaier, Priidu Adlas (valguskunstnik)
Bajadeer Toomas Edur Ludwig Minkuse ballett 16.05.2013 Risto Joost, Lauri Sirp Peter Docherty
"Danton" Ants Lauter R. Rollandu näidend 13.03.1923 Peet Aren
"Ihnus" Ants Lauter Moliére' näidend 02.10.1923 Peet Aren
"Bajadeer" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 04.11.1924 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Albert Vahtramäe skitsede järgi Olga Oboljaninova-Krümmer
"Däämon" ["Deemon"] Hanno Kompus Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses 20.05.1924 Artur Kapp Olga Oboljaninova-Krümmer (dekoratsioonid ja kostüümid) Olga Oboljaninova-Krümmer
Võluflööt Hanno Kompus Wolfgang Amadeus Mozarti ooper 2 vaatuses 19.09.1936 Raimund Kull Nina Tokumbet (Saksamaa, dekoratsioonid), Karin Siim-Juse (kostüümid)
"Tramm nimega Iha" Nancy Meckler (Ameerika Ühendriigid/Suurbritannia) Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa ballett Tennessee Williamsi samanimelise näidendi ainetel 04.11.2017 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Niki Turner (Suurbritannia) Tim Mitchell (Suurbritannia)
"Kratt" Enn Suve Eduard Tubina ballett 2 vaatuses, 4 pildis 01.12.1966 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Küürselg-sälg" Enn Suve Rodion Štšedrini ballett 3 vaatuses 30.11.1967 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
Pööningtants / Burning Dance Toomas Edur (kunstiline juht) Koreograafilised etüüdid pööningul 08.06.2016 Malle Valli (valgus), Kalev Timuska (heli)
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
"Patseba Saaremaal" Garmen Tabor Eestikeelne draama ja soomekeelne ooper ühel õhtul 13.03.2009 Liina Unt, Aime Unt Leila Säälik, Piret Rauk, Margus Prangel (Draamatrupp)
"Imelaps" Garmen Tabor Piret Ripsi ja Leelo Tungla minimuusikal lastele 07.12.2008 Mihhail Gerts Liina Keevallik Klarika Verliin (teostus) Airi Eras Tatjana Järvi Terje Pennie (Alexanderi ema), Andero Ermel (päkapikk Mati), Arete Teemets (Hele-Mall), Mirjam Mesak (Hele-Mall)
"Katariina I" Toomas Edur Toomas Eduri ballett Tauno Aintsi muusikale 15.03.2018 Jüri Alperten, Vello Pähn Liina Keevallik Rasmus Rembel
"Uinuv kaunitar" Viktor Päri Pjotr Tšaikovski ballett 3 vaatuses 31.12.1962 Kirill Raudsepp Lembit Roosa (dekoratsioonid), Leida Klaus (kostüümid)
"West Side Story" Vello Rummo Muusikal 2 vaatuses 30.12.1964 Vallo Järvi Eri Klas Lembit Roosa Peep Seppik (Riff), Uno Vark (Riff), Rudolf Allabert (Löömamees), Kalev Tammin (Rüblik), Tõnu Tamm (Väike John), Peep Seppik (Diisel), Uno Vark (Diisel), Tõnu Mikk (Linalakk), Kalju Komissarov (Tiiger), Milvi Jõe (Velma), Ivi Lepik (Graziella)
"Madame Butterfly" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 14.10.1963 Neeme Järvi Lembit Roosa Mieko Takidzava (Butterfly), Liljana Molnar-Talajic (Butterfly), Milkana Nikolova (Butterfly), Lucia Stanescu (Butterfly)
"Nahkhiir" Sulev Nõmmik Johann Straussi operett 3 vaatuses 26.05.1973 Eri Klas Lembit Roosa Ervin Abel (Konn)
"Cyrano de Bergerac" Udo Väljaots Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses 02.07.1976 Eri Klas, Peeter Lilje Lembit Roosa
"Figaro pulm" Arne Mikk Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 15.05.1976 Vallo Järvi Lembit Roosa
Süda Neeme Kuningas R. Kangro ooper 26.11.1999 Paul Mägi. Dirigent Endel Nõgene Lavakujundus: Airi Eras, Neeme Kuningas. Kostüümid ja valgus Airi Eras
"Anna Karenina" Jurijus Smoriginas (Leedu) Rodion Štšedrini ballett (lüürilised stseenid) 2 vaatuses 20.04.2000 Jüri Alperten Aivo Välja Lavakujundus ja valgus: Ivars Noviks (Läti), kostüümid: Juozas Statkevićius (Leedu) Edvardas Smalakys (Vronski)
Rigoletto Neeme Kuningas Giuseppe Verdi ooper 09.11.2007 Arvo Volmer Arvo Volmer, Jüri Alperten, Erki Pehk, Lauri Sirp Kustav-Agu Püüman Neeme Jõe Hannu Niemelä (Rigoletto), Bernarda Bobro (Gilda), Kädy Plaas (Gilda), Irina Dubrovskaja (Gilda), Kristine Gailite (Gilda), Sirkka Lampimäki (Gilda), Rosanna Savoia (Gilda), Rame Lahaj (Mantua hertsog), Dmyto Popov (Mantua hertsog),
"Giselle" Alla Šelest (Leningrad), Rafail Vagabov (Leningrad) Adolphe Adami ballet 2 vaatuses 23.05.1975 Vallo Järvi Kustav-Agu Püüman Astrid Strüwer (Giselle), Jekaterine Maksimova (Giselle), Maris Liepa (Krahv Albert), Manola Acensio (Giselle), Hans Mayster (Albert), Lilla Partay (Giselle), Imre Dosza (Prints Albert), Margherita Parilla (Giselle), Salvatore Capozzi (Prints Albert)