3
Sündmus
7
Lavastaja
4
Žanr
8
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
5
Kunstnik
Lavakujundus
6
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
1
Koreograaf
Liikumisjuht
2
Külalissolistid
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"] Hanno Kompus Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses 29.08.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"] Alfred Sällik Pjotr Tšaikovski lüürilised stseenid 3 vaatuses 17.02.1920 Raimund Kull
"Ettevaatust, värskelt värvitud!" Harri Paris R. Fauchois' näidend 23.05.1941 Voldemar Haas ja Fritz Matt (dekoratsioonid), Lydia Viidas (kostüümid)
"Estonia" seltsi 60-aastase kestvuse juubel. "Kosjasõit" Alfred Sällik August Kitzbergi jant laulu ja tantsuga 4 vaatuses 22.11.1925 Juhan Simm
"Esmeralda" Vladimir Burmeister Ballett 3 vaatuses, 8 pildis 23.06.1951 Kirill Raudsepp Voldemar Haas Leida Klaus
"Ema" Andres Särevi dramatiseering 3 vaatuses, 10 pildid Maksim Gorki romaani põhjal Maksim Gorki 23.02.1941
"Elina surm" Väinö Sola (Soome) Oskar Merikanto ooper 4 vaatuses 22.11.1927 Juhan Aavik Albert Vahtram [Vahtramäe] Olga Oboljaninova-Krümmer
"Elav surnukeha" ("Elav laip") Paul Pinna Sõnalavastus 21.04.1912
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas" MIMi ooper Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöös 19.01.2018 Kaspar Mänd
"Eeljuurdlus" Harry Paris Näidend viies vaatuses 07.04.1933 Aleksander Tuurand
"Don Cesar" Paul Pinna Rudolf Dellingeri operett 3 vaatuses 05.10.1911 Adalbert Wirkhaus
"Dolly" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Hugo Hirschi operett 3 vaatuses 10.05.1931 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat. Mey [Natalie Mei]
"Dollariteprintsess" ["Dollariprintsess"] Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 03.12.1913 Raimund Kull
"Dollarite printsess" ["Dollariprintsess"] Alfred Sällik Leo Falli operett 3 vaatuses 25.02.1919 Raimund Kull
"Dollar-printsess" ["Dollariprintsess"] Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 02.01.1918 Raimund Kull
"Danton" Ants Lauter R. Rollandu näidend 13.03.1923 Peet Aren
"Däämon" ["Deemon"] Hanno Kompus Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses 20.05.1924 Artur Kapp Olga Oboljaninova-Krümmer (dekoratsioonid ja kostüümid) Olga Oboljaninova-Krümmer
"Cyrano de Bergerac" Udo Väljaots Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses 02.07.1976 Eri Klas, Peeter Lilje Lembit Roosa
"Cyrano de Bergerac" Andres Särev Edmond Rostand'i heroiline komöödia 5 vaatuses 21.06.1947
"Csikósparuness" Alfred Sällik Georg Jarno operett 3 vaatuses 11.10.1927 Juhan Aavik Aleksander Tuurand
"Coppélia" Viktorina Krigher [Kriger] Léo Delibes'i ballett kahes vaatuses 28.09.1922 Arkadius Krull Albert Vahtramäe Grigori Pošedajev (Moskva Suur Teater)
"Casanova" Sulev Nõmmik Muusikal 2 vaatuses 14.06.1981 Peeter Saul Uno Kärbis
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Aleksandr Viner Modest Mussorgski rahvalik muusikaline draama [muusikaline rahvadraama] 07.10.1952 Roman Matsov Voldemar Haas Maria Krull
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Dmitri Arbenin Modest Mussorgski ooper 9 pildis 21.01.1930 Raimund Kull Aleksander Tuurand Natalie Mei
"Boheem" Hanno Kompus Giacomo Puccini ooper 4 pildis 29.04.1926 Raimund Kull Albert Vahtramäe Olga Oboljaninova-Krümmer