"Simon Boccanegra"
–
Giuseppe Verdi ooperi kontsertettekanne
15.03.2008
Arvo Volmer
Arvo Volmer
–
–
–
–
–
–
Raimo Laukka, Oksana Dyka, Badri Maisuradze
"Roosikavaler"
–
Richard Straussi ooperi kontsertettekanne
07.11.2012
–
Vello Pähn
–
–
–
Anton Kulagin
–
–
Johanni van Oostrum (Vürstinna Marie), Michaela Selinger (Octavian), Manfred Hemm (Parun Ochs von Lerchenau), Valentina Farcas (Sophie)
"Romeo ja Julia"
–
Sergei Prokofjevi ballet 3 vaatuses, 13 pildis
18.07.1965
–
Kirill Raudsepp
Eldor Renter
–
–
–
–
–
Ülo Vilimaa (Mercutio)
"Puritaanid"
–
Bellini ooperi kontsertettekanne
16.03.2007
–
Manlio Benzi (Itaalia)
–
–
–
Neeme Jõe
–
–
Mario Zeffiri, Bernarda Bobro
"Pärlipüüdjad"
–
Georges Bizet' ooperi kolmes vaatuses kontsertettekanne
15.04.2010
–
Arvo Volmer
–
–
–
–
–
–
Virginia Wagner (Léila), Ray M. Wade (Nadir)
"Norma"
–
Vincenzo Bellini ooperi kontsertettekanne
11.02.2012
–
Alberto Hold-Garrido (Hispaania)
–
–
–
–
–
–
Virginia Wagner (Norma), Kaludi Kaludow (Pollione)
"Muusikamehe tütar" ["Helilooja tütar"]
–
Georg Jarno operett 3 vaatuses
28.03.1912
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Mare ja ta poeg"
–
Tauno Pülkkäneni ooperi kontsertesitus
10.09.2004
–
–
–
–
–
–
–
–
Kirsi Tiihonen Imant (Mare), Raimo Sirkiä (Imant), Juho Uusitalo (Goswin von Herike), Esa Ruuttunen (Mango), Juha Riihimäki (Leigar), Kai Valtonen (Lossivaht)
"Kerjus üliõpilane" ["Kerjusüliõpilane"]
–
Carl Millöckeri operett 3 vaatuses
16.01.1910
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"I Capuleti e i Montecchi"
–
Vincenzo Bellini ooperi kontsertettekanne
11.11.2010
–
Risto Joost
–
–
–
–
–
–
Irina Dubrovskaja (Giulietta), Annely Peebo (Romeo)
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas"
–
MIMi ooper Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöös
19.01.2018
–
Kaspar Mänd
–
–
–
–
–
–
–
"Anna Bolena"
–
Donizetti ooperi kontsertettekanne
12.11.2016
–
Arvo Volmer
–
–
–
–
–
–
Tatiana Lisnic, Oksana Volkova, Juhan Tralla
Viiuldaja katusel
Georg Malvius
Jerry Bocki muusikal
03.06.2016
Jüri Alperten, Kaspar Mänd, Lauri Sirp
–
Ellen Cairns (Šotimaa); valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi)
–
–
–
Adrienne Åbjörn (Rootsi)
–
–
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"]
Eino Uuli
Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses
07.11.1944
Priit Nigula
–
Voldemar Haas (lavapilt), Nat Mei [Natalie Mei] (riietus)
–
–
–
Anja [Anna] Ekston
–
–
Nahkhiir
Monika Wiesler
Johann Straussi operett 3 vaatuses
21.02.1997
Paul Mägi. Dirigendid Erki Pehk, Norman Illis Reintamm
–
Eldor Renter. Valguskunstnik Esko Suhonen (Soome)
–
–
–
Balleti repetiitor Juri Mihhejev
–
–
"Lakmé"
Hanno Kompus
Léo Delibes'i ooper 3 vaatuses
06.11.2030
Raimund Kull
–
Dekoratsioonid Karl Hoerschelmanni eskiiside järgi, Natalie Mei (kostüümid)
–
–
–
ballettmeister Rahel Olbrei
–
–
"Kauged rannad"
Ilmar Tammur
Villem Reimanni ooper 4 vaatuses
23.04.1959
dirigent Kirill Raudsepp
–
Peeter Linzbach (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid)
–
–
–
ballettmeister Senta Ots
–
–
Krahvinna Mariza
László Hegedűs (Budapest)
Imre Kálmáni operett
17.03.1990
–
Jüri Alperten, Arvo Volmer, Vallo Järvi, Tarmo Leinatamm
Eldor Renter
–
–
–
Ballettmeister: Kàroly Richter (Budapest)
–
Markku Niemelä (Taszilo)
"Aida"
Paul Mägi
Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses
28.11.1964
Neeme Järvi
Vallo Järvi
Eldor Renter
–
–
–
Ballettmeister: Mai Murdmaa
–
Milkana [Mimi] Nikolova (Aida), Tamara Milaškina (Aida), Zenaida Pally (Amneris), Gabriella Dery (Aida), Hannu Heikkilä (Vaarao), Maiju Kuusoja (Amneris), Marja Tyrkkö (Aida), Pekka Nuotio (Radames), Aarne Vainio (Ramfis), Harri Nikkonen (Amonasro)
Pähklipureja
Timothy O'Keefe
Pjotr Tšaikovski ballett kahes vaatuses
03.12.2010
Jüri Alperten
Jüri Alperten, Mihhail Gerts, Risto Joost, Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Arvo Volmer
Tom Boyd (Houstoni Ballett). Valguskuntsnik: Tiit Urvik
–
–
–
Ben Stevenson (Texase Balletiteater)
–
–
Rigoletto
Jüri Roosaar
Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses
09.02.1946
Kirill Raudsepp
–
Albert Vahtramäe (lavakujundus), Leida Klaus (kostüümid)
–
–
–
Boris Blinoff [Blinov]
–
Ivan Netšajev (Hertsog)
Romeo ja Julia [Roméo et Juliette]
Eino Uuli
Charles Gounod' ooper 4 vaatuses. Proloog Eugen Kapilt Gounod' motiividel
05.02.1938
Raimund Kull
–
Voldemar Haas (lavapilt), Karin Siim-Juse (rõivastus)
–
–
–
Boris Blinoff [Blinov]
–
–
"Marta" ["Martha"]
Eino Uuli
Friedrich v. Flotow' ooper 3 vaatuses
16.03.1938
Raimund Kull
–
Albert Vahtram [Vahtramäe] (lavapildid), Karin Siim-Juse (rõivstus)
–
–
–
Boris Blinoff [Blinov]
–
–
Haljal aasal
Agu Lüüdik
Jára Beneši operett 3 vaatuses
17.04.1937
Peeter Paul Lüdig
–
Albert Vahtram [Vahtramäe] (dekoratsioonid), Karin Siim-Juse (kostüümid)
–
–
–
Boris Blinoff [Blinov]
–
–
"Pulmad Malinovkas"
Agu Lüüdik
Boriss Aleksandrovi operett 3 vaatuses
31.05.1941
Raivo Kursk
–
Albert Vahtramäe ja Fritz Matt (lavapildid), Lydia Viidas (riietus), Valdur Tohera (jumestuskunstnik)
–
–
–
Boris Blinoff [Blinov]
–
–