Stalini preemia laureaadi A. Jakobson'i näidend 9 pildis
09.11.1947
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Salongis ja kongis
Ants Lauter
Hugo Raudsepa komöödia kolmes vaatuses
08.09.1933
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Siinai tähistel
Ants Lauter
Hugo Raudsepa näidend kümnes pildis
16.11.1928
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Süüta süüdlased
Ants Lauter
A. N. Ostrovski näidend 4 vaatuses
09.10.1918
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Tagatipu Tiisenhoosen
Ants Lauter
Hugo Raudsepa rahvatükk 5 vaatuses
29.09.1946
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Torm
Ants Lauter
William Shakespeare'i fantastiline lustmäng 9 pildis
22.09.1929
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Udu lahe kohal
Ants Lauter
Isidor Štoki näidend kolmes vaatuses
24.06.1945
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Vaenlased
Ants Lauter
Maksim Gorki näidend 3 vaatuses
16.06.1946
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Vana Aadam
Ants Lauter
Franz Arnold ja Ernst Bachi lustmäng kolmes vaatuses
17.04.1926
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Vedelvorst
Ants Lauter
Hugo Raudsepa komöödia neljas vaatuses
07.09.1932
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Vene inimesed
Ants Lauter
K. Simonovi näidend
22.12.1944
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Vene küsimus
Ants Lauter
K. Simonov'i näidend 3 vaatuses, 7 pildis
20.04.1947
–
–
Aleksander Peek (dekoratsioonid), Natalie Mei (kostüümid)
–
–
–
–
–
–
Võrratu avantüür
Ants Lauter
G. A. de Caillavet, Robert de Flersi ja Etienne Rey komöödia kolmes vaatuses
23.01.1923
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Maskiball"
Arne Mikk
Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses
13.02.2009
Arvo Volmer
Eri Klas, Jüri Alperten, Mihhail Gerts
Ralf Forsström (Soome)
–
–
Neeme Jõe
Oksana Titova [Tralla]
–
Senol Talinli (Kuningas), Merle Silmato (Ulrica), Taavi Tampuu (Silvano)
"Attila"
Arne Mikk
Giuseppe Verdi ooper 2 vaatuses
25.12.1976
–
Eri Klas, Peeter Lilje
Eldor Renter
–
–
–
–
–
Matyas Eugen, Ladislau Fogel, Agneta Kriza, Lina Levtšenko (Odabella), Kim Bazarsadajev (Attila), Jevgeni Nesterrenko (Attila)
"Barbara von Tisenhusen"
Arne Mikk
Eduard Tubina ooper 3 vaatuses, 9 pildis
22.06.1990
–
Peeter Lilje, Arvo Volmer
Eldor Renter
–
–
–
–
–
Ahti Männik (Jürgen), Jassi Zahharov (Jürgen)
"Boheem"
Arne Mikk
Giacomo Puccini ooper 4 vaatuses
12.11.1993
Carlo Felice Cillario (Itaalia)
Eri Klas, Arvo Volmer, Paul Mägi, Endel Nõgene,
Ann Lumiste
–
–
–
–
–
Vladimir Maslo (Rodolfo), Jurijs Aladins (Rodolfo), Marina Meštšeriakova (Mimi), Mihhail Agafonov (Rodolfo), Soile Isokoski (Mimi), Charlotta Larsson (Mimi), Jae-Chul Bae (Rodolfo), Seok Be Ha (Rodolfo), Ari Grönthal (Rodolfo)
"Figaro pulm"
Arne Mikk
Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper
15.05.1976
–
Vallo Järvi
Lembit Roosa
–
–
–
–
–
–
"Luisa Miller"
Arne Mikk
Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses
18.12.1981
Eri Klas
–
Eldor Renter
–
–
–
–
–
–
"Nabucco"
Arne Mikk
Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses
27.09.1996
Paul Mägi
Jüri Alperten, Carlos Spierer (Saksamaa, Rootsi), Normunds Vaicis (Läti), Martynas Staškus (Leedu), Mihkel Kütson
Eldor Renter
–
–
Maldar-Mikk Kuusk
–
–
Johannes von Duisburg (Nabucco), Galia Gortcheva (Abigaille), Sigute Stonyté (Abigaille), Cynthia Makris (Abigaille), Irena Milkevićiute (Abigaille), Sofija Jonaityté (Abigaille), Jonas Valuckas (Ismaele), Eugenijus Vasilevskis (Nabucco)
"Telefon ehk armastuse kolmnurk"
Arne Mikk
Gian Carlo Menotti koomiline ooper 1 vaatuses
13.10.1973
–
Eri Klas
Eldor Renter
–
–
–
–
–
–
"Traviata"
Arne Mikk
Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses
28.02.1974
–
Neeme Järvi, Peeter Lilje, Eri Klas, Vello Pähn
Eldor Renter
–
–
–
–
–
Virgilijus Noreika (Alfredo)
"Võluflööt"
Arne Mikk
W.A. Mozarti ooper
17.04.1991
–
Eri Klas, Peeter Lilje, Jüri Alperten
Valeri Levental (Moskva)
–
–
–
–
–
–
Abieluveksel
Arne Mikk
Gioacchino Antonio Rossini koomiline ooper
31.05.1992
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Padaemand
Arne Mikk
Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses
16.04.2004
–
–
–
–
–
–
–
–
Oleg Orlovs (Hermann), Aleksandrs Antonenko (Hermann), Vadim Zapletšnõi (Herman), Taavi Tampuu (Jeletski), Andrus Kirss (Tšaplitski), Inesa Galante (Liisa), Helen Lepalaan (Polina), Merle Silmato (Polina), Monika-Evelin Liiv (Polina)