Gyula Harangozó ja Tibor Kocsàki lasteballett kahes vaatuses
01.02.2008
–
Jüri Alperten, Risto Joost, Mikk Murdvee, Kaspar Mänd, Erki Pehk, Lauri Sirp, Kaspar Mänd
Lava- ja valguskujundus: Kentaur (Ungari), kostüümid: Rita Velich (Ungari), kunstnik-valgustaja: Tiit Urvik
–
–
–
Gyula Harangozó
–
–
Shannon Rose
György Youri Vàmos (Ungari/Saksamaa)
Györgi Youri Vàmose ballett 2 vaatuses
17.03.2005
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Aastapidu
Marko Matvere
Gustav von Moseri naljamäng
17.02.2016
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Tume täpp
Hartius Möller
Gustav Kadelburgi ja Rudolf Preisberi lustmäng kolmes vaatuses
13.01.1920
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Pühajärv
Eino Uuli
Gustav Ernesaksa ooper 3 vaatuses, 6 pildis
19.07.1946
Gustav Ernesaks (dirigent)
–
Voldemar Haas (lavakujundus), Natalie Mei ja Leida Klaus (kostüümid)
–
–
–
Helmi Tohvelman
–
–
Tormide rand
Eino Uuli
Gustav Ernesaksa ooper 3 vaatuses, 5 pildis
29.09.1949
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Käsikäes
Kaarel Ird
Gustav Ernesaksa koomiline ooper
14.03.1955
dirigent Vallo Järvi
–
Aleksander Peek (lavakujundus), Leida Klaus (kostüümikujundus)
–
–
–
Tantsude seade Helmi Tohvelman
–
–
Elina surm
Hilma Rantanen
Gustaf v. Numersi draama 6 pildis
08.12.1915
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Simon Boccanegra"
–
Giuseppe Verdi ooperi kontsertettekanne
15.03.2008
Arvo Volmer
Arvo Volmer
–
–
–
–
–
–
Raimo Laukka, Oksana Dyka, Badri Maisuradze
"Aida"
Karl Noorlein [Jungholz]
Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses
01.02.1923
Artur Kapp
–
Albert Vahtramäe
–
–
–
–
–
–
"Otello"
Hanno Kompus
Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses
28.11.1929
Juhan Aavik
–
Aleksander Tuurand
–
Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
–
–
–
–
"Traviata"
Aleksandr Viner
Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses
09.02.1950
Kirill Raudsepp
–
Voldemar Haas (lavakujundus), Melanie Lõhmus (kostüümid)
–
Melanie Lõhmus
–
Anna Ekston
–
Irina Maslennikova (Violetta), Aino Seep (Violetta), Endel Ani (Alfredo), Marja Eskola (Violetta), Aleksei Maslennikov (Alfredo), Helju Koppa (Violetta), Liljana Bareva (Violetta), N. Guselnikova (Violetta), Jordan Znamenev (Alfredo)
Othello
Ralf Långbacka (Soome)
Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses
08.09.2005
Arvo Volmer
Gintaras Rinkevićius (Leedu)
Lavakujundus ja kostüümid: Ralf Forsström (Soome), valguskuntstnik: Ville Syrjäe (Soome)
–
–
–
Hanna Rosendahl, Samuli Roininen (Soome)
–
Badri Maisuradze (Othello), Sergei Nayda (Othello), Sergei Leiferkus (Jago), Oksana Dyka (Desdemona), Jelena Zelenskaja (Desdemona)
Rigoletto
Aarne Viisimaa
Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses
06.06.1935
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Rigoletto
Jüri Roosaar
Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses
09.02.1946
Kirill Raudsepp
–
Albert Vahtramäe (lavakujundus), Leida Klaus (kostüümid)
–
–
–
Boris Blinoff [Blinov]
–
Ivan Netšajev (Hertsog)
"Maskiball"
Arnold Vismann [Aarne Viisimaa]
Giuseppe Verdi ooper kolmes vaatuses
25.10.1928
Juhan Aavik
–
Aleksander Tuurand
–
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
–
–
–
"Traviata"
Alfred Sällik
Giuseppe Verdi ooper kolmes vaatuses
26.09.1918
Raimund Kull
–
Eduard Poland
–
–
–
–
–
–
La traviata
Neeme Kuningas
Giuseppe Verdi ooper kolmes vaatuses
19.12.1997
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Aida
Marianne Mörck (Rootsi)
Giuseppe Verdi ooper kahes vaatuses
08.10.2004
–
–
–
–
–
–
–
–
Cynhtia Makris (Aida). Marina Šagutš (Aida). Roman Muravitski (Radames). Aleksander Gurets (Radames). Marianna Tarassova (Amneris). Angelina Švatška (Amneris)
"Trubaduur"
Paul Mägi
Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses, 8 pildis
30.12.1967
–
Neeme Järvi, Vallo Järvi, Eri Klas
Eldor Renter
–
–
–
–
–
Marianna Stoica (Leonora), Bogdan Paprocki (Manrico), Louis Quilico (Krahv di Luna), Luigi Ottolini (Marico), Margit Ercse (Azucena), Larissa Nikitina (Azucena), Margarita Miglau (Leonora), Yolanda Hernandez (Leonora), Magdalena Blahušiakova (Leonora)
"Trubaduur"
Eino Uuli
Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses, 8 pildis
09.03.1940
Verner Nerep
–
Voldemar Haas (lavapilt), Silvia Leitu (riietus)
–
–
–
–
–
–
Aida
Karl Jungholz
Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses, 7 pildis
27.10.1932
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Aida"
Paul Mägi
Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses
28.11.1964
Neeme Järvi
Vallo Järvi
Eldor Renter
–
–
–
Ballettmeister: Mai Murdmaa
–
Milkana [Mimi] Nikolova (Aida), Tamara Milaškina (Aida), Zenaida Pally (Amneris), Gabriella Dery (Aida), Hannu Heikkilä (Vaarao), Maiju Kuusoja (Amneris), Marja Tyrkkö (Aida), Pekka Nuotio (Radames), Aarne Vainio (Ramfis), Harri Nikkonen (Amonasro)