"Ihnus"
Ants Lauter
Moliére' näidend
02.10.1923
–
–
Peet Aren
–
–
–
–
–
–
"Teatridirektor"
Ago-Endrik Kerge
Wolfgang Amadeus Mozarti komöödia muusikaga 1 vaatuses
18.09.1981
–
Tõnu Kaljuste
Riina Babitševa [Vanhanen]
–
–
–
–
–
–
"Minu sõber Bunbury"
Udo Väljaots
Gerd Natschinski muusikal 3 vaatuses, 5 pildis
29.09.1970
–
Vallo Järvi
Uno Kärbis
–
–
–
–
–
–
"Casanova"
Sulev Nõmmik
Muusikal 2 vaatuses
14.06.1981
–
Peeter Saul
Uno Kärbis
–
–
–
–
–
–
"Võluflööt"
Arne Mikk
W.A. Mozarti ooper
17.04.1991
–
Eri Klas, Peeter Lilje, Jüri Alperten
Valeri Levental (Moskva)
–
–
–
–
–
–
"Tseesar"
Priit Põldroos
M. Pagnoli näidend neljas vaatuses (13 pildis)
12.12.1937
–
–
Voldemar Haas
–
–
–
–
–
–
"Andres ja Pearu"
Ants Lauter
Sõnalavastus
18.02.1938
–
–
Voldemar Haas
–
–
–
–
–
–
Pesa
Paul Pinna
André Mirabeau' komöödia kolmes vaatuses
02.02.1940
–
–
Voldemar Haas (dekoratsioonid), Silvia Leitu (kostüümid)
–
–
–
–
–
–
"Ettevaatust, värskelt värvitud!"
Harri Paris
R. Fauchois' näidend
23.05.1941
–
–
Voldemar Haas ja Fritz Matt (dekoratsioonid), Lydia Viidas (kostüümid)
–
–
–
–
–
–
Krahvinna Mariza
László Hegedűs (Budapest)
Imre Kálmáni operett
17.03.1990
–
Jüri Alperten, Arvo Volmer, Vallo Järvi, Tarmo Leinatamm
Eldor Renter
–
–
–
Ballettmeister: Kàroly Richter (Budapest)
–
Markku Niemelä (Taszilo)
"Padaemand"
Aleksander Viner
Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses
09.06.1957
–
Kirill Raudsepp
–
Eldor Renter (dekoratsioonid)
Natalie Mei
–
Boris Blinov (tantsude seade)
–
Regina Frinberg, Artur Frinberg, Matvei Gavrilkin, Nadja Šarkova
"Nukuke"
Alfred Sällik
Edmond Audrani operett 3 vaatuses
21.09.1920
–
–
–
–
–
–
Eugenia Litvinova
–
–
"Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi"
Gyula Harangozó (Viini Riigiooper)
Gyula Harangozó ja Tibor Kocsàki lasteballett kahes vaatuses
01.02.2008
–
Jüri Alperten, Risto Joost, Mikk Murdvee, Kaspar Mänd, Erki Pehk, Lauri Sirp, Kaspar Mänd
Lava- ja valguskujundus: Kentaur (Ungari), kostüümid: Rita Velich (Ungari), kunstnik-valgustaja: Tiit Urvik
–
–
–
Gyula Harangozó
–
–
Onegin
John Cranko (koreograaf-lavastaja), Jane Bourne (lavale seadnud)
John Cranko ballett Aleksandr Puškini ainetel
19.03.2015
–
Vello Pähn, Jüri Alperten, Kaspar Mänd
Thomas Mika (Saksamaa). Valguskunstnik: Steen Bjarke (Taani)
–
–
–
John Cranko
–
–
"Laul maast"
Grant Coyle
Kenneth MacMillani lühiballett Gustav Mahleri kantaat-sümfooniale "Das Lied von der Erde" Glen Cortese seades
04.11.2016
–
Lauri Sirp
Nicholas Georgiadis. Kunstniku ideede ja valguse teostaja: Lady Deborah MacMillan
–
–
–
Kenneth MacMillan
–
–
"Unenägu kujuraiuja töökojas"
–
Ballett-pantomiim
10.04.1914
–
–
–
–
–
–
Nina Smirnova
–
–
"Modell"
Alfred Sällik
Franz von Suppé operett 3 vaatuses
13.01.1927
–
–
–
Aleksander Tuurand
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
Robert Rood
–
–
"Carmen"
Aleksander Viner
Georges Bizet' ooper
30.04.1955
–
Kirill Raudsepp
Eldor Renter (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümikujundus)
–
–
–
Tantsude seade: Artur Koit, Boris Blinov
–
Maiju Kuusoja (Carmen). Jorma Huttunen (don José). Rudolf Franzel (don José). Virginia Popova (Carmen), Filipp Parhomenko (don José), Zinaida Tahtarova (Carmen)
"Aken orkestrimaailma"
Mart Mikk
Teatriseiklus orkestri ja Georg Udukübaraga
08.04.2018
–
–
–
–
–
–
Toomas Edur
–
–
"President 1939"
Katri Aaslav-Tepandi
Dokumentaaldraama
16.02.2008
–
–
Krista Tool
–
–
Andres Pajumäe
–
–
Tõnu Tepandi (President Konstantin Päts), Eero Spriit (Johan Laidoner), Jüri Aarma (Kaarel Eenpalu), Katrin Saukas (Ülekuulaja)
"Roosikavaler"
–
Richard Straussi ooperi kontsertettekanne
07.11.2012
–
Vello Pähn
–
–
–
Anton Kulagin
–
–
Johanni van Oostrum (Vürstinna Marie), Michaela Selinger (Octavian), Manfred Hemm (Parun Ochs von Lerchenau), Valentina Farcas (Sophie)
Isand Tuutu ja salajane teatripööning
Kati Kivitar
Muusikaline lastelavastus
02.11.2021
–
–
Kati Kivitar
–
Kati Kivitar
Anton Kulagin
Kati Kivitar
–
Rauno Kaibiainen (Improteater Impeerium), Merilin Kirbits (Improteater Impeerium)
"Parsifal"
Nicola Raab (Saksamaa)
Richard Wagneri lavamüsteerium kolmes vaatuses
25.08.2011
–
–
Robert Innes Hopkins (Suurbritannia)
–
–
David Cunningham (Šotimaa)
–
–
Richard Decker (Parsifal), Roman Sadnik (Parsifal), Manfred Hemm (Gurnemanz), Richard Wiegold (Gurnemanz), Magdalena Anna Hofmann (Kundry), Irmgard Vilsmaier (Kundry), Eike Wilm Schulte (Amfortas), Martin Winkler (Klingsor), Koit Soasepp (Titurel)
"Giselle"
Mary Skeaping
Adolphe Adami ballett 2 vaatuses
07.04.2017
–
Vello Pähn, Lauri Sirp, Kaspar Mänd
David Walker (originaalkujundus, Inglismaa), Alex Lowde (kujunduse teostaja, Inglismaa)
–
–
David Richardson (Inglismaa)
–
–
–
"Lõbus lesk"
André Heller-Lopes
Operett
19.08.2021
–
Kaspar Mänd, Lauri Sirp
–
Renato Theobaldo
Sofia Di Nunzio
Gonzalo Cordova
Hedi Pundonen
–
–