Alla Šelest (Leningrad), Rafail Vagabov (Leningrad)
Adolphe Adami ballet 2 vaatuses
23.05.1975
–
Vallo Järvi
Kustav-Agu Püüman
–
–
–
–
–
Astrid Strüwer (Giselle), Jekaterine Maksimova (Giselle), Maris Liepa (Krahv Albert), Manola Acensio (Giselle), Hans Mayster (Albert), Lilla Partay (Giselle), Imre Dosza (Prints Albert), Margherita Parilla (Giselle), Salvatore Capozzi (Prints Albert)
"Sabiini naiste röövimine"
Ants Lauter
Sõnalavastus
14.05.1922
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Cyrano de Bergerac"
Udo Väljaots
Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses
02.07.1976
–
Eri Klas, Peeter Lilje
Lembit Roosa
–
–
–
–
–
–
"Puhastustuli"
Hanno Kompus
Sõnalavastus
05.01.1933
–
–
Aleksander Tuurand
–
–
–
–
–
–
"Kean"
Paul Pinna
Sõnalavastus
18.02.1916
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Äpardunud pulmaöö"
Paul Pinna
Sõnalavastus
07.12.1928
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Eeljuurdlus"
Harry Paris
Näidend viies vaatuses
07.04.1933
–
–
Aleksander Tuurand
–
–
–
–
–
–
"Hurraa - poiss"
Paul Pinna
Sõnalavastus
04.05.1928
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Figaro pulm"
Arne Mikk
Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper
15.05.1976
–
Vallo Järvi
Lembit Roosa
–
–
–
–
–
–
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas"
–
MIMi ooper Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöös
19.01.2018
–
Kaspar Mänd
–
–
–
–
–
–
–
"Aken orkestrimaailma"
Mart Mikk
Teatriseiklus orkestri ja Georg Udukübaraga
08.04.2018
–
–
–
–
–
–
Toomas Edur
–
–
"Balletiõhtu. Eesti ballett 100"
Tiit Helimets, Eve Mutso, Jevgeni Grib
Lühiballetid "Lõng", "Kaja" ja "Valgus aknas"
08.11.2018
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Teatrilaat 2021
–
–
05.09.2021
–
Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Jaan Ots
–
–
–
–
–
–
–
"Pilvede värvid"
Roman Baskin
Rasmus Puuri ooper Jaan Kruusvalli samanimelise näidendi ainetel
22.09.2017
–
Lauri Sirp, Kaspar Mänd
Ervin Õunapuu
–
Anu Lensment
Margus Vaigur (Endla Teater)
–
–
–
"Preili"
Ants Lauter
Komöödia kolmes vaatuses
29.03.1936
–
–
Aleksander Tuurand
–
Arne Mõtus
–
–
–
–
"Jevgeni Onegin"
Paul Mägi
Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses
16.04.1966
–
Vallo Järvi
–
–
Dekoratsioonid ja kostüümid: Eldor Renter
–
–
–
Jevgeni Kibkalo (Onegin), Tamara Milaškina (Tatjana), Tamara Sorokina (Tatjana), Aleksei Maslennikov (Lenski), Aleksei Bolšakov (Onegin), Wladyslaw Malczewski (Onegin), Teodora Lucaciu (Tatjana), Radmila Bakoćević (Tatjana)
"Tasuleegid"
Paul Mägi
Ooper 3 vaatuses, 6 pildis
22.07.1956
–
Kirill Raudsepp
Eldor Renter
–
Eldor Renter
–
–
–
Endel Ani (Neeme), Lehte Mark (Saima), Evald Tordik (Mehis)
"Madama Butterfly"
Neeme Kuningas
Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses
23.10.1991
–
Peeter Lilje, Vello Pähn, Manlio Benzi (Itaalia)
Jaak Vaus
–
Ivo Nikkolo
–
–
–
Chieko Okabe (Butterfly), Pauletta de Vaughn (Butterfly), Irena Milkevićiute (Butterfly), Marina Meštšerjakova (Butterfly), Katja Trebeleva (Butterfly), Marjatta Airas (Butterfly), Jukka Salminen (Pinkerton), Solveig Raja (Butterfly)