Modest Mussorgski rahvalik muusikaline draama [muusikaline rahvadraama]
07.10.1952
Roman Matsov
–
–
Voldemar Haas
Maria Krull
–
–
–
–
"Kratt"
Rahel Olbrei
Eduard Tubina ballett 4 vaatuses
24.02.1944
Priit Veebel
–
–
Voldemar Haas
Natalie Mei
–
–
–
–
"Esmeralda"
Vladimir Burmeister
Ballett 3 vaatuses, 8 pildis
23.06.1951
Kirill Raudsepp
–
–
Voldemar Haas
Leida Klaus
–
–
–
–
"Pähklipureja"
Tamara Ramonova (Moskva)
Pjotr Tšaikovski ballett 2 vaatuses
31.12.1952
–
Vallo Järvi
–
Natalie Mei
Natalie Mei
–
–
–
–
"Kiri nõudmiseni"
Sulev Nõmmik
Ülo Raudmäe muusikaline lugu [muusikal] 3 vaatuses
05.12.1965
–
Ülo Raudmäe
–
Lembit Roosa
Leida Klaus
–
–
–
–
"Minu veetlev leedi"
Voldemar Panso
Frederick Loewe' muusikal
30.12.1963
–
Helmut Orusaar
–
Lembit Roosa
Melanie Kaarma
–
–
–
Linda Rummo (Eliza)
"Geisha ehk Juhtumine ühes Jaapani teemajas" ["Geiša"]
Paul Pinna
Sidney Jones'i operett 3 vaatuses
02.04.1908
Otto Hermann
–
–
Jaan Metua
–
–
Marta Kampfe
–
–
"Lõbus talupoeg"
Paul Pinna
Leo Falli operett 3 vaatuses
11.11.1909
Adalbert Wirkhaus
–
–
Jaan Metua
–
–
–
–
–
"Öömaja Granadas"
Paul Pinna
Konradin Kreutzeri ooper 2 vaatuses
14.11.1908
Adalbert Wirkhaus
–
–
Jaan Metua
–
–
–
–
–
"Hoffmanni lood"
Hanno Kompus
Jacques Offenbachi ooper 3 vaatuses
20.09.1923
Raimund Kull
–
–
Hanno Kompus.Albert Vahtramäe
–
–
–
–
–
"Can-Can"
Endrik Kerge
–
19.12.1993
–
Tarmo Leinatamm
–
Georg Sander
Mari Ann Ahas
–
–
–
Tõnu Kattai (Boris), Tõnis Lepp (Modell)
"Giselle"
Viktor Päri
Adami ballett 2 vaatuses
13.03.1959
–
Vallo Järvi
–
Fritz Matt
Leida Klaus
–
–
–
Velta Vilcina (Giselle), Aleksander Lemberg (prints Albert), Doris Laine (Giselle), Veera Kirova (Giselle), Asen Gavrilov (prints Albert)
"Padaemand"
Aleksander Viner
Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses
09.06.1957
–
Kirill Raudsepp
–
Eldor Renter (dekoratsioonid)
Natalie Mei
–
Boris Blinov (tantsude seade)
–
Regina Frinberg, Artur Frinberg, Matvei Gavrilkin, Nadja Šarkova
"Hoffmanni lood"
Paul Mägi
Jacques Offenbachi ooper 3 vaatuses
28.12.1957
–
Priit Nigula
–
Eldor Renter
Eldor Renter
–
–
–
Endel Ani (Hoffmann)
"Dolly"
Agathon Lüdig [Agu Lüüdik]
Hugo Hirschi operett 3 vaatuses
10.05.1931
Raimund Kull
–
–
Aleksander Tuurand
Nat. Mey [Natalie Mei]
–
–
–
–
"Modell"
Alfred Sällik
Franz von Suppé operett 3 vaatuses
13.01.1927
–
–
–
Aleksander Tuurand
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
Robert Rood
–
–
Rahutu õnn
Paul Mägi
Juri Miljutini operett 4 vaatuses proloogiga
08.11.1949
Vallo Järvi
–
–
Aleksander Peek
Leida Klaus
–
–
–
Valve Ehala (Nataša), Viktor Taimre (Andrei)
"Halka"
Franciszek Freszel
Stanislaw Moniuszko ooper 4 vaatuses
13.02.1937
Raimund Kull
–
–
Albert Vahtram
Karin Siim-Juse
–
–
–
–
"Mare ja ta poeg"
–
Tauno Pülkkäneni ooperi kontsertesitus
10.09.2004
–
–
–
–
–
–
–
–
Kirsi Tiihonen Imant (Mare), Raimo Sirkiä (Imant), Juho Uusitalo (Goswin von Herike), Esa Ruuttunen (Mango), Juha Riihimäki (Leigar), Kai Valtonen (Lossivaht)
“Kuldne klassika: Tšaikovski”
–
sümfooniakontsert
20.02.2016
Vello Pähn (dirigent)
–
–
–
–
–
–
–
–
Jumalate juures. Pärast maailma
–
Sarja PööningTants kolmas lavastus Rahvusooper Estonia kammersaalis
28.02.2012
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Rosalinde
–
Ronald Hyndi ballett kolmes vaatuses Johann Straussi muusikale