Katri Kaasik-Aaslavi ja Vaino Vahingu draama 3 vaatuses
22.10.2004
–
–
Krista Tool
–
–
–
–
–
Katariina Lauk, Tõnu Tepandi, Katrin Saukas, Tanel Jonas, Marko Mäesarv, Vello Janson, Marika Vaarik
"Carmen"
Walter Sutcliffe (Inglismaa)
Georges Bizet' ooper Henri Meilhaci ja Ludovic Halévy libretole
26.05.2011
–
–
–
–
–
–
–
–
Katarina Bradic (Carmen), Stella Grigorjan (Carmen), Valter Borin (Don José), Fulvio Oberto (Don José), Luc Robert (Don José), Mickael Spadaccini (Don José), Michael Wade Lee (Don José), Elina Volkmane (Micaela), Simo Breede (Dancaire)
"Mare ja ta poeg"
–
Tauno Pülkkäneni ooperi kontsertesitus
10.09.2004
–
–
–
–
–
–
–
–
Kirsi Tiihonen Imant (Mare), Raimo Sirkiä (Imant), Juho Uusitalo (Goswin von Herike), Esa Ruuttunen (Mango), Juha Riihimäki (Leigar), Kai Valtonen (Lossivaht)
"Traviata"
Aleksandr Viner, Udo Väljaots
Giuseppe Verdi ooper
10.03.1962
Kirill Raudsepp
–
Uno Kärbis (dekoratsioonid), Melanie Lõhmus (kostüümid)
–
Melanie Lõhmus
–
–
–
Laszlo Palocz (Germont), Marja Eskola (Violetta), Jordan Znamenov (Alfredo), Richard Verreau (Alfredo), Ladislau Konya (Germont), Maria Matyas (Violetta), Vladimir Atlantov (Alfredo), Alfredo Sadel (Alfredo), Gabriella Dery (Violetta)
"Patseba Saaremaal"
Garmen Tabor
Eestikeelne draama ja soomekeelne ooper ühel õhtul
13.03.2009
–
–
Liina Unt, Aime Unt
–
–
–
–
–
Leila Säälik, Piret Rauk, Margus Prangel (Draamatrupp)
Bahhtšissarai purskkaev [Bahtšisarai purskkaev]
Anna Ekston
Boriss Assafjevi koreograafiline poeem 4 pildis
31.12.1945
–
–
–
–
–
–
–
–
Lisa Taxell, Mai-Lis Rajala, Uno Onkinen, Helmer Salmi
Kameeliadaam
Tiit Härm
Tiit Härmi ballett 2 vaatuses
02.02.2006
–
–
–
–
–
–
–
–
Marina Antonova, Guy Albouy
Talupoja au
–
Pietro Mascagni ooperi kontsertettekanne
22.05.2004
–
–
–
–
–
–
–
–
Marta Moretto (Santuzza), Kaludi Kaludov (Turiddo), Iris Oja (Lucia), Vitali Bilõi (Alfio)
"Manon"
Karl Burnett
Sir Kenneth MacMillani ballett Jules Massenet' muusikale
07.04.2011
–
–
–
–
–
–
–
–
Michal Krcmar (Des Grieux), Friedemann Vogel (Des Grieux)
"Pajatsid"
Neeme Kuningas
Ruggiero Leoncavallo ooper 2 vaatuses proloogiga
11.05.2006
–
–
–
–
–
–
–
–
Oleg Orlovs (Canio), Heikki Siukola (Canio), Kristian Benedikt (Canio), Merle Hillep (Nedda), Taavi Tampuu (Silvio)
Padaemand
Arne Mikk
Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses
16.04.2004
–
–
–
–
–
–
–
–
Oleg Orlovs (Hermann), Aleksandrs Antonenko (Hermann), Vadim Zapletšnõi (Herman), Taavi Tampuu (Jeletski), Andrus Kirss (Tšaplitski), Inesa Galante (Liisa), Helen Lepalaan (Polina), Merle Silmato (Polina), Monika-Evelin Liiv (Polina)
Roman Polisadov (Vassili Sobakin), Marina Šagutš (Marfa), Eltšin Azizov (Grigori Grjaznoi), Mihhail Gubski (Ivan Lõkov), Angelina Švatška (Ljubaša)
Raimonda
Konstantin Sergejev
Aleksandr Glazunovi ballett 3 vaatuses, 6 pildis
26.09.1983
–
–
–
–
–
–
–
–
Sergei Vikulov (Jean de Brienne)
"Nahkhiir"
Michiel Dijkema
Johann Straussi operett kolmes vaatuses
13.05.2010
–
–
–
–
–
–
–
–
Taavi Tampuu (Prints Orlofsky), Taimo Toomast (Dr. Falke), Marion Melnik (Adele), Kädy Plaas (Adele), Tõnu Kark (Frosch), Koit Soasepp (Kokk)
Lõbus lesk
Paul Pinna
Franz Lehári operett 3 vaatuses
29.09.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
Yrjö Saarnio (Danilo), Dagmar Parmas (Hanna)
"Boheem"
Paul Mägi
Giacomo Puccini ooper 4 vaatuses
12.05.1962
Kirill Raudsepp
–
Eldor Renter
–
–
–
–
–
Zinovi Babii (Rodolfo), Liliana [Liljana] Molnar-Talajic (Mimi), Richard Verreau (Rodolfo), Marja Eskola (Mimi), Therese Stratas (Mimi), Gustav Papi (Rodolfo)
Viiuldaja katusel
Georg Malvius
Jerry Bocki muusikal
03.06.2016
Jüri Alperten, Kaspar Mänd, Lauri Sirp
–
Ellen Cairns (Šotimaa); valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi)
–
–
–
Adrienne Åbjörn (Rootsi)
–
–
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"]
Eino Uuli
Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses
07.11.1944
Priit Nigula
–
Voldemar Haas (lavapilt), Nat Mei [Natalie Mei] (riietus)
–
–
–
Anja [Anna] Ekston
–
–
"Traviata"
Aleksandr Viner
Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses
09.02.1950
Kirill Raudsepp
–
Voldemar Haas (lavakujundus), Melanie Lõhmus (kostüümid)
–
Melanie Lõhmus
–
Anna Ekston
–
Irina Maslennikova (Violetta), Aino Seep (Violetta), Endel Ani (Alfredo), Marja Eskola (Violetta), Aleksei Maslennikov (Alfredo), Helju Koppa (Violetta), Liljana Bareva (Violetta), N. Guselnikova (Violetta), Jordan Znamenev (Alfredo)
Nahkhiir
Monika Wiesler
Johann Straussi operett 3 vaatuses
21.02.1997
Paul Mägi. Dirigendid Erki Pehk, Norman Illis Reintamm
–
Eldor Renter. Valguskunstnik Esko Suhonen (Soome)
–
–
–
Balleti repetiitor Juri Mihhejev
–
–
"Lakmé"
Hanno Kompus
Léo Delibes'i ooper 3 vaatuses
06.11.2030
Raimund Kull
–
Dekoratsioonid Karl Hoerschelmanni eskiiside järgi, Natalie Mei (kostüümid)
–
–
–
ballettmeister Rahel Olbrei
–
–
"Kauged rannad"
Ilmar Tammur
Villem Reimanni ooper 4 vaatuses
23.04.1959
dirigent Kirill Raudsepp
–
Peeter Linzbach (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid)
–
–
–
ballettmeister Senta Ots
–
–
"Suveöö unenägu"
Ants Lauter
William Shakespeare'i komöödia 3 vaatuses
17.09.1937
Peeter Paul Lüdig
–
Voldemar Haas
–
Natalie Mei
–
Boris Blinoff
–
–
Haljal aasal
Agu Lüüdik
Jára Beneši operett 3 vaatuses
17.04.1937
Peeter Paul Lüdig
–
Albert Vahtram [Vahtramäe] (dekoratsioonid), Karin Siim-Juse (kostüümid)