Sibelius 150 ja Kuldne klassika: Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester
Vello Pähn (dirigent)
–
19.02.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Cardillac
Vilppu Kiljunen
Paul Hindemithi ooper
14.05.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Luikede järv"
Vladimir Burmeister
Pjotr Tšaikovski ballett 4 vaatuses
03.02.1954
–
–
–
–
–
–
–
–
Claude Bessy, Attilio Labis
Così fan tutte
Walter Sutcliffe
Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 2 vaatuses Lorenzo da Ponte libretole
17.10.2009
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Carmen"
Walter Sutcliffe (Inglismaa)
Georges Bizet' ooper Henri Meilhaci ja Ludovic Halévy libretole
26.05.2011
–
–
–
–
–
–
–
–
Katarina Bradic (Carmen), Stella Grigorjan (Carmen), Valter Borin (Don José), Fulvio Oberto (Don José), Luc Robert (Don José), Mickael Spadaccini (Don José), Michael Wade Lee (Don José), Elina Volkmane (Micaela), Simo Breede (Dancaire)
Rinaldo
William Relton
Georg Friedrich Händeli ooper
18.09.2014
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Nukuke"
Alfred Sällik
Edmond Audrani operett 3 vaatuses
21.09.1920
–
–
–
–
–
–
Eugenia Litvinova
–
–
"Unenägu kujuraiuja töökojas"
–
Ballett-pantomiim
10.04.1914
–
–
–
–
–
–
Nina Smirnova
–
–
"Modell"
Alfred Sällik
Franz von Suppé operett 3 vaatuses
13.01.1927
–
–
–
Aleksander Tuurand
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
Robert Rood
–
–
"Aken orkestrimaailma"
Mart Mikk
Teatriseiklus orkestri ja Georg Udukübaraga
08.04.2018
–
–
–
–
–
–
Toomas Edur
–
–
"Lühike elu"
Neeme Kuningas
Manuel de Falla ooper 2 vaatuses
21.09.2001
Jüri Alperten
–
–
Pille Jänes
–
Airi Eras
–
–
Bernardo Villalobos (Paco), Aleksandrs Antonenko (Paco), Julia Botvina (Carmela), Jaan Arder (Hääl), Meelis Milli (Kitarrist), Claudia Ševtšenko (Tantsija), Heidi Rajang (Tantsija), Indrek Arula (Tantsija), Anni Pikk (Tantsija)
"Sinjoor Bruschino ehk Poeg juhuse tahtel"
Liis Kolle
Gioacchino Rossini muusikaline farss
11.06.2004
Aivo Välja
–
–
Liina Keevallik
Reili Evart
Airi Eras
–
Tatjana Järvi
Andrus Kirss (Bruschino)
"Tuhkatriinu"
Michiel Dijkema (Holland)
Gioacchino Rossini koomiline ooper kahes vaatuses
10.11.2006
Arvo Volmer
–
–
–
Claudia Damm (Saksamaa)
Michiel Dijkema, Bas Berensen
–
–
Teele Jõks (Angelina, Tisbe), Annely Peebo (Angelina), Annaliisa Pillak (Angelina), Kestutis Alcauskis (don Ramiro), Juhan Tralla (don Ramiro), Taavi Tampuu (Dandini), Jouni Kokora (don Magnifico)