6
Sündmus
7
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
4
Muusikajuht
1
Dirigent
Kunstnik
5
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
3
Valguskunstnik
Koreograaf
2
Liikumisjuht
8
Külalissolistid
"Kuradiratsur" Agu Lüüdik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 16.05.1940 Raimund Kull Albert Vahtramäe Silvia Leitu Valli Kuurma
"Sinjoor Bruschino ehk Poeg juhuse tahtel" Liis Kolle Gioacchino Rossini muusikaline farss 11.06.2004 Aivo Välja Liina Keevallik Reili Evart Airi Eras Tatjana Järvi Andrus Kirss (Bruschino)
"Imelaps" Garmen Tabor Piret Ripsi ja Leelo Tungla minimuusikal lastele 07.12.2008 Mihhail Gerts Liina Keevallik Klarika Verliin (teostus) Airi Eras Tatjana Järvi Terje Pennie (Alexanderi ema), Andero Ermel (päkapikk Mati), Arete Teemets (Hele-Mall), Mirjam Mesak (Hele-Mall)
"Maskiball" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses 26.03.1961 Vallo Järvi Eldor Renter Eldor Renter Senta Ots Andrzei Hiolski (Réne), Jordan Znamenev (Gustav III), Ladislau Konya (Réne), Christiane Castelli (Amelia), Wladyslaw Malczewski (Réne), Gré Brouwenstijn (Amelia)
"Teresina" Alfred Sällik Oscar Strausi operett 3 vaatuses 09.09.1926 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Sevilla habemeajaja" Hanno Kompus Gioacchino Rossini ooper 3 vaatuses 23.10.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mignon" Hanno Kompus Ambroise Thomas' ooper 3 vaatuses 10.05.1927 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Kollane jakk" Alfred Sällik Franz Lehari operett 3 vaatuses 10.12.1925 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Evangeelimees" ["Evangeeliumimees"] Hanno Kompus Wilhelm Kienzli ooper 2 vaatuses 01.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"] Hanno Kompus Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses 29.08.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mustlase parun" ["Mustlasparun"] Hanno Kompus Johann Straussi operett kolmes vaatuses 04.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Kolme neitsi maja" ehk "Vaikselt anuvad mu laulud" Arne Mikk Kammeroperett (laulumäng) 2 vaatuses 12.11.2005 Aivo Välja Kustav-Agu Püüman Andres Pajumäe Marina Kesler
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
"Lahutatud naine" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 20.04.1917 Raimund Kull [?] Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin] Aleksandr Viner Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis 30.04.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Aleksander Peek Natalie Mei Boris Blinov Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
"Loomade karneval" Marina Kesler haridusprojekt 26.03.2022 Jaan Ots Reili Evart Rasmus Rembel
"Tuhkatriinu" Michiel Dijkema (Holland) Gioacchino Rossini koomiline ooper kahes vaatuses 10.11.2006 Arvo Volmer Claudia Damm (Saksamaa) Michiel Dijkema, Bas Berensen Teele Jõks (Angelina, Tisbe), Annely Peebo (Angelina), Annaliisa Pillak (Angelina), Kestutis Alcauskis (don Ramiro), Juhan Tralla (don Ramiro), Taavi Tampuu (Dandini), Jouni Kokora (don Magnifico)
"Vaikivad monoloogid" Toomas Edur Toomas Eduri lühiballett 04.11.2016 Toomas Edur Malle Valli Toomas Edur
"Sipsik ja vana aja asjad" Kati Kivitar Katri Rebase muusikaline lastelavastus Eno Raua „Sipsiku“ ainetel 16.11.2016 Helikujundus: Raido Linkmann (NO99) Kunstnik: Kati Kivitar, video: Peeter Ritso Malle Valli
"Cyrano de Bergerac" Mikk Mikiver Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses 04.02.1995 Paul Mägi Ervin Õunapuu Mare Raidma Maldar-Mikk Kuusk Suli Tiilikainen (Cyrano de Bergerac), Mia Huhta (Roxane), Juhan Tralla (Ragueneau), Rando Piho (Kapten Castel-Jaloux)
"Parsifal" Nicola Raab (Saksamaa) Richard Wagneri lavamüsteerium kolmes vaatuses 25.08.2011 Robert Innes Hopkins (Suurbritannia) David Cunningham (Šotimaa) Richard Decker (Parsifal), Roman Sadnik (Parsifal), Manfred Hemm (Gurnemanz), Richard Wiegold (Gurnemanz), Magdalena Anna Hofmann (Kundry), Irmgard Vilsmaier (Kundry), Eike Wilm Schulte (Amfortas), Martin Winkler (Klingsor), Koit Soasepp (Titurel)
Isand Tuutu ja salajane teatripööning Kati Kivitar Muusikaline lastelavastus 02.11.2021 Kati Kivitar Kati Kivitar Anton Kulagin Kati Kivitar Rauno Kaibiainen (Improteater Impeerium), Merilin Kirbits (Improteater Impeerium)
"President 1939" Katri Aaslav-Tepandi Dokumentaaldraama 16.02.2008 Krista Tool Andres Pajumäe Tõnu Tepandi (President Konstantin Päts), Eero Spriit (Johan Laidoner), Jüri Aarma (Kaarel Eenpalu), Katrin Saukas (Ülekuulaja)
"Lühike elu" Neeme Kuningas Manuel de Falla ooper 2 vaatuses 21.09.2001 Jüri Alperten Pille Jänes Airi Eras Bernardo Villalobos (Paco), Aleksandrs Antonenko (Paco), Julia Botvina (Carmela), Jaan Arder (Hääl), Meelis Milli (Kitarrist), Claudia Ševtšenko (Tantsija), Heidi Rajang (Tantsija), Indrek Arula (Tantsija), Anni Pikk (Tantsija)
Yolanthe [Jolanthe] Jüri Roosaar Pjotr Tšaikovski ooper 2 vaatuses 25.06.1948