4
Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
1
Dirigent
Kunstnik
5
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
6
Valguskunstnik
3
Koreograaf
Liikumisjuht
2
Külalissolistid
"Ettevaatust, värskelt värvitud!" Harri Paris R. Fauchois' näidend 23.05.1941 Voldemar Haas ja Fritz Matt (dekoratsioonid), Lydia Viidas (kostüümid)
"Estonia" seltsi 60-aastase kestvuse juubel. "Kosjasõit" Alfred Sällik August Kitzbergi jant laulu ja tantsuga 4 vaatuses 22.11.1925 Juhan Simm
"Esmeralda" Vladimir Burmeister Ballett 3 vaatuses, 8 pildis 23.06.1951 Kirill Raudsepp Voldemar Haas Leida Klaus
"Ema" Andres Särevi dramatiseering 3 vaatuses, 10 pildid Maksim Gorki romaani põhjal Maksim Gorki 23.02.1941
"Elina surm" Väinö Sola (Soome) Oskar Merikanto ooper 4 vaatuses 22.11.1927 Juhan Aavik Albert Vahtram [Vahtramäe] Olga Oboljaninova-Krümmer
"Elav surnukeha" ("Elav laip") Paul Pinna Sõnalavastus 21.04.1912
"Eeljuurdlus" Harry Paris Näidend viies vaatuses 07.04.1933 Aleksander Tuurand
"Don Cesar" Paul Pinna Rudolf Dellingeri operett 3 vaatuses 05.10.1911 Adalbert Wirkhaus
"Dolly" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Hugo Hirschi operett 3 vaatuses 10.05.1931 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat. Mey [Natalie Mei]
"Dollariteprintsess" ["Dollariprintsess"] Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 03.12.1913 Raimund Kull
"Dollarite printsess" ["Dollariprintsess"] Alfred Sällik Leo Falli operett 3 vaatuses 25.02.1919 Raimund Kull
"Dollar-printsess" ["Dollariprintsess"] Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 02.01.1918 Raimund Kull
"Danton" Ants Lauter R. Rollandu näidend 13.03.1923 Peet Aren
"Däämon" ["Deemon"] Hanno Kompus Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses 20.05.1924 Artur Kapp Olga Oboljaninova-Krümmer (dekoratsioonid ja kostüümid) Olga Oboljaninova-Krümmer
"Cyrano de Bergerac" Andres Särev Edmond Rostand'i heroiline komöödia 5 vaatuses 21.06.1947
"Csikósparuness" Alfred Sällik Georg Jarno operett 3 vaatuses 11.10.1927 Juhan Aavik Aleksander Tuurand
"Coppélia" Viktorina Krigher [Kriger] Léo Delibes'i ballett kahes vaatuses 28.09.1922 Arkadius Krull Albert Vahtramäe Grigori Pošedajev (Moskva Suur Teater)
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Aleksandr Viner Modest Mussorgski rahvalik muusikaline draama [muusikaline rahvadraama] 07.10.1952 Roman Matsov Voldemar Haas Maria Krull
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Dmitri Arbenin Modest Mussorgski ooper 9 pildis 21.01.1930 Raimund Kull Aleksander Tuurand Natalie Mei
"Boheem" Hanno Kompus Giacomo Puccini ooper 4 pildis 29.04.1926 Raimund Kull Albert Vahtramäe Olga Oboljaninova-Krümmer
"Boheem" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 27.05.1977 Kirill Raudsepp Eldor Renter
"Boccaccio" Hanno Kompus Franz von Suppé operett 3 vaatuses 08.10.1929 Raimund Kull Albert Vahtramäe Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Blond ingel" Alfred Sällik Robert Winterbergi operett 3 vaatuses 09.01.1923 Arkadius Krull Albert Vahtramäe
"Balletiõhtu. Eesti ballett 100" Tiit Helimets, Eve Mutso, Jevgeni Grib Lühiballetid "Lõng", "Kaja" ja "Valgus aknas" 08.11.2018
"Balleti-õhtu": "Divertisment", "Paan võsas" Rahel Olbrei Balletiõhtu 10.12.1929 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi