Sündmus
Lavastaja
5
Žanr
Aeg/Esietendus
4
Muusikajuht
1
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
3
Koreograaf
Liikumisjuht
2
Külalissolistid
"Puritaanid" Bellini ooperi kontsertettekanne 16.03.2007 Manlio Benzi (Itaalia) Neeme Jõe Mario Zeffiri, Bernarda Bobro
"Pilvede värvid" Roman Baskin Rasmus Puuri ooper Jaan Kruusvalli samanimelise näidendi ainetel 22.09.2017 Lauri Sirp, Kaspar Mänd Ervin Õunapuu Anu Lensment Margus Vaigur (Endla Teater)
"West Side Story" Georg Malvius (Rootsi) Leonard Bernsteini muusikal 24.05.2019 Lauri Sirp, Jüri Alperten, Kaspar Mänd Ellen Cairns (Šotimaa) Palle Palmé (Rootsi) Adrienne Åbjörn (Rootsi) Rein Oja (Eesti Draamateater)
"Operetikuningas Imre Kálmán" Jaak Jõekallas Kontsertlavastus Imre Kálmáni elust ja loomingust 09.01.2019 Lauri Sirp, Jüri Alperten Reili Evart Reili Evart Ülle Kogerman Rasmus Rembel Hedi Pundonen
"Nõidkütt" Neeme Kuningas Carl Maria von Weberi ooper 3 vaatuses 17.04.2003 Jüri Alperten Lauri Sirp, Hendrik Vestmann Hardi Volmer
"Laul maast" Grant Coyle Kenneth MacMillani lühiballett Gustav Mahleri kantaat-sümfooniale "Das Lied von der Erde" Glen Cortese seades 04.11.2016 Lauri Sirp Nicholas Georgiadis. Kunstniku ideede ja valguse teostaja: Lady Deborah MacMillan Kenneth MacMillan
"Linnukaupleja" Marko Matvere Carl Zelleri operett 26.05.2017 Lauri Sirp Kristi Leppik Margus Vaigur (Pärnu Endla) Marina Kesler
"Kratt" Enn Suve Eduard Tubina ballett 2 vaatuses, 4 pildis 01.12.1966 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Küürselg-sälg" Enn Suve Rodion Štšedrini ballett 3 vaatuses 30.11.1967 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Tasuleegid" Paul Mägi Ooper 3 vaatuses, 6 pildis 22.07.1956 Kirill Raudsepp Eldor Renter Eldor Renter Endel Ani (Neeme), Lehte Mark (Saima), Evald Tordik (Mehis)
"Uinuv kaunitar" Mai Murdmaa, Niina Ulanova Pjotr Tšaikovski ballett 3 vaatuses 31.12.1969 Kirill Raudsepp Eldor Renter Liliana Cosi
"Carmen" Aleksander Viner Georges Bizet' ooper 30.04.1955 Kirill Raudsepp Eldor Renter (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümikujundus) Tantsude seade: Artur Koit, Boris Blinov Maiju Kuusoja (Carmen). Jorma Huttunen (don José). Rudolf Franzel (don José). Virginia Popova (Carmen), Filipp Parhomenko (don José), Zinaida Tahtarova (Carmen)
"Boheem" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 27.05.1977 Kirill Raudsepp Eldor Renter Miliza Zećević (Mimi). Atsuko Azume (Mimi)
"Don Carlos" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses 04.09.1971 Kirill Raudsepp Eldor Renter Nada Puttar (Eboli), Aleksander Vedernikov (Philipp II), Galina Kalinina (Elisabeth), Grace Bumbry (Eboli), Corneliu Finateanu (don Carlos), Olga Gabajan (Eboli), Genrik Allaverdjan (Philipp II), Artsoša Airijan (di Posa), Edith Thallaug (Eboli)
"Padaemand" Aleksander Viner Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses 09.06.1957 Kirill Raudsepp Eldor Renter (dekoratsioonid) Natalie Mei Boris Blinov (tantsude seade) Regina Frinberg, Artur Frinberg, Matvei Gavrilkin, Nadja Šarkova
"Romeo ja Julia" Sergei Prokofjevi ballet 3 vaatuses, 13 pildis 18.07.1965 Kirill Raudsepp Eldor Renter Ülo Vilimaa (Mercutio)
"Linnukaupleja" Marko Matvere Carl Zelleri operett 26.05.2017 Lauri Sirp Kaspar Mänd, Vello Pähn Kristi Leppik Margus Vaigur (Endla Teater) Marina Kesler Reigo Tamm (Teater Vanemuine), Argo Aadli (Tallinna Linnateater), Terje Pennie (Ugala Teater)
"Alice imedemaal" Gianluca Schiavoni Ballett 29.11.2019 Kaspar Mänd, Risto Joost, Lauri Sirp Andrea Tocchio Simona Morresi, Annamari Ruocco Valerio Tiberi Gianluca Schiavoni
"Romeo ja Julia" Toomas Edur Sergei Prokofjevi ballett 29.03.2019 Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Vello Pähn Iir Hermeliin Iir Hermeliin Iir Hermeliin Rasmus Rembel Toomas Edur
"Buratino" Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater) Olav Ehala muusikal 26.05.2018 Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Andres Kaljuste Triinu Pungits Triinu Pungits Rasmus Rembel Kristin Murula, Villiko Kruuse Karmo Nigula (Eesti Draamateater)
"Tramm nimega Iha" Nancy Meckler (Ameerika Ühendriigid/Suurbritannia) Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa ballett Tennessee Williamsi samanimelise näidendi ainetel 04.11.2017 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Niki Turner (Suurbritannia) Tim Mitchell (Suurbritannia)
"Anna Karenina" Marina Kesler Ballett Dmitri Šostakovitši muusikale 01.09.2020 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Reili Evart Rasmus Rembel Marina Kesler
"Krahv Luxemburg" Thomas Mika Franz Lehari operett 24.01.2020 Kaspar Mänd, Jüri Alperten, Risto Joost Thomas Mika Steen Bjarke Hedi Pundonen
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas" MIMi ooper Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöös 19.01.2018 Kaspar Mänd
"Katariina I" Toomas Edur Toomas Eduri ballett Tauno Aintsi muusikale 15.03.2018 Jüri Alperten, Vello Pähn Liina Keevallik Rasmus Rembel