Sündmus
10
Lavastaja
6
Žanr
5
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
7
Kunstnik
8
Lavakujundus
3
Kostüümikunstnik
4
Valguskunstnik
2
Koreograaf
9
Liikumisjuht
1
Külalissolistid
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Aleksandr Viner Modest Mussorgski rahvalik muusikaline draama [muusikaline rahvadraama] 07.10.1952 Roman Matsov Voldemar Haas Maria Krull
"Tannhäuser ehk Lauljate võistlus Wartburgis" Hanno Kompus Richard Wagneri romantiline ooper kolmes vaatuses 06.09.1930 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei]
"Boccaccio" Hanno Kompus Franz von Suppé operett 3 vaatuses 08.10.1929 Raimund Kull Albert Vahtramäe Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Floriida roosid" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Leo Falli operett 3 vaatuses 02.11.1929 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Otello" Hanno Kompus Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses 28.11.1929 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Balleti-õhtu": "Divertisment", "Paan võsas" Rahel Olbrei Balletiõhtu 10.12.1929 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Windsori lõbusad naised" Hanno Kompus Otto Nicolai koomiline ooper 3 vaatuses 7 pildis 18.03.1930 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Dolly" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Hugo Hirschi operett 3 vaatuses 10.05.1931 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat. Mey [Natalie Mei]
"Mariza" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Imre Kálmáni operett 3 vaatuses 03.10.1935 Verner Nerep Aleksander Tuurand Nat. Mey [Natalie Mei]
"Lakšmi" Rahel Olbrei Ballett Ludolf Nielseni muusikaga 2 pildis 03.04.1937 Raimund Kull Voldemar Haas Nat. Mey [Natalie Mei]
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Dmitri Arbenin Modest Mussorgski ooper 9 pildis 21.01.1930 Raimund Kull Aleksander Tuurand Natalie Mei
"Kratt" Rahel Olbrei Eduard Tubina ballett 4 vaatuses 24.02.1944 Priit Veebel Voldemar Haas Natalie Mei
"Pähklipureja" Tamara Ramonova (Moskva) Pjotr Tšaikovski ballett 2 vaatuses 31.12.1952 Vallo Järvi Natalie Mei Natalie Mei
"Däämon" ["Deemon"] Hanno Kompus Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses 20.05.1924 Artur Kapp Olga Oboljaninova-Krümmer (dekoratsioonid ja kostüümid) Olga Oboljaninova-Krümmer
"Bajadeer" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 04.11.1924 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Albert Vahtramäe skitsede järgi Olga Oboljaninova-Krümmer
"Evangeelimees" ["Evangeeliumimees"] Hanno Kompus Wilhelm Kienzli ooper 2 vaatuses 01.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Lendav hollandlane" Hanno Kompus Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 20.10.1925 Raimund Kull Albert Vahtramäe Olga Oboljaninova-Krümmer
"Kollane jakk" Alfred Sällik Franz Lehari operett 3 vaatuses 10.12.1925 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mustlase parun" ["Mustlasparun"] Hanno Kompus Johann Straussi operett kolmes vaatuses 04.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Boheem" Hanno Kompus Giacomo Puccini ooper 4 pildis 29.04.1926 Raimund Kull Albert Vahtramäe Olga Oboljaninova-Krümmer
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"] Hanno Kompus Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses 29.08.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Teresina" Alfred Sällik Oscar Strausi operett 3 vaatuses 09.09.1926 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Madame Flirt" Alfred Sällik Walter Bromme operett 3 vaatuses 02.10.1926 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer
"Sevilla habemeajaja" Hanno Kompus Gioacchino Rossini ooper 3 vaatuses 23.10.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Metsaülema tütar" Alfred Sällik Georg Jarno operett 3 vaatuses 23.11.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer