Katkendid ooperitest Nikolai Gogoli teoste ainetel
Jüri Roosaar
–
04.03.1952
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Rahvusooper Türgis
–
–
20.06.2012
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Lühiballettide õhtu
–
–
15.02.1992
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Rahvusooperi naistepäevakontsert
–
–
08.03.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Sibelius 150 ja Kuldne klassika: Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester
Vello Pähn (dirigent)
–
19.02.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Galakontsert – Georg Ots 95
Arne Mikk (kunstiline juht)
–
21.03.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Tallinna Balletikooli gala
Kaie Kõrb
–
01.06.2013
–
–
–
–
–
–
–
–
–
SEB publikupreemiate üleandmine
–
–
29.03.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Rahvusvahelise tantsupäeva balletigala
–
–
03.05.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Eesti teatri aastaauhindade gala 2015
–
–
27.03.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
–
GITIS Tallinnas 1982
–
–
24.04.1982
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Harjumaa teatripreemia 2015
–
–
01.04.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Teatrilaat 2015
–
–
04.09.2015
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Johannes Viirg 90
–
–
08.09.2007
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Rigoletto"
Jüri Roosaar
–
17.02.1953
–
–
–
–
–
–
–
–
Heljo Koppa (Gilda), Maria Gyurkovics (Gilda)
Teatrilaat 2021
–
–
05.09.2021
–
Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Jaan Ots
–
–
–
–
–
–
–
"Pilvede värvid"
Roman Baskin
Rasmus Puuri ooper Jaan Kruusvalli samanimelise näidendi ainetel
22.09.2017
–
Lauri Sirp, Kaspar Mänd
Ervin Õunapuu
–
Anu Lensment
Margus Vaigur (Endla Teater)
–
–
–
"Preili"
Ants Lauter
Komöödia kolmes vaatuses
29.03.1936
–
–
Aleksander Tuurand
–
Arne Mõtus
–
–
–
–
"Tuhkatriinu"
Michiel Dijkema (Holland)
Gioacchino Rossini koomiline ooper kahes vaatuses
10.11.2006
Arvo Volmer
–
–
–
Claudia Damm (Saksamaa)
Michiel Dijkema, Bas Berensen
–
–
Teele Jõks (Angelina, Tisbe), Annely Peebo (Angelina), Annaliisa Pillak (Angelina), Kestutis Alcauskis (don Ramiro), Juhan Tralla (don Ramiro), Taavi Tampuu (Dandini), Jouni Kokora (don Magnifico)
"Jevgeni Onegin"
Paul Mägi
Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses
16.04.1966
–
Vallo Järvi
–
–
Dekoratsioonid ja kostüümid: Eldor Renter
–
–
–
Jevgeni Kibkalo (Onegin), Tamara Milaškina (Tatjana), Tamara Sorokina (Tatjana), Aleksei Maslennikov (Lenski), Aleksei Bolšakov (Onegin), Wladyslaw Malczewski (Onegin), Teodora Lucaciu (Tatjana), Radmila Bakoćević (Tatjana)
"Tasuleegid"
Paul Mägi
Ooper 3 vaatuses, 6 pildis
22.07.1956
–
Kirill Raudsepp
Eldor Renter
–
Eldor Renter
–
–
–
Endel Ani (Neeme), Lehte Mark (Saima), Evald Tordik (Mehis)
"Coppélia"
Viktorina Krigher [Kriger]
Léo Delibes'i ballett kahes vaatuses
28.09.1922
Arkadius Krull
–
Albert Vahtramäe
–
Grigori Pošedajev (Moskva Suur Teater)
–
–
–
–
"Madama Butterfly"
Neeme Kuningas
Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses
23.10.1991
–
Peeter Lilje, Vello Pähn, Manlio Benzi (Itaalia)
Jaak Vaus
–
Ivo Nikkolo
–
–
–
Chieko Okabe (Butterfly), Pauletta de Vaughn (Butterfly), Irena Milkevićiute (Butterfly), Marina Meštšerjakova (Butterfly), Katja Trebeleva (Butterfly), Marjatta Airas (Butterfly), Jukka Salminen (Pinkerton), Solveig Raja (Butterfly)