Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
1
Koreograaf
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Traviata" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses 28.02.1974 Neeme Järvi, Peeter Lilje, Eri Klas, Vello Pähn Eldor Renter Virgilijus Noreika (Alfredo)
"Carmen" Udo Väljaots George Bizet´ ooper 4 vaatuses 20.06.1963 Neeme Järvi Eldor Renter Elena Cernei (Carmen), Valentina Reka (Carmen)
"Giselle" Alla Šelest (Leningrad), Rafail Vagabov (Leningrad) Adolphe Adami ballet 2 vaatuses 23.05.1975 Vallo Järvi Kustav-Agu Püüman Astrid Strüwer (Giselle), Jekaterine Maksimova (Giselle), Maris Liepa (Krahv Albert), Manola Acensio (Giselle), Hans Mayster (Albert), Lilla Partay (Giselle), Imre Dosza (Prints Albert), Margherita Parilla (Giselle), Salvatore Capozzi (Prints Albert)
"Mäekaevaja" ["Mäekaevur"] Paul Pinna Carl Zelleri operett 3 vaatuses 13.10.1910 Adalbert Wirkhaus
"Pajatsid" Paul Pinna Ruggiero Leoncavallo ooper-draama 2 vaatuses 10.12.1915 Raimund Kull
"Traviata" Paul Pinna Giuseppe Verdi ooper 4 pildis 28.01.1916 Raimund Kull August Pulst
"Lõbus lesk" Paul Pinna Franz Lehari operett 3 vaatuses 29.09.1915 Raimund Kull
"Mamselle Nitouche" ["Mam´zelle Nitouche"] Paul Pinna Hervé operett 3 vaatuses 17.11.1916 Raimund Kull
"Sabiini naiste röövimine" Ants Lauter Sõnalavastus 14.05.1922
"Cyrano de Bergerac" Udo Väljaots Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses 02.07.1976 Eri Klas, Peeter Lilje Lembit Roosa
"Tosca" Raimundas Banionis (leedu) Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 13.05.2005 Arvo Volmer Jüri Alperten Sergejus Bocullo (Leedu) Neeme Jõe Tatjana Järvi Oksana Dyka (Tosca), Julia Semjonova (Tosca), Pille Lill (Tosca), Algirdas Janutas (Cavaradossi), Badri Maisuradze (Cavaradossi), Sergei Leiferkus (Scarpia)
"Cyrano de Bergerac" Mikk Mikiver Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses 04.02.1995 Paul Mägi Ervin Õunapuu Mare Raidma Maldar-Mikk Kuusk Suli Tiilikainen (Cyrano de Bergerac), Mia Huhta (Roxane), Juhan Tralla (Ragueneau), Rando Piho (Kapten Castel-Jaloux)
"Giselle" Mary Skeaping Adolphe Adami ballett 2 vaatuses 07.04.2017 Vello Pähn, Lauri Sirp, Kaspar Mänd David Walker (originaalkujundus, Inglismaa), Alex Lowde (kujunduse teostaja, Inglismaa) David Richardson (Inglismaa)
"Öö veneetsias" Monika Wiesler (Austria) Johann Straussi operett 3 vaatuses 06.10.2000 Paul Mägi Endel Nõgene, Erki Pehk Liina Keevallik Eldor Renter Airi Eras
"Hoffmanni lood" Neeme Kuningas Jacques Offenbachi fantastiline ooper 3 vaatuses proloogi ja epiloogiga 17.01.1988 Paul Mägi Jüri Alperten Tõnu Virve Jukka Salminen (Hoffmann)
"Puhastustuli" Hanno Kompus Sõnalavastus 05.01.1933 Aleksander Tuurand
"Kean" Paul Pinna Sõnalavastus 18.02.1916
"Äpardunud pulmaöö" Paul Pinna Sõnalavastus 07.12.1928
"Eeljuurdlus" Harry Paris Näidend viies vaatuses 07.04.1933 Aleksander Tuurand
"Kalevite kange poega" Tiit Härm Eugen Kapi ballett 2 vaatuses, 6 pildis 01.05.1986 Paul Mägi Jüri Alperten Tõnu Virve
"Hurraa - poiss" Paul Pinna Sõnalavastus 04.05.1928
"Figaro pulm" Arne Mikk Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 15.05.1976 Vallo Järvi Lembit Roosa
"Pilvede värvid" Roman Baskin Rasmus Puuri ooper Jaan Kruusvalli samanimelise näidendi ainetel 22.09.2017 Lauri Sirp, Kaspar Mänd Ervin Õunapuu Anu Lensment Margus Vaigur (Endla Teater)
"Tramm nimega Iha" Nancy Meckler (Ameerika Ühendriigid/Suurbritannia) Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa ballett Tennessee Williamsi samanimelise näidendi ainetel 04.11.2017 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Niki Turner (Suurbritannia) Tim Mitchell (Suurbritannia)
"Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood" Uku Uusberg (Eesti Draamateater) Muusikalavastus 14.12.2017 Hirvo Surva Kaspar Jancis Ritšard Bukin Märt Agu