"Mignon"
Hanno Kompus
Ambroise Thomas' ooper 3 vaatuses
10.05.1927
Raimund Kull
–
Aleksander Tuurand
–
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
–
Rahel Olbrei
–
"Kollane jakk"
Alfred Sällik
Franz Lehari operett 3 vaatuses
10.12.1925
Raimund Kull
–
–
–
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
–
Rahel Olbrei
–
"Sevilla habemeajaja"
Hanno Kompus
Gioacchino Rossini ooper 3 vaatuses
23.10.1926
Raimund Kull
–
Aleksander Tuurand
–
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
–
Rahel Olbrei
–
"Mustlase parun" ["Mustlasparun"]
Hanno Kompus
Johann Straussi operett kolmes vaatuses
04.03.1926
Raimund Kull, Verner Nerep
–
Aleksander Tuurand
–
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
–
Rahel Olbrei
–
"Teresina"
Alfred Sällik
Oscar Strausi operett 3 vaatuses
09.09.1926
Juhan Aavik
–
Aleksander Tuurand
–
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
–
Rahel Olbrei
–
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"]
Hanno Kompus
Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses
29.08.1926
Raimund Kull
–
Aleksander Tuurand
–
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
–
Rahel Olbrei
–
"Evangeelimees" ["Evangeeliumimees"]
Hanno Kompus
Wilhelm Kienzli ooper 2 vaatuses
01.09.1925
Raimund Kull
–
Aleksander Tuurand
–
Olga Oboljaninova-Krümmer
–
–
Rahel Olbrei
–
"Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood"
Uku Uusberg (Eesti Draamateater)
Muusikalavastus
14.12.2017
–
Hirvo Surva
Kaspar Jancis
–
–
Ritšard Bukin
–
Märt Agu
–
"Kolme neitsi maja" ehk "Vaikselt anuvad mu laulud"
Arne Mikk
Kammeroperett (laulumäng) 2 vaatuses
12.11.2005
Aivo Välja
–
Kustav-Agu Püüman
–
–
Andres Pajumäe
–
Marina Kesler
–
"Irma"
Neeme Kuningas
Muusikal 2 vaatuses
26.03.1999
Erki Pehk
–
–
Airi Eras
Ivo Nikkolo
–
–
Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael
Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
"Lucia di Lammermoor"
Arne Mikk
Gaetano Donizetti ooper 3 vaatuses
30.12.1984
Eri Klas
Paul Mägi
Eldor Renter
–
–
–
–
Mait Agu
–
"Macbeth"
Arne Mikk
Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses
19.01.2001
Paul Mägi
Aivo Välja, Jüri Alperten, Endel Nõgene
Eldor Renter
–
–
Airi Eras
–
Juhani Rytkölä (Soome), assistent Tatjana Järvi
Samsons Izjumovs (Macbeth), Ieva Viluma (Leedi Macbeth), Sigute Stonyté (Leedi Macbeth), Cynthia Makris (Leedi Macbeth), Raimo Sirkiä (Macduff)
"Romeo ja Julia"
Stephen Barlow
Charles Gounod' ooper
20.09.2019
–
Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd
Yannis Thavoris
Yannis Thavoris
Yannis Thavoris
Matt Haskins
–
Indrek Sammul (Eesti Draamateater)
Nico Darmanin, Perrine Madoeuf, Valentin Dytiuk
"Trubaduur"
Neeme Kuningas
Ooper
03.02.2021
–
Arvo Volmer, Kaspar Mänd, Vello Pähn
Anna Kontek
–
–
Rasmus Rembel, Neeme Kuningas
–
Hedi Pundonen
Luc Robert, Silja Aalto, Monika-Evelin Liiv, Charlotte-Anne Shipley, Maria Berezovska, Dimitris Paksoglou
"Rigoletto"
Paul Mägi
Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses
15.05.1968
–
Vallo Järvi, Neeme Järvi
Eldor Renter
–
–
–
–
Garibaldi Kivisalu
Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Lahutatud naine"
Paul Pinna
Leo Falli operett 3 vaatuses
20.04.1917
Raimund Kull [?]
–
–
–
–
–
–
Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
–
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin]
Aleksandr Viner
Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis
30.04.1949
Priit Nigula
–
Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid)
Aleksander Peek
Natalie Mei
–
–
Boris Blinov
Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
"Lendav hollandlane"
Detlef Rogge (Saksamaa)
Richard Wagneri ooper 3 vaatuses
08.03.1984
Eri Klas
Jüri Alperten
Lutz Kreisel (Saksamaa)
–
–
–
–
Berta Krumm (viirastusstseen)
Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
Ooperigala lastele
Neeme Kuningas
–
08.11.2009
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Verdi ja Wagneri kuulsamad ooperikoorid
–
–
08.05.2013
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Teatrite vahetus - Rahvusooper Estonia ja Valgevene Suur Ooperi- ja Balletiteater
–
–
08.02.2013
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Aeg
Tiit Helimets
–
01.10.2011
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Teine sümfoonia
Daniel Otevrel
–
26.11.2009
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Noorte lavajõudude ooperiõhtu
Eino Uuli
–
19.05.1938
–
–
–
–
–
–
–
–
–
Tantsetendus II
Anna Ekston
–
04.07.1945
–
–
–
–
–
–
–
–
–