4
Sündmus
Lavastaja
Žanr
5
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
1
Koreograaf
3
Liikumisjuht
2
Külalissolistid
"Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi" Gyula Harangozó (Viini Riigiooper) Gyula Harangozó ja Tibor Kocsàki lasteballett kahes vaatuses 01.02.2008 Jüri Alperten, Risto Joost, Mikk Murdvee, Kaspar Mänd, Erki Pehk, Lauri Sirp, Kaspar Mänd Lava- ja valguskujundus: Kentaur (Ungari), kostüümid: Rita Velich (Ungari), kunstnik-valgustaja: Tiit Urvik Gyula Harangozó
Othello Ralf Långbacka (Soome) Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses 08.09.2005 Arvo Volmer Gintaras Rinkevićius (Leedu) Lavakujundus ja kostüümid: Ralf Forsström (Soome), valguskuntstnik: Ville Syrjäe (Soome) Hanna Rosendahl, Samuli Roininen (Soome) Badri Maisuradze (Othello), Sergei Nayda (Othello), Sergei Leiferkus (Jago), Oksana Dyka (Desdemona), Jelena Zelenskaja (Desdemona)
"Operetikuningas Imre Kálmán" Jaak Jõekallas Kontsertlavastus Imre Kálmáni elust ja loomingust 09.01.2019 Lauri Sirp, Jüri Alperten Reili Evart Reili Evart Ülle Kogerman Rasmus Rembel Hedi Pundonen
"Krahv Luxemburg" Thomas Mika Franz Lehari operett 24.01.2020 Kaspar Mänd, Jüri Alperten, Risto Joost Thomas Mika Steen Bjarke Hedi Pundonen
Tasuleegid Eino Uuli Eugen Kapi ooper 3 vaatuses, 5 pildis 21.07.1945 Priit Nigula Voldemar Haas (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Helmi Tohvelman
Pühajärv Eino Uuli Gustav Ernesaksa ooper 3 vaatuses, 6 pildis 19.07.1946 Gustav Ernesaks (dirigent) Voldemar Haas (lavakujundus), Natalie Mei ja Leida Klaus (kostüümid) Helmi Tohvelman
Giselle Niina Ulanova Adami ballett 2 vaatuses 15.09.1966 Vallo Järvi Fritz Matt (dekoratsioonid), Leida Klaus (kostüümid) Jean Coralli, Jules Perrot' ja Marius Petipa koreograafia
Onegin John Cranko (koreograaf-lavastaja), Jane Bourne (lavale seadnud) John Cranko ballett Aleksandr Puškini ainetel 19.03.2015 Vello Pähn, Jüri Alperten, Kaspar Mänd Thomas Mika (Saksamaa). Valguskunstnik: Steen Bjarke (Taani) John Cranko
"Laul maast" Grant Coyle Kenneth MacMillani lühiballett Gustav Mahleri kantaat-sümfooniale "Das Lied von der Erde" Glen Cortese seades 04.11.2016 Lauri Sirp Nicholas Georgiadis. Kunstniku ideede ja valguse teostaja: Lady Deborah MacMillan Kenneth MacMillan
"Buratino" Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater) Olav Ehala muusikal 26.05.2018 Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Andres Kaljuste Triinu Pungits Triinu Pungits Rasmus Rembel Kristin Murula, Villiko Kruuse Karmo Nigula (Eesti Draamateater)
"Sugar" Neeme Kuningas Jule Styne' muusikal 25.03.2000 Elmo Tiisvald Norman Illis Reintamm Liina Keevallik (dekoratsioonid), Iir Hermeliin (kostüümid), Airi Eras (valguskunstnik) Kristjan Kurm Siiri Sisask (miss Sugar Kane), Sepo Seeman (Jerry/Daphne), Julia Botvina (Olga)
"Hallo, Dolly!" Ingo Normet Muusikal 2 vaatuses 10.03.1996 Erki Pehk Elmo Tiisvald Mare Raidma Maldar-Mikk Kuusk Laine Mägi Tõnu Tepandi (Vandergelder), Tõnno Linnas (Barnaby), Angelina Semjonova (Irene Molloy), Liisa Aibel (Minnie)
"Silva" Neeme Kuningas Imre Kálmáni operett 3 vaatuses 09.09.1995 Erki Pehk Kustav-Agu Püüman Liikumisjuht George Gessler (Ungari), balleti repetiitorid: Berta Krumm, Tatjana Kilgas [Järvi]
"Maskiball" Hendrik Krumm Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses 21.12.1985 Eri Klas, Peeter Lilje Jüri Alperten Riina Vanhanen Liikumisjuht: Mait Agu Karlis Zarinś (Gustav), Solveig Raja (Amelia), Elga Brahmane (Oscar), Vladimir Okuns (René), Anna Šnukute (Ulrika), Irina Arhipova (Ulrika), Marianne Häggander (Amelia), Christina Angelakova (Ulrika), Karlis Žarins (Gustav), Anatoli Glavin (Gustav)
"Meedi" Alfred Sällik Robert Stolzi operett 3 vaatuses 03.11.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Lilian Looring
"Marion" ["Mascottchen"] Alfred Sällik Walter Bromme operett 3 vaatuses 14.03.1922 Raimund Kull Albert Vahtramäe Lilian looring
"Arm lumes" Alfred Sällik Ralph Benatxky operett 3 vaatuses 15.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Lilian Looring
"Kratt" Mai Murdmaa Eduard Tubina ballett 2 vaatuses 3 pildis 08.10.1999 Paul Mägi Endel Nõgene, Aivo Välja, Arvo Volmer Mai Murdmaa, Jane Kaas Airi Eras Mai Murdmaa Aivar Kallaste (Kratt)
"Figaro pulm" Marco Gandini (Itaalia) Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 03.02.2017 Risto Joost, Vello Pähn, Lauri Sirp Maria Rossi Franchi (Itaalia), Andrea Tocchio (Itaalia) Simona Morresi (Itaalia) Rasmus Rembel Marge Ehrenbusch (Tantsupööning) Jevgeni Chrebtov (Figaro), Elina Shimkus (Susanna), Marie Fajtova (Krahvinna)
"Tsaari mõrsja" Juri Aleksandrov (Peterburi Kammerooper) Nikolai Rimski-Korsakovi ooper 25.01.2019 Jüri Alperten, Kaspar Mänd Viktor Gerasimenko (Moskva Novaja Opera) Ritšard Bukin Marina Kesler
"Linnukaupleja" Marko Matvere Carl Zelleri operett 26.05.2017 Lauri Sirp Kristi Leppik Margus Vaigur (Pärnu Endla) Marina Kesler
"Anna Karenina" Marina Kesler Ballett Dmitri Šostakovitši muusikale 01.09.2020 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Reili Evart Rasmus Rembel Marina Kesler
"Eesti pidu" Marko Matvere Kontsertlavastus kahes vaatuses tantsu, sooja söögi ja kange joogiga 15.02.2018 Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp, Kaspar Mänd, Elmo Tiisvald Kristel Linnutaja Rasmus Rembel Marina Kesler Ain Anger
"Linnukaupleja" Marko Matvere Carl Zelleri operett 26.05.2017 Lauri Sirp Kaspar Mänd, Vello Pähn Kristi Leppik Margus Vaigur (Endla Teater) Marina Kesler Reigo Tamm (Teater Vanemuine), Argo Aadli (Tallinna Linnateater), Terje Pennie (Ugala Teater)
"Geisha ehk Juhtumine ühes Jaapani teemajas" ["Geiša"] Paul Pinna Sidney Jones'i operett 3 vaatuses 02.04.1908 Otto Hermann Jaan Metua Marta Kampfe