Aleksandrs Antonenko (don Ottavia), Irena Zelenkauskaite (donna Elvira), Taimo Toomast (don Giovanni), Kristjan Mõisnik (Leporello), Mihhail Kolelišvili (Leporello), Laimonas Pautienius (don Giovanni), Asta Krikšciunaite (donna Elvira)
"Boriss Godunov"
Neeme Kuningas
Mussorgski ooper
27.04.2001
Paul Mägi
Jüri Alperten, Aivo Väälja
–
Anna Kontek (Soome)
Marina Sokolova (Venemaa), Anna Konterk (Soome)
Philippe Mombellet (Prantsusmaa)
–
–
Julia Botvina (Fjodor), Maila Plooman (Fjodor), Katrin Pintsaar (Ksenja), Jan Oja (Grigori/Jurodivõi), Jekaterina Gubanova (Marina Mniszek), Carmen Puis (kõrtsiperenaine), Juhan Tralla (Jurodivõi), Märt Jakobson (Pristav kõrtsis)
"Dolly"
Agathon Lüdig [Agu Lüüdik]
Hugo Hirschi operett 3 vaatuses
10.05.1931
Raimund Kull
–
–
Aleksander Tuurand
Nat. Mey [Natalie Mei]
–
–
–
–
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin]
Aleksandr Viner
Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis
30.04.1949
Priit Nigula
–
Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid)
Aleksander Peek
Natalie Mei
–
–
Boris Blinov
Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
Rahutu õnn
Paul Mägi
Juri Miljutini operett 4 vaatuses proloogiga
08.11.1949
Vallo Järvi
–
–
Aleksander Peek
Leida Klaus
–
–
–
Valve Ehala (Nataša), Viktor Taimre (Andrei)
"Halka"
Franciszek Freszel
Stanislaw Moniuszko ooper 4 vaatuses
13.02.1937
Raimund Kull
–
–
Albert Vahtram
Karin Siim-Juse
–
–
–
–
"Irma"
Neeme Kuningas
Muusikal 2 vaatuses
26.03.1999
Erki Pehk
–
–
Airi Eras
Ivo Nikkolo
–
–
Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael
Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
Teatrilaat 2021
–
–
05.09.2021
–
Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Jaan Ots
–
–
–
–
–
–
–
"Trubaduur"
Neeme Kuningas
Ooper
03.02.2021
–
Arvo Volmer, Kaspar Mänd, Vello Pähn
Anna Kontek
–
–
Rasmus Rembel, Neeme Kuningas
–
Hedi Pundonen
Luc Robert, Silja Aalto, Monika-Evelin Liiv, Charlotte-Anne Shipley, Maria Berezovska, Dimitris Paksoglou
"Balletiõhtu. Eesti ballett 100"
Tiit Helimets, Eve Mutso, Jevgeni Grib
Lühiballetid "Lõng", "Kaja" ja "Valgus aknas"
08.11.2018
–
–
–
–
–
–
–
–
–
"Katariina I"
Toomas Edur
Toomas Eduri ballett Tauno Aintsi muusikale
15.03.2018
–
Jüri Alperten, Vello Pähn
Liina Keevallik
–
–
Rasmus Rembel
–
–
–
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas"
–
MIMi ooper Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöös
19.01.2018
–
Kaspar Mänd
–
–
–
–
–
–
–
"Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood"