"Kratt"
Enn Suve
Eduard Tubina ballett 2 vaatuses, 4 pildis
01.12.1966
–
Kirill Raudsepp
Mari-Liis Küla
–
–
–
–
–
–
"Laul maast"
Grant Coyle
Kenneth MacMillani lühiballett Gustav Mahleri kantaat-sümfooniale "Das Lied von der Erde" Glen Cortese seades
04.11.2016
–
Lauri Sirp
Nicholas Georgiadis. Kunstniku ideede ja valguse teostaja: Lady Deborah MacMillan
–
–
–
Kenneth MacMillan
–
–
"Danton"
Ants Lauter
R. Rollandu näidend
13.03.1923
–
–
Peet Aren
–
–
–
–
–
–
"Ihnus"
Ants Lauter
Moliére' näidend
02.10.1923
–
–
Peet Aren
–
–
–
–
–
–
"Teatridirektor"
Ago-Endrik Kerge
Wolfgang Amadeus Mozarti komöödia muusikaga 1 vaatuses
18.09.1981
–
Tõnu Kaljuste
Riina Babitševa [Vanhanen]
–
–
–
–
–
–
Onegin
John Cranko (koreograaf-lavastaja), Jane Bourne (lavale seadnud)
John Cranko ballett Aleksandr Puškini ainetel
19.03.2015
–
Vello Pähn, Jüri Alperten, Kaspar Mänd
Thomas Mika (Saksamaa). Valguskunstnik: Steen Bjarke (Taani)
–
–
–
John Cranko
–
–
"Casanova"
Sulev Nõmmik
Muusikal 2 vaatuses
14.06.1981
–
Peeter Saul
Uno Kärbis
–
–
–
–
–
–
"Minu sõber Bunbury"
Udo Väljaots
Gerd Natschinski muusikal 3 vaatuses, 5 pildis
29.09.1970
–
Vallo Järvi
Uno Kärbis
–
–
–
–
–
–
"Võluflööt"
Arne Mikk
W.A. Mozarti ooper
17.04.1991
–
Eri Klas, Peeter Lilje, Jüri Alperten
Valeri Levental (Moskva)
–
–
–
–
–
–
"Andres ja Pearu"
Ants Lauter
Sõnalavastus
18.02.1938
–
–
Voldemar Haas
–
–
–
–
–
–
"Tseesar"
Priit Põldroos
M. Pagnoli näidend neljas vaatuses (13 pildis)
12.12.1937
–
–
Voldemar Haas
–
–
–
–
–
–
Pesa
Paul Pinna
André Mirabeau' komöödia kolmes vaatuses
02.02.1940
–
–
Voldemar Haas (dekoratsioonid), Silvia Leitu (kostüümid)
–
–
–
–
–
–
"Ettevaatust, värskelt värvitud!"
Harri Paris
R. Fauchois' näidend
23.05.1941
–
–
Voldemar Haas ja Fritz Matt (dekoratsioonid), Lydia Viidas (kostüümid)
–
–
–
–
–
–
"Rigoletto"
Paul Mägi
Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses
15.05.1968
–
Vallo Järvi, Neeme Järvi
Eldor Renter
–
–
–
–
Garibaldi Kivisalu
Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Võluflööt"
Paul Mägi
Wolfgang Amadeus Mozarti ooper 2 vaatuses
15.02.1964
–
Neeme Järvi, Vallo Järvi
Eldor Renter
–
–
–
–
Senta Ots
Marja Eskola (Pamina), Ayhan Baran (Sarastro), Elsa Spoorenberg (Pamina)
"President 1939"
Katri Aaslav-Tepandi
Dokumentaaldraama
16.02.2008
–
–
Krista Tool
–
–
Andres Pajumäe
–
–
Tõnu Tepandi (President Konstantin Päts), Eero Spriit (Johan Laidoner), Jüri Aarma (Kaarel Eenpalu), Katrin Saukas (Ülekuulaja)
"Roosikavaler"
–
Richard Straussi ooperi kontsertettekanne
07.11.2012
–
Vello Pähn
–
–
–
Anton Kulagin
–
–
Johanni van Oostrum (Vürstinna Marie), Michaela Selinger (Octavian), Manfred Hemm (Parun Ochs von Lerchenau), Valentina Farcas (Sophie)
Isand Tuutu ja salajane teatripööning
Kati Kivitar
Muusikaline lastelavastus
02.11.2021
–
–
Kati Kivitar
–
Kati Kivitar
Anton Kulagin
Kati Kivitar
–
Rauno Kaibiainen (Improteater Impeerium), Merilin Kirbits (Improteater Impeerium)
"Parsifal"
Nicola Raab (Saksamaa)
Richard Wagneri lavamüsteerium kolmes vaatuses
25.08.2011
–
–
Robert Innes Hopkins (Suurbritannia)
–
–
David Cunningham (Šotimaa)
–
–
Richard Decker (Parsifal), Roman Sadnik (Parsifal), Manfred Hemm (Gurnemanz), Richard Wiegold (Gurnemanz), Magdalena Anna Hofmann (Kundry), Irmgard Vilsmaier (Kundry), Eike Wilm Schulte (Amfortas), Martin Winkler (Klingsor), Koit Soasepp (Titurel)
"Giselle"
Mary Skeaping
Adolphe Adami ballett 2 vaatuses
07.04.2017
–
Vello Pähn, Lauri Sirp, Kaspar Mänd
David Walker (originaalkujundus, Inglismaa), Alex Lowde (kujunduse teostaja, Inglismaa)
–
–
David Richardson (Inglismaa)
–
–
–
"Lõbus lesk"
André Heller-Lopes
Operett
19.08.2021
–
Kaspar Mänd, Lauri Sirp
–
Renato Theobaldo
Sofia Di Nunzio
Gonzalo Cordova
Hedi Pundonen
–
–
"Manon Lescaut"
Andrejs Žagars
Giacomo Puccini ooper neljas vaatuses
04.11.2011
–
Jüri Alperten
–
Renate Lorence (Läti)
Kristina Pasternaka (Läti Rahvusooper)
Kevin Wyn Jones (Inglismaa)
–
–
Carlo Baricelli (Renato des Grieux), Mickael Spadaccini (Renato des Grieux), Taavi Tampuu (Seersant)
"Vaikivad monoloogid"
Toomas Edur
Toomas Eduri lühiballett
04.11.2016
–
–
Toomas Edur
–
–
Malle Valli
Toomas Edur
–
–
"Pilvede värvid"
Roman Baskin
Rasmus Puuri ooper Jaan Kruusvalli samanimelise näidendi ainetel
22.09.2017
–
Lauri Sirp, Kaspar Mänd
Ervin Õunapuu
–
Anu Lensment
Margus Vaigur (Endla Teater)
–
–
–
"Linnukaupleja"
Marko Matvere
Carl Zelleri operett
26.05.2017
–
Lauri Sirp
Kristi Leppik
–
–
Margus Vaigur (Pärnu Endla)
Marina Kesler
–
–