John Cranko (koreograaf-lavastaja), Jane Bourne (lavale seadnud)
John Cranko ballett Aleksandr Puškini ainetel
19.03.2015
–
Vello Pähn, Jüri Alperten, Kaspar Mänd
Thomas Mika (Saksamaa). Valguskunstnik: Steen Bjarke (Taani)
–
–
–
John Cranko
–
–
"Vaikivad monoloogid"
Toomas Edur
Toomas Eduri lühiballett
04.11.2016
–
–
Toomas Edur
–
–
Malle Valli
Toomas Edur
–
–
"Casanova"
Sulev Nõmmik
Muusikal 2 vaatuses
14.06.1981
–
Peeter Saul
Uno Kärbis
–
–
–
–
–
–
"Minu sõber Bunbury"
Udo Väljaots
Gerd Natschinski muusikal 3 vaatuses, 5 pildis
29.09.1970
–
Vallo Järvi
Uno Kärbis
–
–
–
–
–
–
"Võluflööt"
Arne Mikk
W.A. Mozarti ooper
17.04.1991
–
Eri Klas, Peeter Lilje, Jüri Alperten
Valeri Levental (Moskva)
–
–
–
–
–
–
"Tsaari mõrsja"
Juri Aleksandrov (Peterburi Kammerooper)
Nikolai Rimski-Korsakovi ooper
25.01.2019
–
Jüri Alperten, Kaspar Mänd
Viktor Gerasimenko (Moskva Novaja Opera)
–
–
Ritšard Bukin
Marina Kesler
–
–
"Tseesar"
Priit Põldroos
M. Pagnoli näidend neljas vaatuses (13 pildis)
12.12.1937
–
–
Voldemar Haas
–
–
–
–
–
–
"Andres ja Pearu"
Ants Lauter
Sõnalavastus
18.02.1938
–
–
Voldemar Haas
–
–
–
–
–
–
Pesa
Paul Pinna
André Mirabeau' komöödia kolmes vaatuses
02.02.1940
–
–
Voldemar Haas (dekoratsioonid), Silvia Leitu (kostüümid)
–
–
–
–
–
–
"Ettevaatust, värskelt värvitud!"
Harri Paris
R. Fauchois' näidend
23.05.1941
–
–
Voldemar Haas ja Fritz Matt (dekoratsioonid), Lydia Viidas (kostüümid)
–
–
–
–
–
–
"Barbara von Tisenhusen"
Arne Mikk
Eduard Tubina ooper 3 vaatuses, 9 pildis
22.06.1990
–
Peeter Lilje, Arvo Volmer
Eldor Renter
–
–
–
–
–
Ahti Männik (Jürgen), Jassi Zahharov (Jürgen)
"Eesti pidu"
Marko Matvere
Kontsertlavastus kahes vaatuses tantsu, sooja söögi ja kange joogiga
15.02.2018
–
Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp, Kaspar Mänd, Elmo Tiisvald
Kristel Linnutaja
–
–
Rasmus Rembel
Marina Kesler
–
Ain Anger
"Cyrano de Bergerac"
Neeme Kuningas
Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses epiloogiga
25.05.2005
–
–
–
–
–
–
–
–
Alfia Kamalova (Roxane)
"Käsikivi kosmosest"
Garmen Tabor
Olav Ehala ja Leelo Tungla muusikaline lastelavastus
23.07.2010
–
–
–
–
–
–
–
–
Anneliis Kits (Siri), Tuuli Rand (Siri), Ilja Massalov (Priidu), Kristo Ukanis (Priidu), Kadri-Liis Kukk (Piret), Marta Paklar (Piret), Maarja Aarma (Laura), Ingrid Rabi (Laura), Kaarel Kukk (Peeter), Ivo Rosenberg (Peeter), Lili Kirikal (Vaeslaps)
Padaemand
Hanno Kompus
Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses, 7 pildis
20.01.1934
–
–
–
–
–
–
–
–
Antanina Dambrauskaite (Liisa)
"Giselle"
Alla Šelest (Leningrad), Rafail Vagabov (Leningrad)
Adolphe Adami ballet 2 vaatuses
23.05.1975
–
Vallo Järvi
Kustav-Agu Püüman
–
–
–
–
–
Astrid Strüwer (Giselle), Jekaterine Maksimova (Giselle), Maris Liepa (Krahv Albert), Manola Acensio (Giselle), Hans Mayster (Albert), Lilla Partay (Giselle), Imre Dosza (Prints Albert), Margherita Parilla (Giselle), Salvatore Capozzi (Prints Albert)
"Manon Lescaut"
Andrejs Žagars
Giacomo Puccini ooper neljas vaatuses
04.11.2011
–
Jüri Alperten
–
Renate Lorence (Läti)
Kristina Pasternaka (Läti Rahvusooper)
Kevin Wyn Jones (Inglismaa)
–
–
Carlo Baricelli (Renato des Grieux), Mickael Spadaccini (Renato des Grieux), Taavi Tampuu (Seersant)
"Madama Butterfly"
Neeme Kuningas
Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses
23.10.1991
–
Peeter Lilje, Vello Pähn, Manlio Benzi (Itaalia)
Jaak Vaus
–
Ivo Nikkolo
–
–
–
Chieko Okabe (Butterfly), Pauletta de Vaughn (Butterfly), Irena Milkevićiute (Butterfly), Marina Meštšerjakova (Butterfly), Katja Trebeleva (Butterfly), Marjatta Airas (Butterfly), Jukka Salminen (Pinkerton), Solveig Raja (Butterfly)
"Tosca"
Udo Väljaots
Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses
13.12.1965
–
Vallo Järvi
–
–
Leida Klaus
–
–
–
Christiane Castelli (Tosca), Milkana Nikolova (Tosca), Alfredo Sadel (Cavaradossi), Magda Janculescu (Tosca), Eini Liukko-Vaara (Tosca), Veikko Tyrväinen (Cavaradossi), Aarne Vainio (Scarpia), Hannu Heikkilä (Kirikuteener), Jussi Jalas (dirigent)
"Luikede järv"
Vladimir Burmeister
Pjotr Tšaikovski ballett 4 vaatuses
03.02.1954
–
–
–
–
–
–
–
–
Claude Bessy, Attilio Labis
Aida
Marianne Mörck (Rootsi)
Giuseppe Verdi ooper kahes vaatuses
08.10.2004
–
–
–
–
–
–
–
–
Cynhtia Makris (Aida). Marina Šagutš (Aida). Roman Muravitski (Radames). Aleksander Gurets (Radames). Marianna Tarassova (Amneris). Angelina Švatška (Amneris)