Sündmus
Lavastaja
Žanr
4
Aeg/Esietendus
7
Muusikajuht
Dirigent
5
Kunstnik
6
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
3
Koreograaf
1
Liikumisjuht
2
Külalissolistid
"Kerjus üliõpilane" ["Kerjusüliõpilane"] Carl Millöckeri operett 3 vaatuses 16.01.1910
"Lõksutegija" ["Lõksupunuja"] Paul Pinna Franz Lehári operett 3 vaatuses 16.12.1909 Adalbert Wirkhaus
"Lõbus talupoeg" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 11.11.1909 Adalbert Wirkhaus Jaan Metua
"Korneville kellad" ["Corneville'i kellad"] Paul Pinna Robert Planquette'i operett 3 vaatuses 03.04.1909 Adalbert Wirkhaus
Alessandro Stradella Paul Pinna Friedrich von Flotow' ooper 3 vaatuses 06.02.1909 Adalbert Wirkhaus
"Robert ja Bertram" Paul Pinna G. Raederi laulumäng tantsudega 10.12.1908 Adalbert Wirkhaus
Öömaja Granada Paul Pinna Konradin Kreutzeri ooper 2 vaatuses 14.11.1908
"Öömaja Granadas" Paul Pinna Konradin Kreutzeri ooper 2 vaatuses 14.11.1908 Adalbert Wirkhaus Jaan Metua
"Nablotski karjäär" Paul Pinna Pilkenali, komöödia 4 vaatuses 08.10.1908
"Jongleur" Paul Pinna Emil Pohl'i laulumäng 4 vaatuses 23.01.1908 Otto Hermann
Mamsell Nitouche [Mam'zelle Nitouche] Paul Pinna [Florimond] Hervé' operett 4 vaatuses 28.11.1907 Otto Hermann
"Mu Leopold" Paul Pinna Adolph L'Arronge'i rahwatükk lauludega 22.09.1907 Otto Hermann
"Lootus õnnistuse peale" Paul Pinna Sõnalavastus 09.11.1906
Eesti Vabariik 100 Juubel
OPERAtsioon VOX Neeme Kuningas Koolitus
"Punamütsike" Auri Jürna Muusikaline lastelavastus 15.11.2019 Elmo Tiisvald - Illimar Vihmar Illimar Vihmar Illimar Vihmar Ritsard Bukin Allar Valge - Lydia Roos
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin] Aleksandr Viner Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis 30.04.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Aleksander Peek Natalie Mei Boris Blinov Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
"Lahutatud naine" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 20.04.1917 Raimund Kull [?] Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
"Rigoletto" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 15.05.1968 Vallo Järvi, Neeme Järvi Eldor Renter Garibaldi Kivisalu Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Trubaduur" Neeme Kuningas Ooper 03.02.2021 Arvo Volmer, Kaspar Mänd, Vello Pähn Anna Kontek Rasmus Rembel, Neeme Kuningas Hedi Pundonen Luc Robert, Silja Aalto, Monika-Evelin Liiv, Charlotte-Anne Shipley, Maria Berezovska, Dimitris Paksoglou
"Romeo ja Julia" Stephen Barlow Charles Gounod' ooper 20.09.2019 Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd Yannis Thavoris Yannis Thavoris Yannis Thavoris Matt Haskins Indrek Sammul (Eesti Draamateater) Nico Darmanin, Perrine Madoeuf, Valentin Dytiuk
"Macbeth" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 19.01.2001 Paul Mägi Aivo Välja, Jüri Alperten, Endel Nõgene Eldor Renter Airi Eras Juhani Rytkölä (Soome), assistent Tatjana Järvi Samsons Izjumovs (Macbeth), Ieva Viluma (Leedi Macbeth), Sigute Stonyté (Leedi Macbeth), Cynthia Makris (Leedi Macbeth), Raimo Sirkiä (Macduff)
"Lucia di Lammermoor" Arne Mikk Gaetano Donizetti ooper 3 vaatuses 30.12.1984 Eri Klas Paul Mägi Eldor Renter Mait Agu
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)