Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
2
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
1
Valguskunstnik
Koreograaf
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Sipsik ja vana aja asjad" Kati Kivitar Katri Rebase muusikaline lastelavastus Eno Raua „Sipsiku“ ainetel 16.11.2016 Helikujundus: Raido Linkmann (NO99) Kunstnik: Kati Kivitar, video: Peeter Ritso Malle Valli
"Vaikivad monoloogid" Toomas Edur Toomas Eduri lühiballett 04.11.2016 Toomas Edur Malle Valli Toomas Edur
"Linnukaupleja" Marko Matvere Carl Zelleri operett 26.05.2017 Lauri Sirp Kaspar Mänd, Vello Pähn Kristi Leppik Margus Vaigur (Endla Teater) Marina Kesler Reigo Tamm (Teater Vanemuine), Argo Aadli (Tallinna Linnateater), Terje Pennie (Ugala Teater)
"Pilvede värvid" Roman Baskin Rasmus Puuri ooper Jaan Kruusvalli samanimelise näidendi ainetel 22.09.2017 Lauri Sirp, Kaspar Mänd Ervin Õunapuu Anu Lensment Margus Vaigur (Endla Teater)
"Linnukaupleja" Marko Matvere Carl Zelleri operett 26.05.2017 Lauri Sirp Kristi Leppik Margus Vaigur (Pärnu Endla) Marina Kesler
"Sevilla habemeajaja" Georg Malvius Gioacchino Rossini koomiline ooper kahes vaatuses 23.02.1994 Vello Pähn, Jüri Alperten Lars-Erik Lindén Mathias Clason Mats Lyberg Tomi Kuusisto (Almaviva), Taisto Noor (Figaro), Taimo Toomast (Figaro)
"Tuhkatriinu" Michiel Dijkema (Holland) Gioacchino Rossini koomiline ooper kahes vaatuses 10.11.2006 Arvo Volmer Claudia Damm (Saksamaa) Michiel Dijkema, Bas Berensen Teele Jõks (Angelina, Tisbe), Annely Peebo (Angelina), Annaliisa Pillak (Angelina), Kestutis Alcauskis (don Ramiro), Juhan Tralla (don Ramiro), Taavi Tampuu (Dandini), Jouni Kokora (don Magnifico)
"Wilhelm Tell" Gioacchino Rossini ooper kahe vaheajaga 12.12.2008 Arvo Volmer Neeme Jõe Mario Zeffiri (Arnold Melcthal)
Rigoletto Neeme Kuningas Giuseppe Verdi ooper 09.11.2007 Arvo Volmer Arvo Volmer, Jüri Alperten, Erki Pehk, Lauri Sirp Kustav-Agu Püüman Neeme Jõe Hannu Niemelä (Rigoletto), Bernarda Bobro (Gilda), Kädy Plaas (Gilda), Irina Dubrovskaja (Gilda), Kristine Gailite (Gilda), Sirkka Lampimäki (Gilda), Rosanna Savoia (Gilda), Rame Lahaj (Mantua hertsog), Dmyto Popov (Mantua hertsog),
"Maskiball" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses 13.02.2009 Arvo Volmer Eri Klas, Jüri Alperten, Mihhail Gerts Ralf Forsström (Soome) Neeme Jõe Oksana Titova [Tralla] Senol Talinli (Kuningas), Merle Silmato (Ulrica), Taavi Tampuu (Silvano)
"Tosca" Raimundas Banionis (leedu) Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 13.05.2005 Arvo Volmer Jüri Alperten Sergejus Bocullo (Leedu) Neeme Jõe Tatjana Järvi Oksana Dyka (Tosca), Julia Semjonova (Tosca), Pille Lill (Tosca), Algirdas Janutas (Cavaradossi), Badri Maisuradze (Cavaradossi), Sergei Leiferkus (Scarpia)
"Boheem" Ran Arthur Braun Giacomo Puccini ooper neljas vaatuses 29.10.2010 Arvo Volmer Jüri Alperten, Mihhail Gerts, Risto Joost, Viktor Ploskina (Valgevene), Lauri Sirp Ran Arthur Braun, Ricardo Gallino (Itaalia) Elo Soode Neeme Jõe Liisi Kasenõmm (Mimi),Tatiana Lisnic (Mimi), Adam Diegel (Rodolfo), Giordano Luca (Rodolfo), George Oniani (Rodolfo), Luc Robert (Rodolfo), Gregory Warren (Rodolfo), Taimo Toomast (Benoit), Roman Chervinko (Rodolfo), Gints Sterinovics (Tolliametnik)
"Puritaanid" Bellini ooperi kontsertettekanne 16.03.2007 Manlio Benzi (Itaalia) Neeme Jõe Mario Zeffiri, Bernarda Bobro
"Boriss Godunov" Neeme Kuningas Mussorgski ooper 27.04.2001 Paul Mägi Jüri Alperten, Aivo Väälja Anna Kontek (Soome) Marina Sokolova (Venemaa), Anna Konterk (Soome) Philippe Mombellet (Prantsusmaa) Julia Botvina (Fjodor), Maila Plooman (Fjodor), Katrin Pintsaar (Ksenja), Jan Oja (Grigori/Jurodivõi), Jekaterina Gubanova (Marina Mniszek), Carmen Puis (kõrtsiperenaine), Juhan Tralla (Jurodivõi), Märt Jakobson (Pristav kõrtsis)
"Salome" Francoise Terrone, Philippe Godefroid Richard Straussi ooper 2 vaatuses 03.03.2000 Paul Mägi Jüri Alperten Philippe Godefroid (Prantsusmaa) Francoise Terrone Philippe Mombellet, Francoise Terrone, Philippe Godefroid (Prantsusmaa) Tatjana Järvi Ieva Kepe (Salome)
"Katariina I" Toomas Edur Toomas Eduri ballett Tauno Aintsi muusikale 15.03.2018 Jüri Alperten, Vello Pähn Liina Keevallik Rasmus Rembel
"Buratino" Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater) Olav Ehala muusikal 26.05.2018 Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Andres Kaljuste Triinu Pungits Triinu Pungits Rasmus Rembel Kristin Murula, Villiko Kruuse Karmo Nigula (Eesti Draamateater)
"Operetikuningas Imre Kálmán" Jaak Jõekallas Kontsertlavastus Imre Kálmáni elust ja loomingust 09.01.2019 Lauri Sirp, Jüri Alperten Reili Evart Reili Evart Ülle Kogerman Rasmus Rembel Hedi Pundonen
"Figaro pulm" Marco Gandini (Itaalia) Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 03.02.2017 Risto Joost, Vello Pähn, Lauri Sirp Maria Rossi Franchi (Itaalia), Andrea Tocchio (Itaalia) Simona Morresi (Itaalia) Rasmus Rembel Marge Ehrenbusch (Tantsupööning) Jevgeni Chrebtov (Figaro), Elina Shimkus (Susanna), Marie Fajtova (Krahvinna)
"Eesti pidu" Marko Matvere Kontsertlavastus kahes vaatuses tantsu, sooja söögi ja kange joogiga 15.02.2018 Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp, Kaspar Mänd, Elmo Tiisvald Kristel Linnutaja Rasmus Rembel Marina Kesler Ain Anger
"Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood" Uku Uusberg (Eesti Draamateater) Muusikalavastus 14.12.2017 Hirvo Surva Kaspar Jancis Ritšard Bukin Märt Agu
"Tsaari mõrsja" Juri Aleksandrov (Peterburi Kammerooper) Nikolai Rimski-Korsakovi ooper 25.01.2019 Jüri Alperten, Kaspar Mänd Viktor Gerasimenko (Moskva Novaja Opera) Ritšard Bukin Marina Kesler
"Tramm nimega Iha" Nancy Meckler (Ameerika Ühendriigid/Suurbritannia) Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa ballett Tennessee Williamsi samanimelise näidendi ainetel 04.11.2017 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Niki Turner (Suurbritannia) Tim Mitchell (Suurbritannia)