Sündmus
3
Lavastaja
Žanr
7
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
4
Kunstnik
2
Lavakujundus
6
Kostüümikunstnik
1
Valguskunstnik
Koreograaf
5
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Boheem" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 27.05.1977 Kirill Raudsepp Eldor Renter
"Madame Butterfly" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 14.10.1963 Neeme Järvi Lembit Roosa Mieko Takidzava (Butterfly), Liljana Molnar-Talajic (Butterfly), Milkana Nikolova (Butterfly), Lucia Stanescu (Butterfly)
"Verine pulm" Udo Väljaots Sandor Szokolay ooper 3 vaatuses, 7 pildis 31.03.1971 Kirill Raudsepp Lembit Roosa Udo Väljaots Erzsebet Komlossy (Ema), Erzsebet Hazy (Mõrsja), Andras Farago (Leonardo)
"Cyrano de Bergerac" Udo Väljaots Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses 02.07.1976 Eri Klas, Peeter Lilje Lembit Roosa
"Minu sõber Bunbury" Udo Väljaots Gerd Natschinski muusikal 3 vaatuses, 5 pildis 29.09.1970 Vallo Järvi Uno Kärbis
"Elina surm" Väinö Sola (Soome) Oskar Merikanto ooper 4 vaatuses 22.11.1927 Juhan Aavik Albert Vahtram [Vahtramäe] Olga Oboljaninova-Krümmer
"Kusagil lõunas" Valter Luts Egon Kemény operett 3 vaatuses 11.02.1958 Ellu Puudist (Jutka)
"Mariza" Valter Luts Imre Kalmani operett 3 vaatuses 29.05.1959 Vallo Järvi
"Bajadeer" Valter Luts Imre Kálmáni operett 3 vaatuses 29.03.1957 dirigent Vallo Järvi Uno Kärbis (lavakujundus), Leida Klaus (kostüümid) Ellu Puudist (Mariette)
Sibelius 150 ja Kuldne klassika: Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester Vello Pähn (dirigent) 19.02.2015
"West Side Story" Vello Rummo Muusikal 2 vaatuses 30.12.1964 Vallo Järvi Eri Klas Lembit Roosa Peep Seppik (Riff), Uno Vark (Riff), Rudolf Allabert (Löömamees), Kalev Tammin (Rüblik), Tõnu Tamm (Väike John), Peep Seppik (Diisel), Uno Vark (Diisel), Tõnu Mikk (Linalakk), Kalju Komissarov (Tiiger), Milvi Jõe (Velma), Ivi Lepik (Graziella)
"Raimonda" Viktor Päri Aleksandr Glazunovi ballett 3 vaatuses 21.09.1957 dirigent Vallo Järvi Eldor Renter
"Uinuv kaunitar" Viktor Päri Pjotr Tšaikovski ballett 3 vaatuses 31.12.1962 Kirill Raudsepp Lembit Roosa (dekoratsioonid), Leida Klaus (kostüümid)
"Coppélia" Viktorina Krigher [Kriger] Léo Delibes'i ballett kahes vaatuses 28.09.1922 Arkadius Krull Albert Vahtramäe Grigori Pošedajev (Moskva Suur Teater)
Cardillac Vilppu Kiljunen Paul Hindemithi ooper 14.05.2015
"Luikede järv" Vladimir Burmeister Pjotr Tšaikovski ballett 4 vaatuses 03.02.1954 Claude Bessy, Attilio Labis
Così fan tutte Walter Sutcliffe Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 2 vaatuses Lorenzo da Ponte libretole 17.10.2009
"Carmen" Walter Sutcliffe (Inglismaa) Georges Bizet' ooper Henri Meilhaci ja Ludovic Halévy libretole 26.05.2011 Katarina Bradic (Carmen), Stella Grigorjan (Carmen), Valter Borin (Don José), Fulvio Oberto (Don José), Luc Robert (Don José), Mickael Spadaccini (Don José), Michael Wade Lee (Don José), Elina Volkmane (Micaela), Simo Breede (Dancaire)
Rinaldo William Relton Georg Friedrich Händeli ooper 18.09.2014
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
"Halka" Franciszek Freszel Stanislaw Moniuszko ooper 4 vaatuses 13.02.1937 Raimund Kull Albert Vahtram Karin Siim-Juse
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin] Aleksandr Viner Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis 30.04.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Aleksander Peek Natalie Mei Boris Blinov Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
Rahutu õnn Paul Mägi Juri Miljutini operett 4 vaatuses proloogiga 08.11.1949 Vallo Järvi Aleksander Peek Leida Klaus Valve Ehala (Nataša), Viktor Taimre (Andrei)
"Dolly" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Hugo Hirschi operett 3 vaatuses 10.05.1931 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat. Mey [Natalie Mei]
"Modell" Alfred Sällik Franz von Suppé operett 3 vaatuses 13.01.1927 Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Robert Rood