Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
2
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
1
Valguskunstnik
Koreograaf
3
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Mamselle Nitouche" ["Mam´zelle Nitouche"] Paul Pinna Hervé operett 3 vaatuses 17.11.1916 Raimund Kull
"Sabiini naiste röövimine" Ants Lauter Sõnalavastus 14.05.1922
"Cyrano de Bergerac" Udo Väljaots Eino Tambergi romantiline ooper 3 vaatuses 02.07.1976 Eri Klas, Peeter Lilje Lembit Roosa
"Hoffmanni lood" Neeme Kuningas Jacques Offenbachi fantastiline ooper 3 vaatuses proloogi ja epiloogiga 17.01.1988 Paul Mägi Jüri Alperten Tõnu Virve Jukka Salminen (Hoffmann)
"Puhastustuli" Hanno Kompus Sõnalavastus 05.01.1933 Aleksander Tuurand
"Kean" Paul Pinna Sõnalavastus 18.02.1916
"Äpardunud pulmaöö" Paul Pinna Sõnalavastus 07.12.1928
"Eeljuurdlus" Harry Paris Näidend viies vaatuses 07.04.1933 Aleksander Tuurand
"Kalevite kange poega" Tiit Härm Eugen Kapi ballett 2 vaatuses, 6 pildis 01.05.1986 Paul Mägi Jüri Alperten Tõnu Virve
"Hurraa - poiss" Paul Pinna Sõnalavastus 04.05.1928
"Figaro pulm" Arne Mikk Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 15.05.1976 Vallo Järvi Lembit Roosa
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas" MIMi ooper Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöös 19.01.2018 Kaspar Mänd
"Aken orkestrimaailma" Mart Mikk Teatriseiklus orkestri ja Georg Udukübaraga 08.04.2018 Toomas Edur
"Balletiõhtu. Eesti ballett 100" Tiit Helimets, Eve Mutso, Jevgeni Grib Lühiballetid "Lõng", "Kaja" ja "Valgus aknas" 08.11.2018
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
"Lahutatud naine" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 20.04.1917 Raimund Kull [?] Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
"Rigoletto" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 15.05.1968 Vallo Järvi, Neeme Järvi Eldor Renter Garibaldi Kivisalu Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Lucia di Lammermoor" Arne Mikk Gaetano Donizetti ooper 3 vaatuses 30.12.1984 Eri Klas Paul Mägi Eldor Renter Mait Agu
"Evangeelimees" ["Evangeeliumimees"] Hanno Kompus Wilhelm Kienzli ooper 2 vaatuses 01.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mustlase parun" ["Mustlasparun"] Hanno Kompus Johann Straussi operett kolmes vaatuses 04.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"] Hanno Kompus Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses 29.08.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mignon" Hanno Kompus Ambroise Thomas' ooper 3 vaatuses 10.05.1927 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Sevilla habemeajaja" Hanno Kompus Gioacchino Rossini ooper 3 vaatuses 23.10.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Teresina" Alfred Sällik Oscar Strausi operett 3 vaatuses 09.09.1926 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Kollane jakk" Alfred Sällik Franz Lehari operett 3 vaatuses 10.12.1925 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei