Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
4
Dirigent
Kunstnik
2
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
1
Valguskunstnik
Koreograaf
3
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Mustlasparun" Endrik Kerge Johann Straussi operett 3 vaatuses 26.03.1993 Tarmo Leinatamm, Arvo Volmer Georg Sander Mikko Pulkkinen (Sàndor Barinkay)
"Teatridirektor" Ago-Endrik Kerge Wolfgang Amadeus Mozarti komöödia muusikaga 1 vaatuses 18.09.1981 Tõnu Kaljuste Riina Babitševa [Vanhanen]
"Sel ööl" ("Oklahoma") Sulev Nõmmik Muusikalide põimiku 2. osa 17.11.1976 Ülo Raudmäe Aime Unt
"Sel ööl" ("Hallo, Dolly!") Sulev Nõmmik Muusikalide põimik 3 osas 17.11.1976 Ülo Raudmäe Aime Unt
"Pipi Pikksukk" Sulev Nõmmik Muusikal 3 vaatuses 31.10.1969 Ülo Raudmäe, Avo Ots, Tarmo Leinatamm Agu Püüman
"Antonius ja Kleopatra" Igor Tšernõšov (Venemaa) Eduard Lazarevi ballett 3 vaatuses 17.11.1975 Vallo Järvi Enar Stenberg (Moskva) Vassili Ostrovski (Antonius)
"Aida" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 28.11.1964 Neeme Järvi Vallo Järvi Eldor Renter Ballettmeister: Mai Murdmaa Milkana [Mimi] Nikolova (Aida), Tamara Milaškina (Aida), Zenaida Pally (Amneris), Gabriella Dery (Aida), Hannu Heikkilä (Vaarao), Maiju Kuusoja (Amneris), Marja Tyrkkö (Aida), Pekka Nuotio (Radames), Aarne Vainio (Ramfis), Harri Nikkonen (Amonasro)
"Jevgeni Onegin" Paul Mägi Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses 16.04.1966 Vallo Järvi Dekoratsioonid ja kostüümid: Eldor Renter Jevgeni Kibkalo (Onegin), Tamara Milaškina (Tatjana), Tamara Sorokina (Tatjana), Aleksei Maslennikov (Lenski), Aleksei Bolšakov (Onegin), Wladyslaw Malczewski (Onegin), Teodora Lucaciu (Tatjana), Radmila Bakoćević (Tatjana)
"Minu sõber Bunbury" Udo Väljaots Gerd Natschinski muusikal 3 vaatuses, 5 pildis 29.09.1970 Vallo Järvi Uno Kärbis
"Tütarlaps kuldsest läänist" Paul Mägi Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 02.11.1963 Vallo Järvi Leida Klaus Karlis Žarins (Dick Johnson)
"Tosca" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 13.12.1965 Vallo Järvi Leida Klaus Christiane Castelli (Tosca), Milkana Nikolova (Tosca), Alfredo Sadel (Cavaradossi), Magda Janculescu (Tosca), Eini Liukko-Vaara (Tosca), Veikko Tyrväinen (Cavaradossi), Aarne Vainio (Scarpia), Hannu Heikkilä (Kirikuteener), Jussi Jalas (dirigent)
"Maailma loomine" Natalia Kassatkina, Vladimir Vassiljov Andre Petrovi ballett 3 vaatuses 16.10.1976 Vallo Järvi Kustav-Agu Püüman
"Mariza" Valter Luts Imre Kalmani operett 3 vaatuses 29.05.1959 Vallo Järvi
"Giselle" Alla Šelest (Leningrad), Rafail Vagabov (Leningrad) Adolphe Adami ballet 2 vaatuses 23.05.1975 Vallo Järvi Kustav-Agu Püüman Astrid Strüwer (Giselle), Jekaterine Maksimova (Giselle), Maris Liepa (Krahv Albert), Manola Acensio (Giselle), Hans Mayster (Albert), Lilla Partay (Giselle), Imre Dosza (Prints Albert), Margherita Parilla (Giselle), Salvatore Capozzi (Prints Albert)
"Figaro pulm" Arne Mikk Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper 15.05.1976 Vallo Järvi Lembit Roosa
"Jevgeni Onegin" Paul Mägi Pjotr Tšaikovski lüürilised stseenid 3 vaatuses 25.05.1972 Vallo Järvi, Endel Nõgene Eldor Renter Galina Kalinina (Tatjana), Larissa Ševtsenko (Tatjana), Aleksandr Nenadovski (Onegin), Vladimir Atlantov (Lenski), Makvala Kasrašvili (Tatjana), Erszebet Hazy (Tatjana), Külliki Nuut (Tatjana), Solveig Raja (Tatjana), Sirje Villems (Olga)
"Luikede järv" Svetlana Ivanova Pjotr Tšaikovski ballett 4 vaatuses 18.09.1967 Eri Klas Vallo Järvi, Kirill Raudsepp Eldor Renter, Soomes Seppo Nurmimaa kujundus Liliana Cosi (Odette / Ottilie), Valentina Ganibalova (Odette / Ottilie), Anatoli Nisnevitš (Prints Ziegfried), Gabriela Komleva (Odette / Ottilie), Sergei Vikulov (Prints Ziegfried)
Rahvusooper Estonia Moskvas Helikon-Operas Külalisesinemised 14.10.2016 Vello Pähn
"Jevgeni Onegin" Neeme Kuningas Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses 21.03.1986 Vello Pähn, Endel Nõgene Eldor Renter Vladimir Okun (Onegin), Kioko Hirata (Tatjana), Samsons Izjumovs (Onegin), Larissa Ševtšenko (Tatjana), Valeri Lebed (Onegin), Anatoli Duda (Lenski), Vladimir Tšernov (Onegin), Jorma Hynninen (Onegin), Janis Sprogis (Lenski), Solveig Raja (Tatjana)
Onegin John Cranko (koreograaf-lavastaja), Jane Bourne (lavale seadnud) John Cranko ballett Aleksandr Puškini ainetel 19.03.2015 Vello Pähn, Jüri Alperten, Kaspar Mänd Thomas Mika (Saksamaa). Valguskunstnik: Steen Bjarke (Taani) John Cranko
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
"Lahutatud naine" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 20.04.1917 Raimund Kull [?] Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
"Rigoletto" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 15.05.1968 Vallo Järvi, Neeme Järvi Eldor Renter Garibaldi Kivisalu Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Lucia di Lammermoor" Arne Mikk Gaetano Donizetti ooper 3 vaatuses 30.12.1984 Eri Klas Paul Mägi Eldor Renter Mait Agu
"Evangeelimees" ["Evangeeliumimees"] Hanno Kompus Wilhelm Kienzli ooper 2 vaatuses 01.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei