Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
4
Kunstnik
1
Lavakujundus
2
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
3
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Bajadeer" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 04.11.1924 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Albert Vahtramäe skitsede järgi Olga Oboljaninova-Krümmer
"Kollane jakk" Alfred Sällik Franz Lehari operett 3 vaatuses 10.12.1925 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Evangeelimees" ["Evangeeliumimees"] Hanno Kompus Wilhelm Kienzli ooper 2 vaatuses 01.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mustlase parun" ["Mustlasparun"] Hanno Kompus Johann Straussi operett kolmes vaatuses 04.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"] Hanno Kompus Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses 29.08.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mignon" Hanno Kompus Ambroise Thomas' ooper 3 vaatuses 10.05.1927 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Sevilla habemeajaja" Hanno Kompus Gioacchino Rossini ooper 3 vaatuses 23.10.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Teresina" Alfred Sällik Oscar Strausi operett 3 vaatuses 09.09.1926 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"No, no, Nanette" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Vincent Youmansi operett 3 vaatuses 16.05.1929 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer, moeateljee "Bato", M. Andreeseni rätsepaäri
"Adieu Mimi" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Ralph Benatzky operett 3 vaatuses 21.02.1928 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer, rätsepaäri M. Andreesen
"Roxy ja tema imemeeskond" Agu Lüüdik Paul Abrahami [Pál Ábrahám] operett 3 vaatuses, 9 pildis 17.02.1940 Verner Nerep, Tiiu Targama Silvia Leitu Boris Blinoff [Blinov]
"Kuradiratsur" Agu Lüüdik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 16.05.1940 Raimund Kull Albert Vahtramäe Silvia Leitu Valli Kuurma
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
"Halka" Franciszek Freszel Stanislaw Moniuszko ooper 4 vaatuses 13.02.1937 Raimund Kull Albert Vahtram Karin Siim-Juse
Rahutu õnn Paul Mägi Juri Miljutini operett 4 vaatuses proloogiga 08.11.1949 Vallo Järvi Aleksander Peek Leida Klaus Valve Ehala (Nataša), Viktor Taimre (Andrei)
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin] Aleksandr Viner Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis 30.04.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Aleksander Peek Natalie Mei Boris Blinov Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
"Dolly" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Hugo Hirschi operett 3 vaatuses 10.05.1931 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat. Mey [Natalie Mei]
"Modell" Alfred Sällik Franz von Suppé operett 3 vaatuses 13.01.1927 Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Robert Rood
"Alice imedemaal" Gianluca Schiavoni Ballett 29.11.2019 Kaspar Mänd, Risto Joost, Lauri Sirp Andrea Tocchio Simona Morresi, Annamari Ruocco Valerio Tiberi Gianluca Schiavoni
"Don Giovanni" ehk "Karistatud patune" Neeme Kuningas Wolfgang Amadeus Mozarti ooper 2 vaatuses 03.06.1999 Eri Klas Jüri Alperten, Olari Elts, Aivo Välja Anna Kontek (Soome) Anna Kontek (Soome) Esko Suhonen (Soome) Aleksandrs Antonenko (don Ottavia), Irena Zelenkauskaite (donna Elvira), Taimo Toomast (don Giovanni), Kristjan Mõisnik (Leporello), Mihhail Kolelišvili (Leporello), Laimonas Pautienius (don Giovanni), Asta Krikšciunaite (donna Elvira)
"Boriss Godunov" Neeme Kuningas Mussorgski ooper 27.04.2001 Paul Mägi Jüri Alperten, Aivo Väälja Anna Kontek (Soome) Marina Sokolova (Venemaa), Anna Konterk (Soome) Philippe Mombellet (Prantsusmaa) Julia Botvina (Fjodor), Maila Plooman (Fjodor), Katrin Pintsaar (Ksenja), Jan Oja (Grigori/Jurodivõi), Jekaterina Gubanova (Marina Mniszek), Carmen Puis (kõrtsiperenaine), Juhan Tralla (Jurodivõi), Märt Jakobson (Pristav kõrtsis)
"Don Carlo" Neeme Kuningas Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 10.11.2000 Paul Mägi Jüri Alperten Anna Kontek (Soome), Neeme Kuningas Kustav-Agu Püüman Esko Suhonen (Soome) Asta Krikšciunaite (Elisabetta)
"Hoffmanni lood" Paul Mägi Jacques Offenbachi ooper 3 vaatuses 28.12.1957 Priit Nigula Eldor Renter Eldor Renter Endel Ani (Hoffmann)
"Luikede järv" Tiit Härm Pjotr Tšaikovski ballett 4 vaatuses 28.11.2002 Arvo Volmer Aivo Välja Eldor Renter Eldor Renter Airi Eras Tiit Härm
"Maskiball" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses 26.03.1961 Vallo Järvi Eldor Renter Eldor Renter Senta Ots Andrzei Hiolski (Réne), Jordan Znamenev (Gustav III), Ladislau Konya (Réne), Christiane Castelli (Amelia), Wladyslaw Malczewski (Réne), Gré Brouwenstijn (Amelia)