2
Sündmus
Lavastaja
3
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
4
Dirigent
5
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
1
Valguskunstnik
Koreograaf
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Boheem" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 27.05.1977 Kirill Raudsepp Eldor Renter Miliza Zećević (Mimi). Atsuko Azume (Mimi)
"Boccaccio" Hanno Kompus Franz von Suppé operett 3 vaatuses 08.10.1929 Raimund Kull Albert Vahtramäe Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Blond ingel" Alfred Sällik Robert Winterbergi operett 3 vaatuses 09.01.1923 Arkadius Krull Albert Vahtramäe
"Barbara von Tisenhusen" Arne Mikk Eduard Tubina ooper 3 vaatuses, 9 pildis 22.06.1990 Peeter Lilje, Arvo Volmer Eldor Renter Ahti Männik (Jürgen), Jassi Zahharov (Jürgen)
"Balletiõhtu. Eesti ballett 100" Tiit Helimets, Eve Mutso, Jevgeni Grib Lühiballetid "Lõng", "Kaja" ja "Valgus aknas" 08.11.2018
"Balleti-õhtu": "Divertisment", "Paan võsas" Rahel Olbrei Balletiõhtu 10.12.1929 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Bajadeer" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Imre Kálmáni operett kolmes vaatuses 25.04.1936 Verner Nerep Aleksander Tuurand Lydia Viidas
"Bajadeer" Valter Luts Imre Kálmáni operett 3 vaatuses 29.03.1957 dirigent Vallo Järvi Uno Kärbis (lavakujundus), Leida Klaus (kostüümid) Ellu Puudist (Mariette)
"Bajadeer" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 04.11.1924 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Albert Vahtramäe skitsede järgi Olga Oboljaninova-Krümmer
"Attila" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 2 vaatuses 25.12.1976 Eri Klas, Peeter Lilje Eldor Renter Matyas Eugen, Ladislau Fogel, Agneta Kriza, Lina Levtšenko (Odabella), Kim Bazarsadajev (Attila), Jevgeni Nesterrenko (Attila)
"Arthur ja Anna" Theodor Altermann Sõnalavastus 25.08.2013
"Armas Augustin" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 12.09.1912 Raimund Kull
"Armas Augustin" Alfred Sällik Leo Falli operett 3 vaatuses 20.01.1920 Raimund Kull
"Arm lumes" Alfred Sällik Ralph Benatxky operett 3 vaatuses 15.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Lilian Looring
"Äpardunud pulmaöö" Paul Pinna Sõnalavastus 07.12.1928
"Antonius ja Kleopatra" Igor Tšernõšov (Venemaa) Eduard Lazarevi ballett 3 vaatuses 17.11.1975 Vallo Järvi Enar Stenberg (Moskva) Vassili Ostrovski (Antonius)
"Anna Karenina" Jurijus Smoriginas (Leedu) Rodion Štšedrini ballett (lüürilised stseenid) 2 vaatuses 20.04.2000 Jüri Alperten Aivo Välja Lavakujundus ja valgus: Ivars Noviks (Läti), kostüümid: Juozas Statkevićius (Leedu) Edvardas Smalakys (Vronski)
"Anna Bolena" Donizetti ooperi kontsertettekanne 12.11.2016 Arvo Volmer Tatiana Lisnic, Oksana Volkova, Juhan Tralla
"Andres ja Pearu" Ants Lauter Sõnalavastus 18.02.1938 Voldemar Haas
"American girl" ["Ameeriklanna"] Alfred Sällik Kurt Zorligi operett 3 vaatuses 23.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Daamidel teatri töökojast Olga Oboljaninova Krümmer, härradel A. Sällikul ja A. Lüdigil M. Andreeseni rätsepaärist Robert Rood
"Ameerika Kristus" Hugo Laur Komöödia neljas vaatuses 10.03.1926 Albert Vahtramäe
"Alpi roos" Alfred Sällik Franz Lehári operett 3 vaatuses 25.10.1921 Raimund Kull Albert Vahtramäe
"Aken orkestrimaailma" Mart Mikk Teatriseiklus orkestri ja Georg Udukübaraga 08.04.2018 Toomas Edur
"Aida" Karl Noorlein [Jungholz] Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses 01.02.1923 Artur Kapp Albert Vahtramäe
"Aida" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 28.11.1964 Neeme Järvi Vallo Järvi Eldor Renter Ballettmeister: Mai Murdmaa Milkana [Mimi] Nikolova (Aida), Tamara Milaškina (Aida), Zenaida Pally (Amneris), Gabriella Dery (Aida), Hannu Heikkilä (Vaarao), Maiju Kuusoja (Amneris), Marja Tyrkkö (Aida), Pekka Nuotio (Radames), Aarne Vainio (Ramfis), Harri Nikkonen (Amonasro)