Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
5
Kunstnik
2
Lavakujundus
4
Kostüümikunstnik
1
Valguskunstnik
Koreograaf
3
Liikumisjuht
Külalissolistid
Müüdud mõrsja Ferdinand Pujman (Praha Riigiooper) Bedřich Smetana koomiline ooper 3 vaatuses 21.10.1937 Raimund Kull Voldemar Haas Frant. Kysela kavandite järgi (dekoratsioonid), Karin Siim-Juse Frant. Kysela kavandite järgi (kostüümid) Gerd Neggo
"Ettevaatust, värskelt värvitud!" Harri Paris R. Fauchois' näidend 23.05.1941 Voldemar Haas ja Fritz Matt (dekoratsioonid), Lydia Viidas (kostüümid)
Mustlasparun Agu Lüüdik (lavastusplaan) Johann Straussi operett 3 vaatuses, 5 pildis 18.05.1948 Tiiu Targama Voldemar Haas ja Lembit Rosa (Roosa); Leida Klaus, Lembit Rosa (kostüümid)
"Lendav hollandlane" Pamela Recinella Richard Wagneri ooper 22.09.2016 Dirigendid: Vello Pähn, Jüri Alpereten, Kaspar Mänd Yannis Thavoris Daniel Kirspuu
"Mariza" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett kolmes vaatuses 17.03.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand "Theater an der Wieni" eskiiside järgi Wiini Riigiooperi ballettmeistri Franz Baueri koreograafia järele seadnud Alfred Sällik, Robert Rood, Lilian Looring
"Preili" Ants Lauter Komöödia kolmes vaatuses 29.03.1936 Aleksander Tuurand Arne Mõtus
"American girl" ["Ameeriklanna"] Alfred Sällik Kurt Zorligi operett 3 vaatuses 23.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Daamidel teatri töökojast Olga Oboljaninova Krümmer, härradel A. Sällikul ja A. Lüdigil M. Andreeseni rätsepaärist Robert Rood
"Jevgeni Onegin" Paul Mägi Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses 16.04.1966 Vallo Järvi Dekoratsioonid ja kostüümid: Eldor Renter Jevgeni Kibkalo (Onegin), Tamara Milaškina (Tatjana), Tamara Sorokina (Tatjana), Aleksei Maslennikov (Lenski), Aleksei Bolšakov (Onegin), Wladyslaw Malczewski (Onegin), Teodora Lucaciu (Tatjana), Radmila Bakoćević (Tatjana)
"Tasuleegid" Paul Mägi Ooper 3 vaatuses, 6 pildis 22.07.1956 Kirill Raudsepp Eldor Renter Eldor Renter Endel Ani (Neeme), Lehte Mark (Saima), Evald Tordik (Mehis)
"Coppélia" Viktorina Krigher [Kriger] Léo Delibes'i ballett kahes vaatuses 28.09.1922 Arkadius Krull Albert Vahtramäe Grigori Pošedajev (Moskva Suur Teater)
"Madama Butterfly" Neeme Kuningas Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 23.10.1991 Peeter Lilje, Vello Pähn, Manlio Benzi (Itaalia) Jaak Vaus Ivo Nikkolo Chieko Okabe (Butterfly), Pauletta de Vaughn (Butterfly), Irena Milkevićiute (Butterfly), Marina Meštšerjakova (Butterfly), Katja Trebeleva (Butterfly), Marjatta Airas (Butterfly), Jukka Salminen (Pinkerton), Solveig Raja (Butterfly)
"Tütarlaps kuldsest läänist" Paul Mägi Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 02.11.1963 Vallo Järvi Leida Klaus Karlis Žarins (Dick Johnson)
"Tosca" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 13.12.1965 Vallo Järvi Leida Klaus Christiane Castelli (Tosca), Milkana Nikolova (Tosca), Alfredo Sadel (Cavaradossi), Magda Janculescu (Tosca), Eini Liukko-Vaara (Tosca), Veikko Tyrväinen (Cavaradossi), Aarne Vainio (Scarpia), Hannu Heikkilä (Kirikuteener), Jussi Jalas (dirigent)
"Nimed marmortahvlil" Hugo Laur Draama Albert Kivika samanimelise romaani järgi 3 vaatuses (7 pildis) 18.12.1942 Albert Vahtramäe Liida Ney
"Minu poeg - minister" Paul Pinna André Mirabeau komöödia neljas vaatuses 16.10.1938 Albert Vahtramäe Liidia Viidas
"Juulia" ["Julia"] Agu Lüüdik Paul Abrahami [Pál Ábrahám] operett 3 vaatuses 01.10.1938 Raimund Kull, Peeter Paul Lüdig Lydia Viidas Valli Olbrei-Kuurman [Vally Kuurman]
"Bajadeer" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Imre Kálmáni operett kolmes vaatuses 25.04.1936 Verner Nerep Aleksander Tuurand Lydia Viidas
"Traviata" Aleksandr Viner, Udo Väljaots Giuseppe Verdi ooper 10.03.1962 Kirill Raudsepp Uno Kärbis (dekoratsioonid), Melanie Lõhmus (kostüümid) Melanie Lõhmus Laszlo Palocz (Germont), Marja Eskola (Violetta), Jordan Znamenov (Alfredo), Richard Verreau (Alfredo), Ladislau Konya (Germont), Maria Matyas (Violetta), Vladimir Atlantov (Alfredo), Alfredo Sadel (Alfredo), Gabriella Dery (Violetta)
"Traviata" Aleksandr Viner Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses 09.02.1950 Kirill Raudsepp Voldemar Haas (lavakujundus), Melanie Lõhmus (kostüümid) Melanie Lõhmus Anna Ekston Irina Maslennikova (Violetta), Aino Seep (Violetta), Endel Ani (Alfredo), Marja Eskola (Violetta), Aleksei Maslennikov (Alfredo), Helju Koppa (Violetta), Liljana Bareva (Violetta), N. Guselnikova (Violetta), Jordan Znamenev (Alfredo)
"Tannhäuser ehk Lauljate võistlus Wartburgis" Hanno Kompus Richard Wagneri romantiline ooper kolmes vaatuses 06.09.1930 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei]
"Boccaccio" Hanno Kompus Franz von Suppé operett 3 vaatuses 08.10.1929 Raimund Kull Albert Vahtramäe Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Balleti-õhtu": "Divertisment", "Paan võsas" Rahel Olbrei Balletiõhtu 10.12.1929 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Floriida roosid" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Leo Falli operett 3 vaatuses 02.11.1929 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Otello" Hanno Kompus Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses 28.11.1929 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Windsori lõbusad naised" Hanno Kompus Otto Nicolai koomiline ooper 3 vaatuses 7 pildis 18.03.1930 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi