2
Sündmus
Lavastaja
3
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
1
Liikumisjuht
Külalissolistid
"1001 öö" ["1001 ööd"] Alfred Sällik Johann Straussi fantastiline operett 01.02.1921 August Topman Eduard Poland Eugenia Litvinova
"Adieu Mimi" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Ralph Benatzky operett 3 vaatuses 21.02.1928 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer, rätsepaäri M. Andreesen
"Aida" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 28.11.1964 Neeme Järvi Vallo Järvi Eldor Renter Ballettmeister: Mai Murdmaa Milkana [Mimi] Nikolova (Aida), Tamara Milaškina (Aida), Zenaida Pally (Amneris), Gabriella Dery (Aida), Hannu Heikkilä (Vaarao), Maiju Kuusoja (Amneris), Marja Tyrkkö (Aida), Pekka Nuotio (Radames), Aarne Vainio (Ramfis), Harri Nikkonen (Amonasro)
"Aida" Karl Noorlein [Jungholz] Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses 01.02.1923 Artur Kapp Albert Vahtramäe
"Aken orkestrimaailma" Mart Mikk Teatriseiklus orkestri ja Georg Udukübaraga 08.04.2018 Toomas Edur
"Alpi roos" Alfred Sällik Franz Lehári operett 3 vaatuses 25.10.1921 Raimund Kull Albert Vahtramäe
"Ameerika Kristus" Hugo Laur Komöödia neljas vaatuses 10.03.1926 Albert Vahtramäe
"American girl" ["Ameeriklanna"] Alfred Sällik Kurt Zorligi operett 3 vaatuses 23.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Daamidel teatri töökojast Olga Oboljaninova Krümmer, härradel A. Sällikul ja A. Lüdigil M. Andreeseni rätsepaärist Robert Rood
"Andres ja Pearu" Ants Lauter Sõnalavastus 18.02.1938 Voldemar Haas
"Anna Bolena" Donizetti ooperi kontsertettekanne 12.11.2016 Arvo Volmer Tatiana Lisnic, Oksana Volkova, Juhan Tralla
"Anna Karenina" Jurijus Smoriginas (Leedu) Rodion Štšedrini ballett (lüürilised stseenid) 2 vaatuses 20.04.2000 Jüri Alperten Aivo Välja Lavakujundus ja valgus: Ivars Noviks (Läti), kostüümid: Juozas Statkevićius (Leedu) Edvardas Smalakys (Vronski)
"Antonius ja Kleopatra" Igor Tšernõšov (Venemaa) Eduard Lazarevi ballett 3 vaatuses 17.11.1975 Vallo Järvi Enar Stenberg (Moskva) Vassili Ostrovski (Antonius)
"Äpardunud pulmaöö" Paul Pinna Sõnalavastus 07.12.1928
"Arm lumes" Alfred Sällik Ralph Benatxky operett 3 vaatuses 15.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Lilian Looring
"Armas Augustin" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 12.09.1912 Raimund Kull
"Armas Augustin" Alfred Sällik Leo Falli operett 3 vaatuses 20.01.1920 Raimund Kull
"Arthur ja Anna" Theodor Altermann Sõnalavastus 25.08.2013
"Attila" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 2 vaatuses 25.12.1976 Eri Klas, Peeter Lilje Eldor Renter Matyas Eugen, Ladislau Fogel, Agneta Kriza, Lina Levtšenko (Odabella), Kim Bazarsadajev (Attila), Jevgeni Nesterrenko (Attila)
"Bajadeer" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 04.11.1924 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Albert Vahtramäe skitsede järgi Olga Oboljaninova-Krümmer
"Bajadeer" Valter Luts Imre Kálmáni operett 3 vaatuses 29.03.1957 dirigent Vallo Järvi Uno Kärbis (lavakujundus), Leida Klaus (kostüümid) Ellu Puudist (Mariette)
"Bajadeer" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Imre Kálmáni operett kolmes vaatuses 25.04.1936 Verner Nerep Aleksander Tuurand Lydia Viidas
"Balleti-õhtu": "Divertisment", "Paan võsas" Rahel Olbrei Balletiõhtu 10.12.1929 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Balletiõhtu. Eesti ballett 100" Tiit Helimets, Eve Mutso, Jevgeni Grib Lühiballetid "Lõng", "Kaja" ja "Valgus aknas" 08.11.2018
"Barbara von Tisenhusen" Arne Mikk Eduard Tubina ooper 3 vaatuses, 9 pildis 22.06.1990 Peeter Lilje, Arvo Volmer Eldor Renter Ahti Männik (Jürgen), Jassi Zahharov (Jürgen)
"Blond ingel" Alfred Sällik Robert Winterbergi operett 3 vaatuses 09.01.1923 Arkadius Krull Albert Vahtramäe