2
Sündmus
Lavastaja
Žanr
3
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
1
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Alice imedemaal" Gianluca Schiavoni Ballett 29.11.2019 Kaspar Mänd, Risto Joost, Lauri Sirp Andrea Tocchio Simona Morresi, Annamari Ruocco Valerio Tiberi Gianluca Schiavoni
"Aken orkestrimaailma" Mart Mikk Teatriseiklus orkestri ja Georg Udukübaraga 08.04.2018 Toomas Edur
"Aida" Karl Noorlein [Jungholz] Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses 01.02.1923 Artur Kapp Albert Vahtramäe
"Aida" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 28.11.1964 Neeme Järvi Vallo Järvi Eldor Renter Ballettmeister: Mai Murdmaa Milkana [Mimi] Nikolova (Aida), Tamara Milaškina (Aida), Zenaida Pally (Amneris), Gabriella Dery (Aida), Hannu Heikkilä (Vaarao), Maiju Kuusoja (Amneris), Marja Tyrkkö (Aida), Pekka Nuotio (Radames), Aarne Vainio (Ramfis), Harri Nikkonen (Amonasro)
"Adieu Mimi" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Ralph Benatzky operett 3 vaatuses 21.02.1928 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer, rätsepaäri M. Andreesen
"1001 öö" ["1001 ööd"] Alfred Sällik Johann Straussi fantastiline operett 01.02.1921 August Topman Eduard Poland Eugenia Litvinova
"Punamütsike" Auri Jürna Muusikaline lastelavastus 15.11.2019 Elmo Tiisvald - Illimar Vihmar Illimar Vihmar Illimar Vihmar Ritsard Bukin Allar Valge - Lydia Roos
"Lendav hollandlane" Detlef Rogge (Saksamaa) Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 08.03.1984 Eri Klas Jüri Alperten Lutz Kreisel (Saksamaa) Berta Krumm (viirastusstseen) Jonas Atanavićius (Erik), Taru Valjakka (Senta), Gražina Apanavićiute (Senta)
Eugen Onegin [Jevgeni Onegin] Aleksandr Viner Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses, 7 pildis 30.04.1949 Priit Nigula Aleksander Peek (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümid) Aleksander Peek Natalie Mei Boris Blinov Ivan Netšajev (Lenski), O. Koševarova (Tatjana), I. Aleksejev (Onegin)
"Lahutatud naine" Paul Pinna Leo Falli operett 3 vaatuses 20.04.1917 Raimund Kull [?] Erika Tetzki, August Michelson [Mihklisoo]
"Rigoletto" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 15.05.1968 Vallo Järvi, Neeme Järvi Eldor Renter Garibaldi Kivisalu Delfina Ambrosjak (Gilda), Deniss Koroljov (Hertsog), Marthin Ritzmann (Hertsog), Alfons Bartha (Hertsog), Margherita Guglielmi (Gilda), Virgilijus Noreika (Hertsog), Louis Quilico (Rigoletto), Zvonimir Krnetić (Hertsog), Anatoli Solovjanenko (Hertsog),
"Romeo ja Julia" Stephen Barlow Charles Gounod' ooper 20.09.2019 Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd Yannis Thavoris Yannis Thavoris Yannis Thavoris Matt Haskins Indrek Sammul (Eesti Draamateater) Nico Darmanin, Perrine Madoeuf, Valentin Dytiuk
"Macbeth" Arne Mikk Giuseppe Verdi ooper 4 vaatuses 19.01.2001 Paul Mägi Aivo Välja, Jüri Alperten, Endel Nõgene Eldor Renter Airi Eras Juhani Rytkölä (Soome), assistent Tatjana Järvi Samsons Izjumovs (Macbeth), Ieva Viluma (Leedi Macbeth), Sigute Stonyté (Leedi Macbeth), Cynthia Makris (Leedi Macbeth), Raimo Sirkiä (Macduff)
"Lucia di Lammermoor" Arne Mikk Gaetano Donizetti ooper 3 vaatuses 30.12.1984 Eri Klas Paul Mägi Eldor Renter Mait Agu
"Irma" Neeme Kuningas Muusikal 2 vaatuses 26.03.1999 Erki Pehk Airi Eras Ivo Nikkolo Marge Ehrenbusch, Kristjan Kurm, Jüri Nael Siiri Sisask (Irma), Kärt Tomingas (Irma), Meelis Sarv (Nestor le Fripé), Sepo Seeman (Bob le Hotu), Ahti Puudersell (Polyte le Mou), Jüri Vlassov (Jojo les Yeaux Sales), Aare Laanemets (Roberto les Diam), Villu Valdmaa (Frangipane)
"Kolme neitsi maja" ehk "Vaikselt anuvad mu laulud" Arne Mikk Kammeroperett (laulumäng) 2 vaatuses 12.11.2005 Aivo Välja Kustav-Agu Püüman Andres Pajumäe Marina Kesler
"Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood" Uku Uusberg (Eesti Draamateater) Muusikalavastus 14.12.2017 Hirvo Surva Kaspar Jancis Ritšard Bukin Märt Agu
"Teresina" Alfred Sällik Oscar Strausi operett 3 vaatuses 09.09.1926 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Sevilla habemeajaja" Hanno Kompus Gioacchino Rossini ooper 3 vaatuses 23.10.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mustlase parun" ["Mustlasparun"] Hanno Kompus Johann Straussi operett kolmes vaatuses 04.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Mignon" Hanno Kompus Ambroise Thomas' ooper 3 vaatuses 10.05.1927 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Kollane jakk" Alfred Sällik Franz Lehari operett 3 vaatuses 10.12.1925 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Evangeelimees" ["Evangeeliumimees"] Hanno Kompus Wilhelm Kienzli ooper 2 vaatuses 01.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"] Hanno Kompus Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses 29.08.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"West Side Story" Georg Malvius (Rootsi) Leonard Bernsteini muusikal 24.05.2019 Lauri Sirp, Jüri Alperten, Kaspar Mänd Ellen Cairns (Šotimaa) Palle Palmé (Rootsi) Adrienne Åbjörn (Rootsi) Rein Oja (Eesti Draamateater)