Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
2
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
Liikumisjuht
1
Külalissolistid
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Aleksandr Viner Modest Mussorgski rahvalik muusikaline draama [muusikaline rahvadraama] 07.10.1952 Roman Matsov Voldemar Haas Maria Krull
"Tannhäuser ehk Lauljate võistlus Wartburgis" Hanno Kompus Richard Wagneri romantiline ooper kolmes vaatuses 06.09.1930 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei]
"Balleti-õhtu": "Divertisment", "Paan võsas" Rahel Olbrei Balletiõhtu 10.12.1929 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Boccaccio" Hanno Kompus Franz von Suppé operett 3 vaatuses 08.10.1929 Raimund Kull Albert Vahtramäe Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Floriida roosid" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Leo Falli operett 3 vaatuses 02.11.1929 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Otello" Hanno Kompus Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses 28.11.1929 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Windsori lõbusad naised" Hanno Kompus Otto Nicolai koomiline ooper 3 vaatuses 7 pildis 18.03.1930 Juhan Aavik Aleksander Tuurand Nat Mey [Mei] eskiiside järgi
"Dolly" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Hugo Hirschi operett 3 vaatuses 10.05.1931 Raimund Kull Aleksander Tuurand Nat. Mey [Natalie Mei]
"Lakšmi" Rahel Olbrei Ballett Ludolf Nielseni muusikaga 2 pildis 03.04.1937 Raimund Kull Voldemar Haas Nat. Mey [Natalie Mei]
"Mariza" Agathon Lüdig [Agu Lüüdik] Imre Kálmáni operett 3 vaatuses 03.10.1935 Verner Nerep Aleksander Tuurand Nat. Mey [Natalie Mei]
"Boris Godunov" ["Boriss Godunov"] Dmitri Arbenin Modest Mussorgski ooper 9 pildis 21.01.1930 Raimund Kull Aleksander Tuurand Natalie Mei
"Suveöö unenägu" Ants Lauter William Shakespeare'i komöödia 3 vaatuses 17.09.1937 Peeter Paul Lüdig Voldemar Haas Natalie Mei Boris Blinoff
"Kratt" Rahel Olbrei Eduard Tubina ballett 4 vaatuses 24.02.1944 Priit Veebel Voldemar Haas Natalie Mei
"Pähklipureja" Tamara Ramonova (Moskva) Pjotr Tšaikovski ballett 2 vaatuses 31.12.1952 Vallo Järvi Natalie Mei Natalie Mei
"Däämon" ["Deemon"] Hanno Kompus Anton Rubinsteini ooper 3 vaatuses 20.05.1924 Artur Kapp Olga Oboljaninova-Krümmer (dekoratsioonid ja kostüümid) Olga Oboljaninova-Krümmer
"Hugenotid" Hanno Kompus Giacomo Meyerbeeri ooper 5 vaatuses 24.02.1924 Raimund Kull Dekoratsioonid Roman Nymani eskiiside järele Albert Vahtram [Vahtramäe], kostüümid Olga Oboljaninova-Krümmer Olga Oboljaninova-Krümmer Robert Rood
"Bajadeer" Alfred Sällik Emmerich [Imre] Kálmáni operett 3 vaatuses 04.11.1924 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer Albert Vahtramäe skitsede järgi Olga Oboljaninova-Krümmer
"Arm lumes" Alfred Sällik Ralph Benatxky operett 3 vaatuses 15.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Lilian Looring
"Boheem" Hanno Kompus Giacomo Puccini ooper 4 pildis 29.04.1926 Raimund Kull Albert Vahtramäe Olga Oboljaninova-Krümmer
"Evangeelimees" ["Evangeeliumimees"] Hanno Kompus Wilhelm Kienzli ooper 2 vaatuses 01.09.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Lendav hollandlane" Hanno Kompus Richard Wagneri ooper 3 vaatuses 20.10.1925 Raimund Kull Albert Vahtramäe Olga Oboljaninova-Krümmer
"Meedi" Alfred Sällik Robert Stolzi operett 3 vaatuses 03.11.1925 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Lilian Looring
"Mustlase parun" ["Mustlasparun"] Hanno Kompus Johann Straussi operett kolmes vaatuses 04.03.1926 Raimund Kull, Verner Nerep Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Eugen Onegin" ["Jevgeni Onegin"] Hanno Kompus Pjotr Tšaikovski ooper [lüürilised stseenid] 3 vaatuses 29.08.1926 Raimund Kull Aleksander Tuurand Olga Oboljaninova-Krümmer Rahel Olbrei
"Madame Flirt" Alfred Sällik Walter Bromme operett 3 vaatuses 02.10.1926 Raimund Kull Olga Oboljaninova-Krümmer