Sündmus
7
Lavastaja
Žanr
4
Aeg/Esietendus
2
Muusikajuht
Dirigent
Kunstnik
1
Lavakujundus
6
Kostüümikunstnik
5
Valguskunstnik
3
Koreograaf
Liikumisjuht
8
Külalissolistid
"Vaikivad monoloogid" Toomas Edur Toomas Eduri lühiballett 04.11.2016 Toomas Edur Malle Valli Toomas Edur
"Aken orkestrimaailma" Mart Mikk Teatriseiklus orkestri ja Georg Udukübaraga 08.04.2018 Toomas Edur
"Carmen" Aleksander Viner Georges Bizet' ooper 30.04.1955 Kirill Raudsepp Eldor Renter (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümikujundus) Tantsude seade: Artur Koit, Boris Blinov Maiju Kuusoja (Carmen). Jorma Huttunen (don José). Rudolf Franzel (don José). Virginia Popova (Carmen), Filipp Parhomenko (don José), Zinaida Tahtarova (Carmen)
"Unenägu kujuraiuja töökojas" Ballett-pantomiim 10.04.1914 Nina Smirnova
Idomeneo Veiko Tubin Kontsertlavastus 27.08.2021 Risto Joost Reili Evart Ritśard Bukin Mehis Saaber Juhan Tralla, Elena Brazhnyk
"Linnukaupleja" Marko Matvere Carl Zelleri operett 26.05.2017 Lauri Sirp Kristi Leppik Margus Vaigur (Pärnu Endla) Marina Kesler
"Eesti pidu" Marko Matvere Kontsertlavastus kahes vaatuses tantsu, sooja söögi ja kange joogiga 15.02.2018 Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp, Kaspar Mänd, Elmo Tiisvald Kristel Linnutaja Rasmus Rembel Marina Kesler Ain Anger
"Tsaari mõrsja" Juri Aleksandrov (Peterburi Kammerooper) Nikolai Rimski-Korsakovi ooper 25.01.2019 Jüri Alperten, Kaspar Mänd Viktor Gerasimenko (Moskva Novaja Opera) Ritšard Bukin Marina Kesler
"Anna Karenina" Marina Kesler Ballett Dmitri Šostakovitši muusikale 01.09.2020 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Reili Evart Rasmus Rembel Marina Kesler
"Laul maast" Grant Coyle Kenneth MacMillani lühiballett Gustav Mahleri kantaat-sümfooniale "Das Lied von der Erde" Glen Cortese seades 04.11.2016 Lauri Sirp Nicholas Georgiadis. Kunstniku ideede ja valguse teostaja: Lady Deborah MacMillan Kenneth MacMillan
Isand Tuutu ja salajane teatripööning Kati Kivitar Muusikaline lastelavastus 02.11.2021 Kati Kivitar Kati Kivitar Anton Kulagin Kati Kivitar Rauno Kaibiainen (Improteater Impeerium), Merilin Kirbits (Improteater Impeerium)
Onegin John Cranko (koreograaf-lavastaja), Jane Bourne (lavale seadnud) John Cranko ballett Aleksandr Puškini ainetel 19.03.2015 Vello Pähn, Jüri Alperten, Kaspar Mänd Thomas Mika (Saksamaa). Valguskunstnik: Steen Bjarke (Taani) John Cranko
"Krahv Luxemburg" Thomas Mika Franz Lehari operett 24.01.2020 Kaspar Mänd, Jüri Alperten, Risto Joost Thomas Mika Steen Bjarke Hedi Pundonen
"Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi" Gyula Harangozó (Viini Riigiooper) Gyula Harangozó ja Tibor Kocsàki lasteballett kahes vaatuses 01.02.2008 Jüri Alperten, Risto Joost, Mikk Murdvee, Kaspar Mänd, Erki Pehk, Lauri Sirp, Kaspar Mänd Lava- ja valguskujundus: Kentaur (Ungari), kostüümid: Rita Velich (Ungari), kunstnik-valgustaja: Tiit Urvik Gyula Harangozó
"Tšaikovski meistriteosed" Viki Psihoyos, Viesturs Jansons Kaks lühiballetti 20.11.2020 Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd Karinska, Marja-Liisa Pihlak Mark Stanley, Rasmus Rembel George Balanchine, Mai Murdmaa
"Nukuke" Alfred Sällik Edmond Audrani operett 3 vaatuses 21.09.1920 Eugenia Litvinova
Krahvinna Mariza László Hegedűs (Budapest) Imre Kálmáni operett 17.03.1990 Jüri Alperten, Arvo Volmer, Vallo Järvi, Tarmo Leinatamm Eldor Renter Ballettmeister: Kàroly Richter (Budapest) Markku Niemelä (Taszilo)
"West Side Story" Georg Malvius (Rootsi) Leonard Bernsteini muusikal 24.05.2019 Lauri Sirp, Jüri Alperten, Kaspar Mänd Ellen Cairns (Šotimaa) Palle Palmé (Rootsi) Adrienne Åbjörn (Rootsi) Rein Oja (Eesti Draamateater)
Eesti Vabariik 100 Juubel
OPERAtsioon VOX Neeme Kuningas Koolitus
"Lootus õnnistuse peale" Paul Pinna Sõnalavastus 09.11.1906
"Nablotski karjäär" Paul Pinna Pilkenali, komöödia 4 vaatuses 08.10.1908
Öömaja Granada Paul Pinna Konradin Kreutzeri ooper 2 vaatuses 14.11.1908
"Kerjus üliõpilane" ["Kerjusüliõpilane"] Carl Millöckeri operett 3 vaatuses 16.01.1910
"Othello" Karl Jungholz Sõnalavastus 01.09.1910