Sündmus
Lavastaja
Žanr
Aeg/Esietendus
2
Muusikajuht
1
Dirigent
Kunstnik
Lavakujundus
Kostüümikunstnik
Valguskunstnik
Koreograaf
3
Liikumisjuht
Külalissolistid
"Carmen" Albert-André Lheureux (Belgia) Georges Bizet' ooper 24.04.1998 Paul Mägi Jüri Alperten, Erki Pehk, Endel Nõgene, Eri Klas, Arvo Volmer, Aivo Välja, Hannu Lintu (Soome) Liina Keevallik Gérard Audier (Prantsusmaa) Maldar-Mikk Kuusk Flamencotantsu seaded: Claudia Ševtšenko, Lehti Kostabi Irina Dolženko (Carmen), Jurijs Aladins (don Jose), Inesa Linaburgyte (Carmen), Malin Fritz (Carmen), Steven Harrison (don Jose), Gilles Denizot (Escamillo)
"Tsaari mõrsja" Juri Aleksandrov (Peterburi Kammerooper) Nikolai Rimski-Korsakovi ooper 25.01.2019 Jüri Alperten, Kaspar Mänd Viktor Gerasimenko (Moskva Novaja Opera) Ritšard Bukin Marina Kesler
Pähklipureja Timothy O'Keefe Pjotr Tšaikovski ballett kahes vaatuses 03.12.2010 Jüri Alperten Jüri Alperten, Mihhail Gerts, Risto Joost, Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Arvo Volmer Tom Boyd (Houstoni Ballett). Valguskuntsnik: Tiit Urvik Ben Stevenson (Texase Balletiteater)
"Boheem" Ran Arthur Braun Giacomo Puccini ooper neljas vaatuses 29.10.2010 Arvo Volmer Jüri Alperten, Mihhail Gerts, Risto Joost, Viktor Ploskina (Valgevene), Lauri Sirp Ran Arthur Braun, Ricardo Gallino (Itaalia) Elo Soode Neeme Jõe Liisi Kasenõmm (Mimi),Tatiana Lisnic (Mimi), Adam Diegel (Rodolfo), Giordano Luca (Rodolfo), George Oniani (Rodolfo), Luc Robert (Rodolfo), Gregory Warren (Rodolfo), Taimo Toomast (Benoit), Roman Chervinko (Rodolfo), Gints Sterinovics (Tolliametnik)
"Don Giovanni" ehk "Karistatud patune" Neeme Kuningas Wolfgang Amadeus Mozarti ooper 2 vaatuses 03.06.1999 Eri Klas Jüri Alperten, Olari Elts, Aivo Välja Anna Kontek (Soome) Anna Kontek (Soome) Esko Suhonen (Soome) Aleksandrs Antonenko (don Ottavia), Irena Zelenkauskaite (donna Elvira), Taimo Toomast (don Giovanni), Kristjan Mõisnik (Leporello), Mihhail Kolelišvili (Leporello), Laimonas Pautienius (don Giovanni), Asta Krikšciunaite (donna Elvira)
"Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi" Gyula Harangozó (Viini Riigiooper) Gyula Harangozó ja Tibor Kocsàki lasteballett kahes vaatuses 01.02.2008 Jüri Alperten, Risto Joost, Mikk Murdvee, Kaspar Mänd, Erki Pehk, Lauri Sirp, Kaspar Mänd Lava- ja valguskujundus: Kentaur (Ungari), kostüümid: Rita Velich (Ungari), kunstnik-valgustaja: Tiit Urvik Gyula Harangozó
"Katariina I" Toomas Edur Toomas Eduri ballett Tauno Aintsi muusikale 15.03.2018 Jüri Alperten, Vello Pähn Liina Keevallik Rasmus Rembel
"Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas" MIMi ooper Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöös 19.01.2018 Kaspar Mänd
"Krahv Luxemburg" Thomas Mika Franz Lehari operett 24.01.2020 Kaspar Mänd, Jüri Alperten, Risto Joost Thomas Mika Steen Bjarke Hedi Pundonen
"Tramm nimega Iha" Nancy Meckler (Ameerika Ühendriigid/Suurbritannia) Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa ballett Tennessee Williamsi samanimelise näidendi ainetel 04.11.2017 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Niki Turner (Suurbritannia) Tim Mitchell (Suurbritannia)
"Anna Karenina" Marina Kesler Ballett Dmitri Šostakovitši muusikale 01.09.2020 Kaspar Mänd, Lauri Sirp Reili Evart Rasmus Rembel Marina Kesler
"Buratino" Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater) Olav Ehala muusikal 26.05.2018 Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Andres Kaljuste Triinu Pungits Triinu Pungits Rasmus Rembel Kristin Murula, Villiko Kruuse Karmo Nigula (Eesti Draamateater)
"Romeo ja Julia" Toomas Edur Sergei Prokofjevi ballett 29.03.2019 Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Vello Pähn Iir Hermeliin Iir Hermeliin Iir Hermeliin Rasmus Rembel Toomas Edur
"Alice imedemaal" Gianluca Schiavoni Ballett 29.11.2019 Kaspar Mänd, Risto Joost, Lauri Sirp Andrea Tocchio Simona Morresi, Annamari Ruocco Valerio Tiberi Gianluca Schiavoni
"Linnukaupleja" Marko Matvere Carl Zelleri operett 26.05.2017 Lauri Sirp Kaspar Mänd, Vello Pähn Kristi Leppik Margus Vaigur (Endla Teater) Marina Kesler Reigo Tamm (Teater Vanemuine), Argo Aadli (Tallinna Linnateater), Terje Pennie (Ugala Teater)
"Boheem" Udo Väljaots Giacomo Puccini ooper 3 vaatuses 27.05.1977 Kirill Raudsepp Eldor Renter Miliza Zećević (Mimi). Atsuko Azume (Mimi)
"Carmen" Aleksander Viner Georges Bizet' ooper 30.04.1955 Kirill Raudsepp Eldor Renter (lavakujundus), Natalie Mei (kostüümikujundus) Tantsude seade: Artur Koit, Boris Blinov Maiju Kuusoja (Carmen). Jorma Huttunen (don José). Rudolf Franzel (don José). Virginia Popova (Carmen), Filipp Parhomenko (don José), Zinaida Tahtarova (Carmen)
"Don Carlos" Paul Mägi Giuseppe Verdi ooper 3 vaatuses 04.09.1971 Kirill Raudsepp Eldor Renter Nada Puttar (Eboli), Aleksander Vedernikov (Philipp II), Galina Kalinina (Elisabeth), Grace Bumbry (Eboli), Corneliu Finateanu (don Carlos), Olga Gabajan (Eboli), Genrik Allaverdjan (Philipp II), Artsoša Airijan (di Posa), Edith Thallaug (Eboli)
"Padaemand" Aleksander Viner Pjotr Tšaikovski ooper 3 vaatuses 09.06.1957 Kirill Raudsepp Eldor Renter (dekoratsioonid) Natalie Mei Boris Blinov (tantsude seade) Regina Frinberg, Artur Frinberg, Matvei Gavrilkin, Nadja Šarkova
"Romeo ja Julia" Sergei Prokofjevi ballet 3 vaatuses, 13 pildis 18.07.1965 Kirill Raudsepp Eldor Renter Ülo Vilimaa (Mercutio)
"Tasuleegid" Paul Mägi Ooper 3 vaatuses, 6 pildis 22.07.1956 Kirill Raudsepp Eldor Renter Eldor Renter Endel Ani (Neeme), Lehte Mark (Saima), Evald Tordik (Mehis)
"Uinuv kaunitar" Mai Murdmaa, Niina Ulanova Pjotr Tšaikovski ballett 3 vaatuses 31.12.1969 Kirill Raudsepp Eldor Renter Liliana Cosi
"Kratt" Enn Suve Eduard Tubina ballett 2 vaatuses, 4 pildis 01.12.1966 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Küürselg-sälg" Enn Suve Rodion Štšedrini ballett 3 vaatuses 30.11.1967 Kirill Raudsepp Mari-Liis Küla
"Laul maast" Grant Coyle Kenneth MacMillani lühiballett Gustav Mahleri kantaat-sümfooniale "Das Lied von der Erde" Glen Cortese seades 04.11.2016 Lauri Sirp Nicholas Georgiadis. Kunstniku ideede ja valguse teostaja: Lady Deborah MacMillan Kenneth MacMillan